Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich zainteresowanych.Ceny jaj konsumpcyjnych to kompletne dno!!! Ale nie bedzie az tak źle gdyż rusza export,kur niosek ubywa z dnia na dzień (pod nóż). Średnie ceny w mazowieckim (bezpośrednio na fermach dużych i średnich producentów):

O- 22-23grosze

S- 17-19 gr.

1A- 14-16 gr.

1B- 12-14gr.

2A- 11gr

2B- 10gr.

 

A jak wyglądają cenki w innych rejonach?

 

GŁOWA DO GÓRY KOLEDZY-EXPORT NAS URATUJE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam producentów. Wygląda na to że w końcu ceny ruszyły trochę na pólnoc bo taka padaka nie może trwać wiecznie. Szkoda tylko ze musiałem sprzedac trzy kurniki

Moje ceny do hurtu na dziś: 1A-0,16; S-0,19; 0-0,23

Pozdrawiam i pszcie ludzie ceny ze swoich regionów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie towar schodzi z magazynów sukcesywnie ale wiekszego popytu jeszcze nie widac.Mysle,ze to kwestia czasu,jest okres wakacyjny i bezruch.Cena tez ponizej kosztów ale sami zainteresowani pewnie to rozumieją. Duzo hodowców oddaje do ubojni stare nioski i nie zasiedla ferm,inni bankrutują itd. Cieżkie czasy dla drobiarstwa ale moze juz niedługo....

Pozdrawiam i zycze wytrwałosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej widać brak dużego jajka. Tylko nie rozumie dlaczego niektórzy producenci cały czas oddaja S po 0,16 a zerówke po 0,20 albo 0,21. Ludzie obudźcie sie wreszcie bo przez takich pseudo hodowców cierpi cała branża. A jak podrożeją duże jajka to i cena małych ruszy na pólnoc. Tylko jak to wytłumaczyć światłym producentom z okolic np. Sandomierza?

Pozdrawiam hodowców którzy szanują swoją pracę.

Kolego Gall napisz jeśli masz chwilkę ceny z Pomorza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich ,na pomorzu tez slychac o podwyzcze lecz nasz region zawsze pozniej reaguje na zwyzki i spadki spowodowane rozdrobnieniem branzy ale jesli cena idzie do gory nikt sobie z hodowcow nie pozwoli na sprzedaz poznizej kosztow i jak bede mieli jakis bodziec do podwyzki odrazu to uczynia tym bardziej ze towar z kurnikow schodzi na bierzaco. w tym tygodniu jeszcze placilem 0-22 S-17 1A-14 1B-12 2A-10 lecz powtarzam te ceny sa spowodownae opoznieniem nasze go regionu . Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów hodowców.Dziś tj.24czerwca sprzedawałem z fermy po cenach: 1A-16groszy 1B-14groszy 2A-12groszy wszystko w hurcie,po 5palet z kazdego sortu.

Słyszałem,ze juz mozna uzyskac 17gr za 1a ale nie wiem czy to prawda?

 

Trzymać ceny koledzy!!! Ma sie na lepsze

 

Prosze o ceny z innych regionow kraju.

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jak ksztaltuja sie ceny na poludniu na ten tydzien.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

W takich cenach sprzedawałem dziś do hurtu: 0-0,23 ; S-0,19 ; 1A-0,15 - 0,16 ; 1B-0,13 - 0,14 ; 2A-0,11 - 0,12.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich kolegów producentów.Na mazowszu ceny bez zmian.Właściwie to już zaczynało brakować jaj lecz te upały 33stopniowe i wieksze zachamowały całą sprzedaż.Sezon wakacyjny też powoduje mniejszy popyt.

Uważam,że koniec lipca i początek sierpnia powinien być lepszy.

Piszcie koledzy,jakie macie ceny w innych rejonach.

 

Pozdrawiam i życze wzrostu cen i spadku temperatur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ceny mam takie same jak podałem dwa tygodnie temu. Masz rację że wakacje i upały zrobiły swoje. Mimo słabego popytu cały czas widać brak dużego jajka. Dlatego kompletnie nie rozumie producentów np. z Żuromina którzy wysyłają na Śląsk duże jajko w śmiesznych cenach a tym samym dołują ceny w regionie. Takie niestety jednak jest prawo rynku

Pozdrawiam i proszę Kolege Ekofarmera o częstsze wpisy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam szukam klatki dla niozsek interesuja mnie dwa rzedy 3pietrowe do kurniczka o dlugosci 10m! czy ma ktos na zbyciu cos takiego?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam szukam klatki dla niosek interesuja mnie dwa rzedy 3pietrowe do kurniczka o dlugosci 10m! czy ma ktos na zbyciu cos takiego?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba sie zacznie zwyzka cenowa, jajka zaczyna brakowac mimo ze polowa wakacji a co bedzie pod koniec sierpnia kiedy ludzie zaczna wracac z urlopow?Nie lubie prognozowac ale moze cena dojsc o okolo 18-20gr. za 1b. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i cena ruszyla do gory tak jak mowilem spadek temperatury tez ma wplyw. Na ten tydzien ceny nastepujace 0-23 S-19 1A-17/16 1B-14 2A-12 Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Faktycznie coś się ruszyło w cenach. Hurtownicy biorą trochę więcej ale mimo wszystko zejście ciągle jest słabe a na Śląsku szczególnie bo ludzie jeszcze nie wrócili z wakacji. Wydaje się jednak że jajek moze być niedługo mało, ponieważ caly czas ubijanych jest bardzo dużo kur i to nie tylko w Polsce ale np. także w Holandii(upały zrobiły swoje).

A co do cen to mam takie same jak podał Kolega Gall tylko duże jajko jest o grosz droższe.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś się jednak ruszyło w cenach. Na giełdzie w Katowicach zabrakło dziś jaj! Ciekawe po ile dostaną w poniedziałek?

Moje ceny na dziś: 0-24 S-21 1A-17-18 1B-15 2A-13

Piszcie ceny ze swoich regionów.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie cos sie dzieje.Na dzien dzisiejszy ceny w mazowieckiem okolice Żuromina,Bieżunia,Mławy wynoszą: 0-24 S-20gr 1A-17gr 1B-15gr 2A-13 2B-11gr Ciężko jest podnosic lecz kupcy sami podnoszą gdyż jaja nie ma nigdzie dużo a za chwile pewnie bedzie malutko !!! To wszystko powoduje wzrost cen na rynku no i oczywiscie spadek temperatur które dało impuls temu wszystkiemu.

Nie bójmy sie podnosić cen,teraz jesień bedzie nasza!! Zapłacą

 

Od poniedziałku pewnie grosik lub dwa w góre !

 

Czekam na inne wpisy z kraju

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jest dobrze i nie dobrze, dobrze dla hodowcow chociaz jestem za uregulowaniem rynku produkcji jaj (dzis jest dobra cena lub super zarobek dla hodowcow przez co wiecej obsadze ,a jutro biadolenie na handlarzy za niska cene za co sa obwinniani choc na pewno nie wszyscy) a nie dobrze bo nie moge dostac calego zamowienia bo sa braki na kurniku.Bez watpienia ciekawa sytuacja gro hodowcow ma nowe obsadzenia na ciaglosc produkcji lecz ich niesnosc bedzie przypadala na pazdziernik i listopad.A co z koncem sierpnia i z wrzesniem kiedy spozycie jaj zwrasta? Na import za bardzo nie bedzie mozna liczyc podobna sytuacja jest w unii.To od poniedzialku cena bedzie znow szla do gory! Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Ekofarmera to ,to samo co Eko Ferma Koźlakiewicz?Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM WSZYSTKICH KOLEGÓW HODOWCÓW.JEST WTOREK 8SIERPNIA A CENKA DŹWIGA W GÓRE.DZIŚ BEZ PROBLEMU MOŻNA BYŁO SPRZEDAĆ 1A PO 19-20GROSZY A 1B PO 16-17GR. SA JUŻ TACY KTÓRZY PRZYGODNYM KUPCOM SPRZEDAJĄ 1A W CENIE 21GR !!!! W HURCIE OCZYWISCIE,ODBIÓR Z MIEJSCA.

SAM DZIŚ SPRZEDAŁEM ''0'' CZYLI TE NAJWIĘKSZE PO 100ZŁ ZA SKRZYNKĘ !!! ALE CÓŻ Z TEGO SKORO DUŻEGO JAJA JEST BAAAARDZO MAŁO.

PISZCIE KOLEDZY JAK CENY W INNYCH REJONACH.

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam na pomorzu ceny sie ksztaltuja nastepujaca 2a-14 1b-16(18) 1a-18(20) S-22(24) 0-25(27).Ceny w nawiasach sa cenami ogolnopolskimi ktore dyktuje Slask i Wlkp.Pozdrawiam (Do Ekofarmera cos mnie nie polubil)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów

Dziś sprzedawałem w następujących cenach: 0-25 S-22 1A-18 1B-16 2A-14

Od jutra podnosze wszystko o grosik.

Dużego jaja faktycznie ciężko jest dokupić chociaż ja mam kłopot kupić nawet 1A i 1B. Dziś słyszalem że jak 1A dojdzie do 0,20 to przywiozą jajka z Hiszpanii. Nie wiem ile w tym prawdy ale takie słuchy chodzą.

Szkoda że tak mało ludzi robi tu wpisy(wolą tylko czytać) ale za to na Kolegów Galla i Ekofarmera można liczyć. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie dobrze sie kreci,ceny podobne wszedzie.Zobaczymy co pokaże nastepny tydzień.

Czekamy na wpisy innych hodowców.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny szykują się do niezłego skoku w górę,wahanie jest po stronie producentów,kto ma kasę proponuje wstrzymać sprzedaże hurtowe.

2-a w dziwnej cenie 0,15-0.20zł/szt.

Czy to potwierdzacie?

Aby do poniedziałku!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...