Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 15:05 Pon 17 Lut 2020

Ceny jaj spożywczych
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1025, 1026, 1027 ... 1352, 1353, 1354  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
biedronka

PostWysłany: 16:46 Sro 4 Kwi 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

skoro handlarz to hiena to ty jesteś ofiarą a wiesz jak kończą ofiary................
życzę ci spokojnych świąt i obyś był w stanie zmienić lekarza bo ten jak widać zupełnie sobie nie radzi..............
twoja odpowiedz na mój wpis będzie tylko tego dowodem,
pa pa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jajczarek

PostWysłany: 16:36 Sro 4 Kwi 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mnie to lata po ile kto sprzedaje i kupuje, mnie 1500zł na miesiąc jak zostanie to też się cieszę, za tyle idzie żyć. Razz Razz
- hienki, chwilowy macie oddech za chwilę jazda szybkością rakiety w górę Very Happy Very Happy
Powrót do góry
kaliszef

PostWysłany: 16:15 Sro 4 Kwi 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cenę jaką płacisz dziś, wypracowałeś sobie właśnie przez te dwa lata dołku.
Powrót do góry
frirendż

PostWysłany: 13:55 Sro 4 Kwi 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Niemczech proces dostosowywania się do nowych norm tak naprawdę trwał około 6 msc. i szwaby też się gryzły po tyłkach, jak im od czerwca 2009 roku woziliśmy drogie jajo a oni się modernizowali. Tylko że oni kupowali nowy sprzęt Biga albo Spechta albo wolierę a u nas większość przerabia "stare klamoty" metodą gospodarczą. Jak się nasi sąsiedzi dostosowali a było to anno domini kwiecień/maj 2010 to cena padła i wiemy co było przez kolejne 18 miesięcy.
Jeżeli cena byłaby przez jeszcze powiedzmy rok na takim poziomie jak dzisiaj to za 2 lata mielibyśmy 50 milionów kur, z czego 50% u 3 największych tuzów tego biznesu a reszta producentów za 3 lata do pośredniaka...
Sami sobie odpowiedzmy co jest najzdrowsze "góry i doliny" czy stabilna cena dająca godziwy zarobek.
Powrót do góry
biedronka

PostWysłany: 13:13 Sro 4 Kwi 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

już mi dwóch klientów dupe suszy po tym co usłyszeli w RMF jaki jest koszt produkcji a po ile w sklepie i ile to pośrednik zarabia............
ceny dalej dołują i specjalnie nie napisze aby znów mnie tylko posądzono o niskie ceny.
po świętach to m nie będzie droższa jak 0,30 gr. zobaczycie
pa pa
Powrót do góry
Arnold

PostWysłany: 13:03 Sro 4 Kwi 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ehhh.Swieta coraz blizej.Trzeba jeszcze troche popracowac.Ide poodbierac telefony od znerwicowanych producentow Wink
Powrót do góry
Arnold

PostWysłany: 12:51 Sro 4 Kwi 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kaliszef napisał:
frirendz - z tego co napisałeś to wychodzi że każde gospodarstwo średnio będzie miało 10 sztuk kur. Tosz to kurw.. prawdziwa potęga.

Czysto teoretycznie,bo nie wiem ile prawdy w tych 15 mln nowych kur.
Wg danych ze strr:
http://www.ppr.pl/artykul-kury-nioski-nadal-w-nieulepszonych-klatkach-162792-dzial-4.php
ogolna liczba niosek w klatkach w roku 2010: 30mln.
I tu cytacik: Tosz to kurw.. prawdziwa potęga Wink
Powrót do góry
frirendż

PostWysłany: 12:35 Sro 4 Kwi 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

10 kur, 5 kogutów, 15 kaczek itd... bo kto ze wsi kupi jaja "fermowo-kaltkowe" od nieszczęśliwych kur w sklepie po 1 zł. jak co niektórzy prorokują???
Nie zmienia to faktu, że szczerze życzę wszystkim hodowcom jak najdłuższej hossy, bo po lipcu 2010 do dzisiaj wytrwali faktycznie sami KAMIKADZE. :!:
Powrót do góry
kaliszef

PostWysłany: 11:38 Sro 4 Kwi 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

frirendz - z tego co napisałeś to wychodzi że każde gospodarstwo średnio będzie miało 10 sztuk kur. Tosz to kurw.. prawdziwa potęga.
Powrót do góry
FERMA2012

PostWysłany: 11:27 Sro 4 Kwi 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koledzy dobry humor nam zapewniacie na święta Wink)) pogadamy w sierpniu jak jajko znów podskoczy na ....hmmm...no właśnie ile?..... Pozdrawiam!
Powrót do góry
P.leszkiewicz

PostWysłany: 11:19 Sro 4 Kwi 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

frirendż napisał:
po Swiętach jajo o 6 groszy taniej niż dzisiaj.
Drożej nie będzie bo od maja wejdzie około 15 mln kur na wolne wybiegi małych rolników, których mamy w Polsce około 1,5 mln + ewentualnie handlarze wykupią z ferm wynoszone "babcie", które powinny iść do uboju, szybko podrasują w piórka i opchną na wsiach w promocyjnej cenie 18PLN/sztukę jako młode nioski.
Jak jajo będzie średnio po 30-35 groszy to też krzywdy nie będzie - bez przesady!!!

Jak czytam takie bzdury to mnie śmiech ogarnia Smile dziękuje poprawileś mi i tak dobry humor Smile 15 mln kur w maju BUAHAHAHAHA

Ludzie puknijcie się w łeb.
Powrót do góry
frirendż

PostWysłany: 11:06 Sro 4 Kwi 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

po Swiętach jajo o 6 groszy taniej niż dzisiaj.
Drożej nie będzie bo od maja wejdzie około 15 mln kur na wolne wybiegi małych rolników, których mamy w Polsce około 1,5 mln + ewentualnie handlarze wykupią z ferm wynoszone "babcie", które powinny iść do uboju, szybko podrasują w piórka i opchną na wsiach w promocyjnej cenie 18PLN/sztukę jako młode nioski.
Jak jajo będzie średnio po 30-35 groszy to też krzywdy nie będzie - bez przesady!!!
Powrót do góry
Big Jajo

PostWysłany: 10:49 Sro 4 Kwi 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie
a teraz po prawdzie
1A 43
1B brak ceny
2A od pośrednika 0,38
Powrót do góry
kurczak21

PostWysłany: 10:45 Sro 4 Kwi 2012    Temat postu: ceny jaj Odpowiedz z cytatem

panowie wyhamujcie spadek ceny, szkoda naszej pracy
Powrót do góry
Big Jajo

PostWysłany: 10:42 Sro 4 Kwi 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

poranny kogut napisał:
kolego KREATOR w 100 % zgadzam się z Tobą!
a co do jaj to dużo tel za L,jeśli ktoś pisze że kupuje po 42 gr to tzn że ma dobry humor i lubi pożartować! Wielu jest takich którzy nie potrafią normalnie negocjować ceny tylko jak zobaczą kilka palet na magazynie to już krzyczą że leci cena do dołu i że może wziąść ale w niższej cenie! a jak nie to jedzie dalej po towar... i tak właśnie wczoraj pojechał pośrednik na inną ferme gdzie zapłacił 1gr więcej niż ja chciałem ale mi twardo mówi że jest taniej.
a mówiłem że skoczki płacą więcej Smile

Popieram Wink
Powrót do góry
PROMIX

PostWysłany: 09:47 Sro 4 Kwi 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

P.leszkiewicz nie kupuje i nigdzie nie pisałem ze kupuje .Schodzę do zera i nie mam zamiaru brać całej dostawy na piątek
Zaczekam co się będzie działo bo w tej chwili to już sam nie wiem jaka jest cena,z każdej strony inne informacje .
Powrót do góry
nie wiem

PostWysłany: 09:21 Sro 4 Kwi 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ha,ha,ha- tanieje! drożeje! opuszczać! nie opuszczać! u mnie 0,53 za Ia ! u mnie 0,40 za Ia ! - tu i teraz widać jak skłócone i fałszywe jest to całe jajczarskie towarzystwo ! co innego piszą , co innego robią . Przez 20 lat handlu widzę wciąż to samo( i sam robię to samo , bo inaczej się w tej branży nie utrzymasz) Laughing Laughing Laughing no i D..A tam Very Happy Very Happy Very Happy
Powrót do góry
poranny kogut

PostWysłany: 09:12 Sro 4 Kwi 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kolego KREATOR w 100 % zgadzam się z Tobą!
a co do jaj to dużo tel za L,jeśli ktoś pisze że kupuje po 42 gr to tzn że ma dobry humor i lubi pożartować! Wielu jest takich którzy nie potrafią normalnie negocjować ceny tylko jak zobaczą kilka palet na magazynie to już krzyczą że leci cena do dołu i że może wziąść ale w niższej cenie! a jak nie to jedzie dalej po towar... i tak właśnie wczoraj pojechał pośrednik na inną ferme gdzie zapłacił 1gr więcej niż ja chciałem ale mi twardo mówi że jest taniej.
a mówiłem że skoczki płacą więcej Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
Jajczarek

PostWysłany: 09:08 Sro 4 Kwi 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

alojz napisał:
To jest początek wzrostu cenowego jajka 1A od ceny 0.45 - 0.60
Przyczyny; wzrost spożycia, zmiejszone obsady produkcji jaj.

- dobry prorok z ciebie Very Happy Very Happy Very Happy
Powrót do góry
1.

PostWysłany: 09:01 Sro 4 Kwi 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cena po jeden grosz do góry, zejście na bieżąco
53
51
48
Powrót do góry
Jajcarek

PostWysłany: 08:53 Sro 4 Kwi 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie nie opuszczac cen trzeba cos zarobic Wink
Powrót do góry
P.leszkiewicz

PostWysłany: 08:26 Sro 4 Kwi 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PROMIX napisał:
Cytat:
W sklepie 1zł a na fermie 0,25zł". No to poszło na cąły kraj ile to zarabiają pośrednicy.... Pięknie!!!

Producenci pisali tu ze zarabiamy "miliony" mając 10 groszy na sztuce ,a tu się okazuje ze mamy z 50 groszy na sztuce RazzRazz
Chyba jednak obniżę cenę o 0,10 ,a nowe autko kupie w przyszłym miesiącu tylko muszę dostawić nowy garaż bo w tym już ciasno Sad

To jak masz tyle jaja, to po co kupujesz dalej ???
Powrót do góry
PROMIX

PostWysłany: 08:19 Sro 4 Kwi 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
W sklepie 1zł a na fermie 0,25zł". No to poszło na cąły kraj ile to zarabiają pośrednicy.... Pięknie!!!

Producenci pisali tu ze zarabiamy "miliony" mając 10 groszy na sztuce ,a tu się okazuje ze mamy z 50 groszy na sztuce RazzRazz
Chyba jednak obniżę cenę o 0,10 ,a nowe autko kupie w przyszłym miesiącu tylko muszę dostawić nowy garaż bo w tym już ciasno Sad
Powrót do góry
JajEx.EU

PostWysłany: 08:05 Sro 4 Kwi 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przed chwilą w RMF FM - Wywiad z babeczką z fermy: "Z ceną jajka zamykamy się w 25 gr" No że kurrrrr!!!!! Kto to był????!!!! Dziennikarze od razu to odpowiednio skwitowali - "W sklepie 1zł a na fermie 0,25zł". No to poszło na cąły kraj ile to zarabiają pośrednicy.... Pięknie!!!
Powrót do góry
PROMIX

PostWysłany: 07:59 Sro 4 Kwi 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
To jest początek zjazdu cenowego jajka 1A do ceny 0.25 - 0.30
Przyczyny; spadek spożycia, wysoka rentowność produkcji jaj.

Mam nadzieje ze się mylisz co do tych cen .1A na poziomie 0,35 to cena jaka mi bardzo odpowiadała ,a i producent chyba by nie miał krzywdy .
Rentowność teraz jest i to wszyscy wiemy ale to chyba normalne że praca i firma przynosi zyski.
Co do ceny to trudno mi się wypowiadać ale tez nie rozumie postów producentów . Zeszły tydzień ceny 1A od 0,47-0,53 ,a wy chcecie kupić od nas po 0,45 ????Większość tych waszych hien i skoczków ma jajko jeszcze z zeszłego tygodnia.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1025, 1026, 1027 ... 1352, 1353, 1354  Następny
Strona 1026 z 1354

Skocz do: