Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 02:33 Pią 14 Gru 2018

Agrolok
Ceny jaj spożywczych
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 1255, 1256, 1257  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mrok

PostWysłany: 08:52 Wto 6 Lis 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

teraz jest słabo a co będzie po nowym roku
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Marcin P

PostWysłany: 11:48 Pon 5 Lis 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odchowam kury nioski w systemie wolierowym w ilości 40.000 sztuk z pełnym pakietem szczepień. Wstawienie - koniec grudnia

Kontakt: 601861087
Powrót do góry
przeor

PostWysłany: 08:29 Pon 5 Lis 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://biznes.interia.pl/raport/rynek-spozywczy-w-polsce/news/eksport-spozywczy-decyduje-o-naszej-nadwyzce-handlowej,2590996,8665
Powrót do góry
jajeczny

PostWysłany: 06:40 Pon 5 Lis 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MAGICZNAKURA napisał:
Jajeczny ucieszony swoja inwestycje ukończył i teraz rozpisuje się na forum . Trzeba sobie teraz odbić na hodowcach wkład na inwestycje Cool

Jaką inwestycję? No popatrzcie jak to ludzie wiedzą o kimś więcej jak ten sam o sobie. (słowo zostało usunięte) aby pieprzyć. A odnosząc się do tego co napisałeś to niby skąd piniążki bierzesz? Drukujesz je sobie? Od kogoś musisz wyciągnąć. Oj głupiś ty głupi. Jak to mówią? Kto widłami wojuje od wideł ginie Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
thunder13

PostWysłany: 17:50 Nie 4 Lis 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Demiurg napisał:
Jak nie macie na towar zejścia to wybijać kury a nie kisicie jaja i coraz bardziej dokładacie.
no niestety ale wielu jeszcze jest takich co woli kisić kury, a wybijać jaja Wink

Ale pełna racja, zostaną tylko najwięksi i najlepiej zorganizowani, co nie znaczy że poprawi się zbyt, cena dla konsumenta i jakość.

Również jadę na trochę zmniejszonym stadzie, głównie przez lichy zbyt w detalu (zbyt powinien już dawno zwiększyć się mi o co najmniej 10% licząc średnią z kilku lat, a tu klops, jeszcze ludzie z wakacji nie wrócili i może nie zamierzają).
Powrót do góry
Demiurg

PostWysłany: 22:10 Sob 3 Lis 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo napisał:

A niech się wykazują. Ja od kilku miesięcy jadę 1/3 produkcji i nie sądzę, żeby to się szybko zmieniło (jeśli w ogóle).
Wiesz jajcoo, w biznesie chodzi o to, żeby zarabiać, a nie ciągle na kredytach jechać. A jak jeszcze dochodzi do tego ryzyko, że przez jedno głupie badanie będziesz dużą bańkę w plecy (tu w zależności od wielkości od stada), to naprawdę czas myśleć o tym, żeby interes zwijać.
A po za tym nie lubię, jak jakiś ćwok, który nie potrafi na temat porządnego zdania sklecić, liczy moje pieniądze.

Niestety muszę się z Tobą zgodzić. Cena aktualna była by satysfakcjonująca w normalnych warunkach. Energia i praca była by do przeżycia gdyby nie cena aktualna paszy która zmieni się dopiero w sierpniu/lipcu - tak za 9/10 miesięcy. A zwracam uwagę, że "dobry" okres cenowy właśnie mamy... Ja nie straszę, ale jeśli się zdarzy się "zwyczajnie" cud (np. Grypa Ptaków, kolejna afera która masowo zmniejszy produkcję) to dużą bańkę w plecy to my na samej produkcji będziemy mieli - bez salki itd. Ktoś powie raz wy raz my. Owszem to prawda. Po mojemu branża zmierza w kierunku kanibalistycznym, pierwsze fermy już się zamykają. Efekt będzie taki, że na rynku zostanie mniej ferm dużo mniej... ale to cicha melodia przyszłości, Bóg wie jak bliskiej.

Pozdrawiam

Ps. Ceny na początek przyszłego tygodnia prawdopodobnie bez zmian.

PS.2
A i nie wpadać w panikę tak jak w tamtym roku co poniektórzy. Bo największą krzywdę branży robią właśnie posrańcy (proszę o wybaczenie ale inaczej nazwać tego nie umiem) co oddają towar taniej niż przemysł proponują za kg. Smile Jak nie macie na towar zejścia to wybijać kury a nie kisicie jaja i coraz bardziej dokładacie.
Powrót do góry
Yoyo

PostWysłany: 21:02 Sob 3 Lis 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jajcoo napisał:
kol. Yoyo powiedz o co Ci chodzi ? mało CI pieniędzy ? jak Ci nie pasuje to rzuć tą branżę w cholerę i daj innym się wykazać.

A niech się wykazują. Ja od kilku miesięcy jadę 1/3 produkcji i nie sądzę, żeby to się szybko zmieniło (jeśli w ogóle).
Wiesz jajcoo, w biznesie chodzi o to, żeby zarabiać, a nie ciągle na kredytach jechać. A jak jeszcze dochodzi do tego ryzyko, że przez jedno głupie badanie będziesz dużą bańkę w plecy (tu w zależności od wielkości od stada), to naprawdę czas myśleć o tym, żeby interes zwijać.
A po za tym nie lubię, jak jakiś ćwok, który nie potrafi na temat porządnego zdania sklecić, liczy moje pieniądze.
Powrót do góry
jajcoo

PostWysłany: 20:32 Sob 3 Lis 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kol. Yoyo powiedz o co Ci chodzi ? mało CI pieniędzy ? jak Ci nie pasuje to rzuć tą branżę w cholerę i daj innym się wykazać.
Powrót do góry
Yoyo

PostWysłany: 19:28 Sob 3 Lis 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo napisał:
To forum powoli umiera. Wdał się tu jakiś marazm. Mam wrażenie, że podobnie jest z całą naszą branżą. W mojej okolicy NIKT już nie produkuje na 100% możliwości produkcyjnych. Tak, jak napisałem- panuje marazm. Wszyscy przyjeli taktykę "na przeczekanie". Nie wiadomo jednak na przeczekanie czego.
Może, że coś się zmieni w przepisach o salmonelli, albo na lepsze ceny. Dzisiaj zysk ze sprzedaży (słowo zostało usunięte) jest żaden, a ryzyko olbrzymie. Wystarczy, że w 20-tym tygodniu wpadnie salmonella i .... I na pewno nie ma szans, żeby straty pokryć z dzisiejszych zysków. Pracować nie ma kto, energia do góry, paliwo do góry, cena wytłaczanek do góry... a cena jaj w hurcie jak 10 lat temu.

Usunięte słowo to h.u.r.t.o.w.e.j. - bez kropek oczywiście
Powrót do góry
Yoyo

PostWysłany: 19:20 Sob 3 Lis 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To forum powoli umiera. Wdał się tu jakiś marazm. Mam wrażenie, że podobnie jest z całą naszą branżą. W mojej okolicy NIKT już nie produkuje na 100% możliwości produkcyjnych. Tak, jak napisałem- panuje marazm. Wszyscy przyjeli taktykę "na przeczekanie". Nie wiadomo jednak na przeczekanie czego.
Może, że coś się zmieni w przepisach o salmonelli, albo na lepsze ceny. Dzisiaj zysk ze sprzedaży (słowo zostało usunięte) jest żaden, a ryzyko olbrzymie. Wystarczy, że w 20-tym tygodniu wpadnie salmonella i .... I na pewno nie ma szans, żeby straty pokryć z dzisiejszych zysków. Pracować nie ma kto, energia do góry, paliwo do góry, cena wytłaczanek do góry... a cena jaj w hurcie jak 10 lat temu.
Powrót do góry
MAGICZNAKURA

PostWysłany: 09:37 Pią 2 Lis 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jajeczny ucieszony swoja inwestycje ukończył i teraz rozpisuje się na forum . Trzeba sobie teraz odbić na hodowcach wkład na inwestycje Cool
Powrót do góry
RolnikJustyna

PostWysłany: 18:38 Czw 1 Lis 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ostatnio kupione u lokalnego dostawcy za 75gr/szt
Powrót do góry
Marcin P

PostWysłany: 14:32 Wto 30 Paź 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odchowam kury nioski w systemie wolierowym w ilości 40.000 sztuk z pełnym pakietem szczepień. Wstawienie - koniec grudnia

Kontakt: 601861087
Powrót do góry
Tradytor

PostWysłany: 10:39 Wto 30 Paź 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest cenaniemaceny napisał:
Widzisz kmiotku jakoś na fermie Bentley stoi Cool

Kolor jaki ? Złoty ?
Powrót do góry
jajeczny

PostWysłany: 09:09 Wto 30 Paź 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już nie będę obarczał Ciebie kompleksami i opowiadał co u mnie stoi. Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
jest cenaniemaceny

PostWysłany: 22:02 Pon 29 Paź 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
jajeczny

PostWysłany: 07:15 Pon 29 Paź 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja odkąd prowadzę sprzedaż bezpośrednią to wiem że żyję Cool
A nie handlarz mówi mi musisz opuścić bo będę robił promocje , ZA MOJE ???

No w przypadku jest cenaniemaceny to raczej by pasowało: Za dużo żeby przepić a za mało żeby żyć. Laughing Laughing
Powrót do góry
jest cenaniemaceny

PostWysłany: 06:39 Pon 29 Paź 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja odkąd prowadzę sprzedaż bezpośrednią to wiem że żyję Cool
A nie handlarz mówi mi musisz opuścić bo będę robił promocje , ZA MOJE ???
Powrót do góry
Yoyo

PostWysłany: 20:11 Pią 26 Paź 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FARMERKA1 napisał:
Święta racja, a już nie ma nic gorszego jak moim własnym towarem wygryza mnie z moich punktów pośrednik, który kupił ilości paletowe więc taniej i oferuje go po promocyjnej cenie żeby odbić punkt .Takie sytuacje też się zdarzają ,samo życie .

... i to niezbyt rzadko. Mnie spotkało to kilka razy !
Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 20:07 Pią 26 Paź 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie powinni zakazywać żadnej działalności czy to produkcja, czy to sprzedaż bezpośrednia czy to przetwórstwo czy pośrednictwo, Polacy są przewrażliwieni na tym punkcie, zresztą ciekawe dlaczego wracają do "sprzedaży bezpośredniej", czy gdzieś w zakazywaniu popełnili błąd? Smile a może obudzili się z ręką w nocniku i stwierdzili że mniejsza konkurencja to mniejsze zyski i mniejsze zadowolenie społeczeństwa? Każda władza po 89 w PL "niby wolna i niekacapska" ma ciągoty do zakazywania, tyczy się to również UE. Mniejsza konkurencyjność to śmierć dla rynku i gorszy i droższe produkt finalny w niedalekiej przyszłości- tyczy się to każdej dziedziny.
Powrót do góry
FARMERKA1

PostWysłany: 19:35 Pią 26 Paź 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Święta racja, a już nie ma nic gorszego jak moim własnym towarem wygryza mnie z moich punktów pośrednik, który kupił ilości paletowe więc taniej i oferuje go po promocyjnej cenie żeby odbić punkt .Takie sytuacje też się zdarzają ,samo życie .
Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 16:59 Pią 26 Paź 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jajeczny napisał:
Właśnie handel bezpośredni ma olbrzymi wpływ na cenę u producenta. To wszystko co piszecie miałoby sens, gdyby jedna z dróg sprzedaży (drogi produktu) była całkowicie wyeliminowana. Czy to będzie pośrednictwo, czy sprzedaż bezpośrednia nie ma znaczenia. W parze nigdy nie będzie stabilności. I tu nie trzeba domysłów czy jasnowidztwa tylko każdy może przy odrobinie wysiłku zdobyć takie informacje i sprawdzić, że to o czym piszę jest praktykowane. Bardzo łatwo jest sprawdzić jaki producent w jakich cenach wwozi swój towar do sklepów czy też gastronomii. I to są tak zwani desperaci? Nie sądzę. Ja nie krytykuję hodowcy jako takiego, bo to ciężka praca jest ale i owoce takiej pracy niejednokrotnie są okazałe. Ja krytykuję tylko sposób i metodę dystrybucji. I dopóki będzie kanał dystrybucji bezpośredniej to sympatią do siebie pałać nie będziemy. Ja nie muszę handlować jajami, tak akurat wypadło. Jakby był zakaz to jutro już handluję czym innym. I jeszcze pewnie długo będę się targował z producentami jaj. A jak obserwujecie moje wpisy cenowe to widzicie, że robię to skutecznie Wink
Ja za to mam trochę odmienny pogląd, to przetwórnie dyktują ceny, a nie sprzedaż bezpośrednia, nawet nie lokalni pośrednicy. Co do stabilności cen, markety poprzez swoje promocje powodują obniżkę cen bardziej niż kilku handlarzy targowych sprzedających nie o 50% taniej a o 20% góra od cen normalnych (niepromocyjnych jak kto woli) i to nie w rejonie gdzie się zaopatrują a ogólnokrajowo- mowa oczywiście o towarze normalnym (nieprzeterminowanym, niezakażonym, niesprowadzonym z niewiadomych miejscówek). A przecież markety to nie sprzedaż bezpośrednia. Taka sprzedaż to wyłącznie jeżeli producent wytworu sprzedaje go prosto konsumentowi końcowemu (w tym przypadku ferma lub pakownia jeżeli jest jest integralną częścią fermy). Market to zwyczajny pośrednik.
Idąc daleh handel bezpośredni ma znikomy lub nawet żaden wpływ na cenę końcową. Co z tego jak wystawię jaja za 60gr skoro za rogiem w sklepie będą podobne za 30 w promocji. To ja będę kształtować cenę w sklepie czy sklep zmusi mnie do obniżki? To też działa trochę inaczej, jak będę miał jaja za 30 a sklep za 60 to chwilowo ja więcej sprzedam (ale nie zawsze, a i klienci robią się wygodni i wolą iść do sklepu), ale wyłącznie lokalnie przez co raczej nie obniży się cena w sklepach kilka kilometrów dalej.
Powrót do góry
jajeczny

PostWysłany: 05:48 Pią 26 Paź 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drodzy panowie i panie. Po waszych wpisach jestem już święcie przekonany, że jednak mam rację. Potwierdziliście właśnie tę regułę o której pisałem. Przynajmniej dzięki tym co udzielili głosu. Właśnie handel bezpośredni ma olbrzymi wpływ na cenę u producenta. To wszystko co piszecie miałoby sens, gdyby jedna z dróg sprzedaży (drogi produktu) była całkowicie wyeliminowana. Czy to będzie pośrednictwo, czy sprzedaż bezpośrednia nie ma znaczenia. W parze nigdy nie będzie stabilności. I tu nie trzeba domysłów czy jasnowidztwa tylko każdy może przy odrobinie wysiłku zdobyć takie informacje i sprawdzić, że to o czym piszę jest praktykowane. Bardzo łatwo jest sprawdzić jaki producent w jakich cenach wwozi swój towar do sklepów czy też gastronomii. I to są tak zwani desperaci? Nie sądzę. Ja nie krytykuję hodowcy jako takiego, bo to ciężka praca jest ale i owoce takiej pracy niejednokrotnie są okazałe. Ja krytykuję tylko sposób i metodę dystrybucji. I dopóki będzie kanał dystrybucji bezpośredniej to sympatią do siebie pałać nie będziemy. Ja nie muszę handlować jajami, tak akurat wypadło. Jakby był zakaz to jutro już handluję czym innym. I jeszcze pewnie długo będę się targował z producentami jaj. A jak obserwujecie moje wpisy cenowe to widzicie, że robię to skutecznie Wink
Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 20:30 Czw 25 Paź 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolega Jajeczny uczepił się hodowców bardzo niesłusznie posądzając ich o rozrzutność. Niech spojrzy na swoje podwórko (handel, pośrednictwo), a w szczególności na promocje marketów, przecież szastają jajem jak nie wiem co i mają jeszcze zasięg ogólnokrajowy. Czy to one nie sprzedają jaj poniżej normalności na tzw. promocjach? Mnie jako producenta na to nie stać, aby w detalu tak sprzedawać, producentów na forum pewnie też. Śmiem sądzić, że tak postępuje tylko pośrednik. A te rzekome jaja za 19 groszy w detalu to metkę z jakim terminem ważności mają? Bo raczej świeżych nikt tak nie sprzedaje. Albo stare, albo zainfekowane i lepiej sprzedać za 19 niż za 3 czy 5 Wink.
Powrót do góry
FARMERKA1

PostWysłany: 15:04 Czw 25 Paź 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprzedaż bezpośrednia z pominięciem pośrednika to najlepsza forma sprzedaży dla każdego producenta gwarantuje mu wyższą cenę, a odbiorcy korzystniejszy zakup ,więc zupełnie niezrozumiałe są pretensje kolegi Jajecznego ,że producent sprzedaje swój towar .Ale przecież każdy może zostać producentem i zobaczyć drugą stronę medalu .
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 1255, 1256, 1257  Następny
Strona 3 z 1257

Skocz do: