Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 16:27 Nie 26 Wrz 2021

Ceny jaj spożywczych
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 19, 20, 21 ... 1449, 1450, 1451  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Demiurg

PostWysłany: 10:39 Wto 1 Cze 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

thunder13 napisał:
https://wiadomosci.wp.pl/nie-weterynarz-ma-egzaminowac-weterynarza-na-specjalizacji-absurdalny-pomysl-ministerstwa-rolnictwa-6645667517225888a?src01=e345d to tak jakby egzamin na prawo jazdy przeprowadzał ten co kładzie asfalt 😁

Panie Demiurg, chodziło mi o mariaż konsumpcji i inwestycji, a nie koniecznie o samą inwestycję gdzi ceny już dawno przebiły sufit (same usługi to nawet +80-90% rok/rok). Jeśli chodzi o jaja to prawie zawsze są to obie kwestie- inwestycje w środki trwałe, których zwrot rozkładany jest na X lat i bierząca konsumpcja w postaci np. zakupu paszy czy wytłaczanek, która to jest orzekładana bezpośrednio na bierzące centy wytwarzanych dóbr. Trudno by sobie było wyobrazić paszarnię, która sprzedaje paszę poniżej bierzących kosztów jej wyprodukowania. Tak samo jest z jajami- średniorocznie się zarabia, albo plajtuje po kilku latach dokładania. Kredyt zaś konsumpcyjny jest najgorszym rodzajem zadłużenia jakie może być. Inwestycje zaś mimo że kosztowne umożliwiają rozwój i chociażby minimalny zysk, choć często w dłuższej perspektywie.

Inwestycja to też konsumpcja dóbr/usług Wink

Mnie to właśnie cieszy wbrew pozorom, iż zachód się wykrwawia, nie będzie miał kasy na inwestycje, a one będą niezbędne w ciągu dekady. (nadchodzą zmiany legislacyjne UE). Jeśli jakieś podmioty tam zbańczą to infrastruktura ich nie będzie produkować przez 2 lata conajmniej...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
thunder13

PostWysłany: 09:47 Wto 1 Cze 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

thunder13 napisał:
https://wiadomosci.wp.pl/nie-weterynarz-ma-egzaminowac-weterynarza-na-specjalizacji-absurdalny-pomysl-ministerstwa-rolnictwa-6645667517225888a?src01=e345d to tak jakby egzamin na prawo jazdy przeprowadzał ten co kładzie asfalt 😁

Panie Demiurg, chodziło mi o mariaż konsumpcji i inwestycji, a nie koniecznie o samą inwestycję gdzi ceny już dawno przebiły sufit (same usługi to nawet +80-90% rok/rok). Jeśli chodzi o jaja to prawie zawsze są to obie kwestie- inwestycje w środki trwałe, których zwrot rozkładany jest na X lat i bierząca konsumpcja w postaci np. zakupu paszy czy wytłaczanek, która to jest orzekładana bezpośrednio na bierzące centy wytwarzanych dóbr. Trudno by sobie było wyobrazić paszarnię, która sprzedaje paszę poniżej bierzących kosztów jej wyprodukowania. Tak samo jest z jajami- średniorocznie się zarabia, albo plajtuje po kilku latach dokładania. Kredyt zaś konsumpcyjny jest najgorszym rodzajem zadłużenia jakie może być. Inwestycje zaś mimo że kosztowne umożliwiają rozwój i chociażby minimalny zysk, choć często w dłuższej perspektywie.
sorry za błędy, nie lubię pisać z komórki
Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 09:45 Wto 1 Cze 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Demiurg

PostWysłany: 21:38 Pon 31 Maj 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Thunder, jak się inwestuje to "inflacja" sięga blisko 50% (bardziej tu pasuje wzrost cen, bo to nie wynika tylko ze spadku siły nabywczej, ale między innymi z tego powodu) Wink.

To się tak nie przekłada bezpośrednio, bo różnica w kosztach jest teoretycznie przyszła w odbiciu dla produkcji. - Bo Najpierw wkładasz, a po czasie wyjmujesz przez X czasu dlatego się to dzieli.

Przykład:

1) Wzrosło zapotrzebowanie na stal.
2) Spadła produkcja stali. - Handełes Emisją CO2 Wink - Produkcja stali przestała się w całej Unrze opłacać. Jakbym parę rzeczy na ten temat szczegółowej zaczął pisać to bym dostał przedrostek anty-.

Efekt wzrost cen o ponad 50% już. Po chwilowej stabilizacji (Kwiecień/Maj), ceny znowu ruszają w górę.
Powrót do góry
Demiurg

PostWysłany: 21:24 Pon 31 Maj 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Errata:

Straty 100 000 wyliczane dla obsady na poziomie 100 000 szt. (tak się łatwiej liczy)
Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 21:20 Pon 31 Maj 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Demiurg napisał:

Myślę, że My będziemy prymusami w tym "elitarnym" gronie Very HappyVery HappyVery Happy
Zakładam inflację REALNĄ na poziomie około 20% po 3 kwartale. Na oko teraz mamy 10+%.
u nas dodatkowo przez samą składkę zdrowotną i podatek od elektroniki od nowego roku tj. 2022 będzie podwyżka minimum 10% właściwie na wszystkim... Nas wyratowała na przekór ptasia, bo by to jajo jeszcze bardziej kisło na rynku. Każdy się nastawił, że od maja czy czerwca będzie wielkie otwarcie i się ruszy- a tu zonk. Ludzie się zniechęcili cenami jakie zaserwowali nam praktycznie wszyscy, od handlu, poprzez gastro i hotele i mamy efekt. Poza tym raczej nikt nie spodziewał się że otwarcie gospodarek będzie tak wyglądało jak wygląda- Otwarte, ale tak naprawdę nie do końca. Doszły też problemy z zaopatrzeniem i ciągłością dostaw, no i mamy efekt-inflację. W kraju jeszcze potęgowaną polityką płomiennych obietnic. A teraz informacje, że znowu się zaczyna w Chinach i Wietnamie (mimo sporej populacji wyszczepionej), a więc można przypuszczać że będzie kolejny lockdown za jakiś czas.
Ja to myślę bardziej, że realnie mamy to 10% inflacji jak się nie inwestuje, a tylko konsumuje dobra posiadane. Jeżeli zaś inwestujemy dodatkowo w rozwój (maszyny, budownictwo) to ta inflacja średnio wychodzi już teraz 20-25%.
Powrót do góry
Demiurg

PostWysłany: 20:51 Pon 31 Maj 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

P.leszkiewicz napisał:

P.S to nie Hiszpanom opłaca się sprzedawać jaja w Polsce ( choć mocno w to wątpię, ze coś jedzie stamtąd do nas ) tylko pośrednikom Smile)) Wy zawsze zarobicie swoje na przerzuceniu towaru, a nas jest coraz mniej przez wasze duszenie o cenę Smile)) w mojej okolicy zostałem ja i Sasiad Smile i dobrze dzięki Wam nie mamy konkurencji Smile))

Hiszpanie przy tej cenie dokładkę mają przez sam koszt paszowy który mają wszyscy nawet Ukraińcy. Różnica jest taka, iż my może wychodzimy na 0 a oni mają dokładkę na poziomie 0,008 E/jajo. Co nam daje straty nominalne około 100 000 zł w skali miesiąca. A jak dorzucimy jeszcze inflację to straty możemy śmiało zwiększyć o dodatkowe 15% w skali roku. . Hiszpania ma jazdę od początku roku praktycznie z u.ą ceną. (a Inflacja rozpędza się w całej Europie)
Myślę, że My będziemy prymusami w tym "elitarnym" gronie Very HappyVery HappyVery Happy
Zakładam inflację REALNĄ na poziomie około 20% po 3 kwartale. Na oko teraz mamy 10+%.
Powrót do góry
P.leszkiewicz

PostWysłany: 10:31 Pon 31 Maj 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Morus napisał:
Mr.Leszkiewicz takie są realia ze macie dokładkę ale jak sami dzw żeby sprzedać i jeden przez drugiego cenę obniża Laughing Laughing Laughing !! Nic ptasia grypa nie pomoże dobrze o tym wiesz , trza mieć nadzieje żeby tylko cena przez okres wakacyjny nie spadła . Zobacz jak to jest ze jaja do PL nawet Hiszpanie sprzedają i im to się opłaci Laughing Laughing Laughing

P.S to nie Hiszpanom opłaca się sprzedawać jaja w Polsce ( choć mocno w to wątpię, ze coś jedzie stamtąd do nas ) tylko pośrednikom Smile)) Wy zawsze zarobicie swoje na przerzuceniu towaru, a nas jest coraz mniej przez wasze duszenie o cenę Smile)) w mojej okolicy zostałem ja i Sasiad Smile i dobrze dzięki Wam nie mamy konkurencji Smile))
Powrót do góry
P.leszkiewicz

PostWysłany: 21:14 Nie 30 Maj 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Morus napisał:
Mr.Leszkiewicz takie są realia ze macie dokładkę ale jak sami dzw żeby sprzedać i jeden przez drugiego cenę obniża Laughing Laughing Laughing !! Nic ptasia grypa nie pomoże dobrze o tym wiesz , trza mieć nadzieje żeby tylko cena przez okres wakacyjny nie spadła . Zobacz jak to jest ze jaja do PL nawet Hiszpanie sprzedają i im to się opłaci Laughing Laughing Laughing

Powtórzysz moje słowa Kolego Wink

Jaja na jesieni będzie jak na lekarstwo.
Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 21:09 Nie 30 Maj 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest cenaniemaceny napisał:
Tylko pasza obecnie kosztuje na odchów 1350 za tonę w obojętnie jakiej wytwórni .
owszem, podałem 1000zł dla łatwiejszego liczenia, zresztą kurczaki też kosztują 2.7-2.9. Szczepionki orientacyjnie podałem bo nie wiem dokładnie jak ten rok będzie się przekładał na ich cenę. Spożycie paszy i upadki też będą miały wpływ na cenę ostateczną, ogrzewanie, prąd, woda, medykamenty, obsługa weterynaryjna, ściółka, amortyzacja budynku i sprzętu, pracownik, podatki... można by tak wymieniać bez końca oczywiście. Tak więc 27-28 groszy za jajo wcale nie jest jakoś bardzo opłacalne dla hodowcy, ale owszem jak mu wystarczy grosik-dwa na jaju przez 320-350 dni produkcji jaj to już jego i nikogo więcej sprawa, ma prawo zarabiać na skali tak jak mały ma prawo brać i 1zł za jajo.

Panie Morus podejrzewam że to nie Hiszpanie oferują u nas swój towar a nacje bliższe naszej kulturze. Może się zdarzyć, tak jak z mięsem z Francji, ale raczej są to dość małe ilości. Gorzej z Ukrainą- ta faktycznie może maczać palce w obniżkę cen w kraju u nas (poprzez sprowadzanie masowo czego popadnie). Faktem jest, że w tych wymienionych dwóch krajach cena za jako jest średnio wyższa niż w PL, to samo w Niemczech, za to Rumunia czy zdaje się Słowenia mają średnie ceny niższe i bardziej z tamtych rejonów bym się spodziewał jaja niż z Hiszpanii, gdzie zaczął się sezon turystyczny.
Powrót do góry
Morus

PostWysłany: 20:50 Nie 30 Maj 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
P.leszkiewicz

PostWysłany: 20:34 Nie 30 Maj 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko pasza obecnie kosztuje na odchów 1350 za tonę w obojętnie jakiej wytwórni .

Handlarz zawsze będzie pisał, ze sprzedaż słaba, ze trzeba obniżać cenę. Prawda jest taka, ze każde jajko sprzedane poniżej około 27gr. to dokladka do interesu. Jest maj/czerwiec wiec nie ma co się podniecać niższa sprzedażą, bo tak jest co roku. Co nie znaczy, ze w którymś momencie ptasia grypa nie odbije się na cenie jaj których po prostu zacznie brakować.

XXL - 65gr
XL - 57gr
L - 50gr
M - 40gr

Mowa tu o kremie w ilości 45tys. dziennie
Powrót do góry
jest cenaniemaceny

PostWysłany: 20:16 Nie 30 Maj 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 18:54 Nie 30 Maj 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdzie jest ten co tu pisał że im większa produkcja tym niższe koszty , przestał pisać bo już go nie ma Rolling Eyes
do pewnego momentu to prawda, ale potem koszty zaczynają przewyższać zyski i trzeba kombinować. Np. wychowanie kury do 16 czy nawet 18 tyg.- mnie kosztuje 15zł, na drobnej optymalizacji paszy czy ogrzewania 14, ale bez znacznych nakładów już nie zejdę niżej. Duży prwnie ma to 12 w standardzie, ale nie zejdzie już bardziej poniżej bo tutaj już koszty szczepionek i paszy i kurczaków (nawet jak maksymalnie tanio robi i załatwia szczepionki po kosztach), a jeszcze większy od niego już te kurczaki będzie miał w podobnej cenie. Licze dla kosztów szczep. łącznie 25tys/10k kur i dla paszy przy przelicznikach 6,5kg na kurę i 1000zł/t oraz 2,5zł/pisklę) przy braku innych kosztów (sytuacja idealna Smile) to koszt ponad 11zł. Można zejść poniżej pewnie, ale w kraju bez jakichkolwiek wymagań co do produktu finalnego, zresztą podobnie jest z jajem. Efekt skali ale wyłącznie do pewnego momentu- potem plajta najczęściej.
Powrót do góry
jest cenaniemaceny

PostWysłany: 17:17 Nie 30 Maj 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdzie jest ten co tu pisał że im większa produkcja tym niższe koszty , przestał pisać bo już go nie ma Rolling Eyes
Powrót do góry
Yoyo

PostWysłany: 17:07 Nie 30 Maj 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolego thunder13, masz u mnie kciuk w górę Smile
Powrót do góry
Morus

PostWysłany: 15:36 Nie 30 Maj 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

🧐🧐👏👏
Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 15:29 Nie 30 Maj 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Morus napisał:
Jak czytam co niektórych tutaj , jakie chore rzeczy tu wypisujecie to szok!!!
Po pierwsze co niektórzy cena kosmos i jeszcze mamy w to wierzyć ze ilości tirowe , tutaj gonicie pobożne życzenie 😆😆!! Mało tego ze nikt wam podjazdów nie robi to jest gryps stulecia hahaha
każdy przecież może myśleć i robić co chce... czy ja kogoś zmuszam siłą? Im gorzej tym lepiej przecież i każdy z tym się tutaj zgodzi.
Co do podjazdów- może jestem za mały aby ktokolwiek ze znaczących się interesował tym, nikt a tym bardziej ja nie piszę że handluję na tiry, a tylko tacy tutaj mają PRAWO przecież pisać, bo ten temat jest zarezerwowany tylko dla TUZÓW HANDLU i PRODUKCJI. Pluję wam w twarz perfidnie, a Wy nadal mówicie że deszcz pada- bo przecież nie mam racji, tylko ilość się liczy przecież... Chore rzeczy to jajo za 28 groszy- niedługo obrót będzie szedł w miliardach sztuk dla minimalnego zysku.
Podjazdy z jajem (jeszcze jak wyłącznie ceną się broni) są dobre dla dzieci i na krótką chwilę- do pierwszej obsuwy.
Powrót do góry
Morus

PostWysłany: 15:18 Nie 30 Maj 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Delikatna korekta L brąz 29/31
Powrót do góry
Morus

PostWysłany: 15:18 Nie 30 Maj 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ceny na dziś
Brąz
L 29/39
M20/21 ; zejście słabiutkie
Krem
L44/45
M32/33
Przemysł klasa B
2.80
Klasa A
3.20
Powrót do góry
Morus

PostWysłany: 15:13 Nie 30 Maj 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak czytam co niektórych tutaj , jakie chore rzeczy tu wypisujecie to szok!!!
Po pierwsze co niektórzy cena kosmos i jeszcze mamy w to wierzyć ze ilości tirowe , tutaj gonicie pobożne życzenie 😆😆!! Mało tego ze nikt wam podjazdów nie robi to jest gryps stulecia hahaha
Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 14:46 Nie 30 Maj 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jajczorek napisał:
Kolego jesteś wybitnym hodowcą i szczęściarzem że nikt ci nie robi podjazdów zero konkurencji wszystko sprzedajesz w detalu jeszcze powiedz że ze 400 tysięcy masz dziennie Laughing
aż tak to nie, ale miło że inni uważają mnie za wytrawnego i równożędnego im gracza 😁
Prawda natomiast jest taka, że jest coraz gorzej i złote czasy już minęły... teraz nie ilość a co innego gra pierwsze skrzypce. Podjazdy też są, ale bardziej podszywanie się pod produkcje i towar, niż konkurowanie czym innym jak cena.
Powrót do góry
Jajczorek

PostWysłany: 14:35 Nie 30 Maj 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolego jesteś wybitnym hodowcą i szczęściarzem że nikt ci nie robi podjazdów zero konkurencji wszystko sprzedajesz w detalu jeszcze powiedz że ze 400 tysięcy masz dziennie Laughing
Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 13:06 Nie 30 Maj 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jajczorek napisał:
No tak na ubojniach robi się ciasno , niektórzy myśleli że jak w zagłębiu ptasia to jaja będą po 0,50 na Wielkopolsce niektórzy zamknęli nawet magazyny Laughing Rolling Eyes
a tu pan W został zablokowany przez ptasią z eksportem i zawala Polskę jajem i do tego jeszcze Ukraina i mamy to co mamy na kilka miesięcy Razz
zaraz, zaraz... to na Ukrainie nie było ptasiej, że tęczowa unia przespała zakaz wozu ichniejszych produktów do wspólnoty jeszcze niepodległych państw?, a może chodzi o soczyste "dofinansowanie" socjalistycznych komunistycznych zachodnich elit przez kapitalistów ze wschodu? No w końcu nikt bardziej jak elity nie odczuły skutków COVIDa.... Można domiemywać o co w tym wszystkim chodzi i... robić swoje.
U mnie ceny w detalu bez najmniejszych zmian, magazyn też opróżniany na bieżącoo. Brak S, na styk M, L ze 2 palety luzu i paleta XL, a od września wysyp Ski, która też pójdzie- jak co roku. Wszystko pójdzie w detalu usługi dla swoich, a inni niech się tłuką o "markowe", zagraniczne.
Powrót do góry
Jajczorek

PostWysłany: 12:28 Nie 30 Maj 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak na ubojniach robi się ciasno , niektórzy myśleli że jak w zagłębiu ptasia to jaja będą po 0,50 na Wielkopolsce niektórzy zamknęli nawet magazyny Laughing Rolling Eyes
a tu pan W został zablokowany przez ptasią z eksportem i zawala Polskę jajem i do tego jeszcze Ukraina i mamy to co mamy na kilka miesięcy Razz
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 19, 20, 21 ... 1449, 1450, 1451  Następny
Strona 20 z 1451

Skocz do: