Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 13:53 Sro 2 Gru 2020

Ceny jaj spożywczych
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1232, 1233, 1234 ... 1400, 1401, 1402  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jajcarek

PostWysłany: 07:09 Czw 15 Wrz 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1A 24
1B 22
2A 20
2B i 3 17
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ferma07

PostWysłany: 21:38 Sro 14 Wrz 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A tu co ?? Wieczorek poetycki dla debili czy forum na temat CENA JAJ SPOZYWCZYCH ? Wejsc na forum kilkaset a wiekszosc wpisow od oszolomow !!
Powrót do góry
Jajcarek

PostWysłany: 20:19 Sro 14 Wrz 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jajcarek napisał:
Jak to kto,porostu nikt a raczej nic
Pomyslcie jaka trzeba miec niska samoocene, zeby zadac sobie tyle trudu, te nicki, te posty, te klotnie i to nie tylko w tym temacie.
Przeciez kazdy kto czyta to forum wie, ze to zwykly blazen i to nie taki krolewski
I odazu mu odpisze bezwgledu na to co do mnie czy o mnie napiszesz ,to boli mnie to tyle, co zeszloroczny snieg.
Ktos taki jak ty naprawde znajdzie bardzo niewielu ludzi ktorych byl by w stanie obrazic pozdo Laughing

j.w.
Powrót do góry
Jajczarek

PostWysłany: 18:35 Sro 14 Wrz 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jajunia12 prost..ki cienia…e 4 składy tygodniowo idą z mojej fermy na zachód, dobry kurs euro sprzyja exportowi , więc nie pie…. głupot i nie mniejszaj ludziom swoimi wypocinami w głowie.
Powrót do góry
jest cenaniemaceny

PostWysłany: 18:23 Sro 14 Wrz 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podziel się z innymi gdzie można po tyle kupić.
ps.koniec eksportu ??? , mam umowe do końca roku.
Powrót do góry
jajunia12

PostWysłany: 14:40 Sro 14 Wrz 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Człowiek się tak stara prawdę pisze, a te pros..ki po nim plują. Możecie wierzyć czy nie tak płacę . A po 0,25 za 1a to detal z koszyka na targowisku. Wszyscy myśleli że pójdzie w górę i co panowie.... Cena dołuje. W niemczech już uzupełnili braki w hodowli , więc o eksporcie można zapomnieć. Teraz to nas będziecie lubić
Powrót do góry
magicos

PostWysłany: 21:53 Wto 13 Wrz 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
Wydaje mi się że chyba mamy tu jakieś dwa skrajnie różne bieguny zarówno popytowe i podażowe. Z tego co sam słyszę od innych hodowców to zainteresowanie jajkiem jest duże, nie ma co prawda wzrostu cen z tym związanego ale Ia spokojnie można po 0,25 - 0,26 sprzedać. Zejście też jest bo gdziekolwiek bym nie chciał dokupić dobrego jajka to każdy mówi, że ma mniejszą produkcję lub modernizuje kurniki i za bardzo towaru nie ma. Dlatego zastanawiam się skąd biorą się takie ceny jak co poniektórzy podają?!
Dla tych, którzy chcą uzyskać rzetelne informacje o cenach jajek proponuję zrobić to co ja - zadzwonić na 4-5 większych ferm w różnych częściach Polski i spytać o ilości paletowe. Ja takie info uzyskałem ale na tym forum szkoda się nim dzielić szczególnie z niektórymi tutaj obecnymi użytkownikami - bo co to da, jak za chwilę ktoś powie, że to ceny z księżyca...
Powrót do góry
ferma07

PostWysłany: 20:54 Wto 13 Wrz 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jajunia12 '' popuscic'' to mozna w majtki ze smiechu jak sie czyta te twoje wpisy !! Laughing
Powrót do góry
Jajczarek

PostWysłany: 20:23 Wto 13 Wrz 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkoda ze co niektórzy nie obudzili się jeszcze ze snu zimowego
Powrót do góry
jest cenaniemaceny

PostWysłany: 19:10 Wto 13 Wrz 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co za fantastyka pisanie 1a -0,22 a płacenie 0,25.
Ceny bez zmian 1a-0,26 2a-0,22 , i ciągle ktoś poszukuje towaru.
Powrót do góry
biedronka

PostWysłany: 19:00 Wto 13 Wrz 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ALE CZAD...................
to nawet ja drożej płacę ?
Powrót do góry
jajunia12

PostWysłany: 17:19 Wto 13 Wrz 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba coś przystanęło, gdyż mi dzisiaj sam hodowca od siebie popuścił 1a zapłaciłem 0,22, oj chyba zastój się robi, a wy o cenie 0,25 piszecie Laughing Laughing Laughing Pochwale się że wczoraj za trójkę tzn. poniżej 50 gram po 8 gr zapłaciłem , po tyle chciał.
Powrót do góry
Jajczarek

PostWysłany: 14:02 Wto 13 Wrz 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja sprzedaję tak
1A 26
1B 24
2A 22
2B i 3 20
Powrót do góry
Jajcarek

PostWysłany: 13:49 Wto 13 Wrz 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja place tak
1A 23
1B 21
2A 19
2B i 3 17
Powrót do góry
ferma07

PostWysłany: 13:46 Wto 13 Wrz 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolego Bartek mysle ze to tak zwane zdobywanie rynku na chama Smile po czym jak konkurencja wymieknie ceny sie odpowiednio podniesie i juz !! Dla mnie to jedyne wytlumaczenie.... I dodam na temat cen jaj u nas na fermie. Ceny do hurtu (pow.10 palet ) 1A-0.26-0.27 1B-0.24 itd. Pozdrawiam
Powrót do góry
GREG100

PostWysłany: 13:17 Wto 13 Wrz 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ubojnia Drobiu A&B DROB Sp. z o.o. zakupi każdą ilość kury rosołowej ( nioski) do uboju.

tel: 606 640 125
Powrót do góry
Bartek_Ferma

PostWysłany: 12:05 Wto 13 Wrz 2011    Temat postu: Ale jaja Odpowiedz z cytatem

Witam!

Jest to mój pierwszy post więc wypada się przywitać. Zatem witam i pozdrawiam wszystkich zacnych forumowiczów. Od kilku miesięcy zaglądam na tą stronkę i bacznie obserwuję posty. Czasami nawet pojawi się uśmiech na mojej twarzy..Smile
Dzisiaj czytając nowe wpisy i analizując ceny wpisywane nie oparłem się pokusie żeby dodać swoje 3 grosze.
Rozumiem, że rozbieżności cenowe muszą być. Bo są różni klienci, różne umowy i ustalenia, kwestie obciążenia transportu i rózne formy i terminy transportu. No i oczywiście jajo jajku nie zawsze jest równe. No ale można to jakoś wypośrodkować. No i po to jest chyba to forum. Nawet niektórzy stworzyli specjalne wzory na obliczenie ceny jaja...hehhe.
A teraz podam kilka faktów. Wszystkie do sprawdzenia. Na terenie na którym działam ( Kujawy i Pomorze) pojawia sie nagle nowa firma. Działa jako hurtownia bez statusu zakładu pakowania. Opakowania, kartony i wszelkie dokumenty które pokazuje u potencjalnych klientów pochodzą od jednego źródła. Chodzi o znanego producenta z Mazowsza, z okolic Żuromina.
To co się działo wiosną i w trakcie wakacji , pozwolicie, że przemilczę. Ale za to podzielę się np. informacją na temat dzisiejszej ceny 10 M ( tekturowa paczka i karton zbiorczy 360-tka) która wynosi 0.23 netto. Cena ta jest dla małej hutrowni ogólnospożywczej. Biorą do 20 kartonów w tygodniu. Mają miesięczny termin płatności który notorycznie przeciągają.
No i teraz wnioski. Według Waszych postów M-ke mozna kupic od 17 do 23 groszy. Jeśli nawet kupię jajo za 17 groszy i doliczę koszty opakowania i transportu to jest około 5 groszy to... Cuda jakieś?
Jeszcze raz nadmieniam. To nie jest jednorazowy strzał i nie dla jednego potencjalnego klienta. Sytuacja ma miejsce juz pół roku i ofert są kierowane do wszystkich podmiotów. Od małych sklepików po duże cukiernie i markety.
Jaki to ma sens? Komu służy?
Zarabiają tylko sklepy. Kupują po 0.23 na półce 3.79. Plus jakieś zakręcone opłaty marketingowe i półkowe.
Żeby ten hurtownik mógł coś takiego robić ktoś mu musi to jajo sprzedać.
Pytanie tylko po co? Czy w innych miejscach karaju dzieje się podobnie? Czy to tylko taka lokalna "perełka"?
Bardzo jestem ciekawy Waszych opnini.
Pozdrawiam z jajem!
Powrót do góry
Jajczarek

PostWysłany: 06:36 Wto 13 Wrz 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaki podmienimy karteczkę/i z klasą jaj na palecie lub włoży się więcej o paletę, albo nie dopłaci się hodowcy za wzięty towar to stąd mogą brać u takiego handlarza niskie ceny jaj, a jeśli faktycznie hodowca sprzedaje w takich cenach to już jego problem, który za pewne już go ma lub dopiero go będzie miał.
-Jaja z chodzą na bieżąco cena jak na razie jest stabilna i wyższa o 3-4gr podawanych przez hand..
pozdrowionka
Powrót do góry
ferma1

PostWysłany: 21:24 Pon 12 Wrz 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kol. WIELKI KOGUT nie nie jestem ferma , czy ferma07 to nie mój nick , nie moje wpisy i nie mój styl. W takich cenach oddałem dzisiaj jaja, więc u nas cena jest widocznie dużo wyższa.
Pozdrawiam
Powrót do góry
WIELKI KOGUT

PostWysłany: 21:22 Pon 12 Wrz 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I te ceny , które podaje kol Ferma 1 - to są najwyższe ceny o jakich SŁYSZAŁEM w hurcie - ja płacę niżej.
Powrót do góry
WIELKI KOGUT

PostWysłany: 21:18 Pon 12 Wrz 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O - zostałem zaskoczony - kol. ferma 1 , ma jednak inne ceny niż ferma 07 - zwracam honory.
Powrót do góry
WIELKI KOGUT

PostWysłany: 21:15 Pon 12 Wrz 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kol. FERMA .... nawet nie kryje , że jest pod postacią Ferma 1, a nawet Ferma 07 - wow! w ilości wpisów i nicków siła _ zaklinamy rzeczywistość.
Powrót do góry
ferma1

PostWysłany: 21:13 Pon 12 Wrz 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prawie jego gdyż u nas :
1 A - 0,25
1 B - 0,23
2 A - 0,21
Powrót do góry
ferma07

PostWysłany: 21:06 Pon 12 Wrz 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolego ferma 01 ale jakie ceny ?? Chyba nie oszoloma ...jajuni ?? ps.podpisuje sie pod tekstem "jestcenaniemaceny" w calej rozciaglosci !
Powrót do góry
ferma1

PostWysłany: 20:42 Pon 12 Wrz 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich na forum, takie ceny w tym tygodniu to norma.
Full telefonów za jajkiem. Co się dzieje ???? Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1232, 1233, 1234 ... 1400, 1401, 1402  Następny
Strona 1233 z 1402

Skocz do: