Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 21:06 Sro 22 Wrz 2021

Ceny jaj spożywczych
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 34, 35, 36 ... 1449, 1450, 1451  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jajczorek

PostWysłany: 19:21 Pon 29 Mar 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kilka ferm było dziś tam w badaniach , ale co innego jak lecą w tysiącach Crying or Very sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Demiurg

PostWysłany: 19:17 Pon 29 Mar 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

3 ogniska, objęte strefami całe prawie powiaty Bieżuń i Żurek może ktoś to potwierdzić -> bo poczta pantoflowa.
Powrót do góry
jest cenanienaceny

PostWysłany: 17:53 Pon 29 Mar 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest cenaniemaceny napisał:
A ty cyna uważasz że L -0,40 to za wysoka cena przy tych kosztach , TAK TO JEST JAK PODSZYWASZ SIĘ POD PRODUCENTA I NIE MASZ POJĘCIA O KOSZTACH .
Jeszcze jedno dlaczego jajko w sklepie kosztuje 0,60 do 1zł ?????????????????

Co ty międtolisz, a gdzie ja napisałem, że to za drogo baranie. Pokaz gdzie ja tak napisałem ?????????? Mało tego, ja napisałem kilka dni temu że to właśnie nie jest za droga cena tylko normalna i nie 40 a 35. Zatem jak zwykle kłamiesz, a dwa ja nie mówię że nie sprzedasz 720 szt po 40 gr bo i po 50 sprzedasz, ale nikt ci nie zapłaci przy 10 paletach za L 40 gr.
ALe zapomniałem, ze ty dziennie rozwozić 10 busami 1000 skrzynek po 360 szt.
I już to ci kiedyś napisałem. W ciemnej dupie mam czy ty jesteś producentem czy handlarzem tak czy inaczej zaliczasz się do tej grupy o której wspomniałem właśnie wtedy jak pisałem ze dzisiejsza cena jest najnormalniejsza. Ty natomiast nie potrafisz zbudować normalnej korzystnej obopólnie zależności między producentem a odbiorcą. Nie wiem może ktos kiedyś mocno cię przeleciał i dlatego masz taka awersje do każdego kto odruch ciebie zarabia w tej branży.
PS na koniec w dzisiejszych czasach przy małych obiektach sam się dziwie ze ktoś taki próbuje sił w hurcie im zostaje tylko mały hurt albo detal inacZej szkoda zainwestowanej kasy.
I odpowiem ci na twoje durne pytanie. Ja produkuje dziennie półtorej lufy i trudno żebym mail taką sama marże jak ktos sprzedaje dziennie 1 skrzynkę, innymi słowy przy marzy 6 groszy to około 20 zł czy ktos chciał by za 20 zł robić raczej nie ale ja przy takiej marzy jestem very very happy.
I jeszcze raz pokaz gdzie ja napisałem, że ta cena jest zbyt wygórowana. Jesteś jak nasz pinokio jak nie skłamie to chory będzie
Powrót do góry
BialyB

PostWysłany: 19:57 Nie 28 Mar 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Ptasia grypa blisko Żuromina.
Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 16:25 Nie 28 Mar 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Demiurg napisał:
thunder13 napisał:
https://www.farmer.pl/produkcja-zwierzeca/drob-i-jaja/w-kosztach-poprawy-dobrostanu-kur-powinien-uczestniczyc-takze-handel,105557.html

Już to widzę... że zwiększą naszą marżę kosztem swojej...
skończy się jak z promocją mięsa u nas, tzn.. składają się obowiązkowo (a jakże by inaczej) niby przetwórnie żywca na jakiś fundusz promocyjny (administrowany przez państwo za pomocą jakichś stowarzyszeń), a kasa z tego idzie z reguły na opłacenie pociotków i wystawne bankiety z kupą kawioru dla zarządu tegoż stowarzyszenia, ewentualnie na wycieczki na Bali w celu promocji polskiej wieprzowiny i cielęciny (tak, do kraju hinduistyczno-muzełmańskiego, gdzie właściwie to tylko drób i kozina). Skończyło się tym, że do każdego kila mięsa w przetwórni doliczają jakieś grosze na składkę (tzn. mniej o te grosze płacą wstawiającemu żywiec oczywiście). Tak pewnie i zrobią z jajami- odstawiasz do jajcarni to ci potrącają kila groszy z tony np.. Innej możliwości raczej nie widzę. Ewentualnie oskładkują każdą tonę paszy i wyjdzie jak zwykle (tj. tak jak z chemikaliami dla rolnictwa- zamiast kaucji na butelki, każdy producent dokłada się do kiesy państwowej na niby gospodarowanie i utylizację odpadów które produkuje- z tym że tych plastików też już nie chcą za bardzo przyjmować bo niby nie ma na to funduszy mimo że producenci za to płacą w teorii).
Powrót do góry
Demiurg

PostWysłany: 12:19 Nie 28 Mar 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

thunder13 napisał:
https://www.farmer.pl/produkcja-zwierzeca/drob-i-jaja/w-kosztach-poprawy-dobrostanu-kur-powinien-uczestniczyc-takze-handel,105557.html

Już to widzę... że zwiększą naszą marżę kosztem swojej...
Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 10:51 Nie 28 Mar 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 09:52 Nie 28 Mar 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ty cyna uważasz że L -0,40 to za wysoka cena przy tych kosztach , TAK TO JEST JAK PODSZYWASZ SIĘ POD PRODUCENTA I NIE MASZ POJĘCIA O KOSZTACH .
marża pośrednika, i sprzedawcy, a czasem i dwóch pośredników i sprzedawcy... każdy chce tą marże utrzymać w granicy minimum 50% od cen zakupu, tak więc w przypadku 2 pośredników i sprzedawcy jest:

30gr (cena zakupu) + 50% (pośrednik I) = 45gr
45gr + 50% (pośrednik II) = 68gr
68gr + 50% (sklep/handlarz) = 1zł

lub

30gr (cena zakupu) + 50% (pośrednik) = 45gr
45gr + 50% (sklep/handlarz) = 68gr

Zwykle kontrabanda kanałami przerzutowymi jest oferowana w niższych cenach, ale tutaj dochodzą milionowe ilości, np.

20gr (cena zakupu niestempla/mikrostłuczki) + 5 groszy/sztuce = 25gr (kanałem przerzutowym do Niemiec w celu odsprzedaży do ichniejszych proszkowni, zwykle to i tak ląduje u nas jako pełnoprawny produkt z dłuuuuuuugim terminem ważności Wink, a to lepsze klasy A kanałem przez Bug lub przez Kanał Sueski do Arabów leci)).

Sam mam średnią marżę w granicach 120-150%.... z tym że licząc tylko przychód po odjęciu mocno ograniczonych kosztów wyprodukowania jaja. Nie liczę odchodów- a te są pokaźne niestety (nie wiem co te kury jedzą, ale rozrzutników ostatnio na pole wywiozłem kupę).

* Proszę nie brać tego na poważnie. Powyższe wyliczenia marż też nie uwzględniają kosztów (po stronie przemytników/pasożytów/handlarzy/pośredników/sklepu/handlarki z koszykiem/wytwórców/pana z Ukrainy z busika).
Powrót do góry
jest cenaniemaceny

PostWysłany: 11:37 Sob 27 Mar 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze CYNA zazdrosny handlarzyno nie wiesz jakie dramaty ludzie przechodzą teraz przez ptasią grypę jakie to ryzyko hodowli a ty jakie ryzyko ponosisz że ci zgniły sprinter się popsuje .
Powrót do góry
jest cenaniemaceny

PostWysłany: 11:30 Sob 27 Mar 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
jest cenanienaceny

PostWysłany: 13:26 Pią 26 Mar 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

thunder13 napisał:
jest cenanienaceny napisał:
Ja tam podniosłem 2 grosiki i biorą , a po świętach może być jeszcze lepiej niż teraz .

To są ostatnie ceny jakie podowalałeś
XL-0,45
L-0,36
M-0,30-32
chcesz mi powiedzieć że od tego podniosłeś jeszcze 2 gr i tak ci płacą w ilościach kilkunasto paletowych ??? A i po świętach Jeszcze chcesz podnieść. To L-ka ile będzie? po 40 gr????

Widzę , że lekka zazdrość niektórym się udziela, że inni mogą, a my nie Smile...
Widzę też, że teraz to sami oferujący towar (producenci?) obniżają cenę, albo grają na stabilizację, uważając że ta już jest zbyt wysoka- czyżby granica psychologiczna została naruszona powyżej której już nie jest tak komfortowo? Odpowiem rtetorycznie- nie jest wna dzień dzisiejszy. Najwyżej ludzie/markety/handlarze/przetwórnie/kosmici/Putin kupią mniej lub inni więksi/bardziej zapobiegliwi/majętniejsi przejmą zamykane interesy jeżeli te w jakimś razie staną się dla nas trudne/niemożliwe do prowadzenia (jak robi to teraz PZU z zamkniętymi swego czasu siłowniami)- jak to ktoś powiedział - „Z wielką mocą, rodzi się wielka odpowiedzialność” i tyczy się to zarówno najmniejszych co im ceny półproduktów ciążą, jak i największych co oferują towar za bezcen pogrążając często tych pierwszych, jak i producentów, jak i pośredników... Czekamy aż walnie 1zł/XLkę w detalu, a to jest chyba granicą psychologiczną dla jaj w detalu. 40gr/szt Lki to wcale nie jest dużo, a takie coś będzie jeżeli rynek nagle nie gruchnie w dół (a na dzień dzisiejsi wszelcy wróżbici wieszczą podwyżki)- tak jak ten kontenerowiec z dnia na dzień zablokował kanał i ropa dziabła na nowe roczne szczyty

Udziela się i to bardzo
Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 12:36 Pią 26 Mar 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest cenanienaceny napisał:
Ja tam podniosłem 2 grosiki i biorą , a po świętach może być jeszcze lepiej niż teraz .

XL-0,45
L-0,36
M-0,30-32
chcesz mi powiedzieć że od tego podniosłeś jeszcze 2 gr i tak ci płacą w ilościach kilkunasto paletowych ??? A i po świętach Jeszcze chcesz podnieść. To L-ka ile będzie? po 40 gr????

Widzę , że lekka zazdrość niektórym się udziela, że inni mogą, a my nie Smile...
Widzę też, że teraz to sami oferujący towar (producenci?) obniżają cenę, albo grają na stabilizację, uważając że ta już jest zbyt wysoka- czyżby granica psychologiczna została naruszona powyżej której już nie jest tak komfortowo? Odpowiem rtetorycznie- nie jest wna dzień dzisiejszy. Najwyżej ludzie/markety/handlarze/przetwórnie/kosmici/Putin kupią mniej lub inni więksi/bardziej zapobiegliwi/majętniejsi przejmą zamykane interesy jeżeli te w jakimś razie staną się dla nas trudne/niemożliwe do prowadzenia (jak robi to teraz PZU z zamkniętymi swego czasu siłowniami)- jak to ktoś powiedział - „Z wielką mocą, rodzi się wielka odpowiedzialność” i tyczy się to zarówno najmniejszych co im ceny półproduktów ciążą, jak i największych co oferują towar za bezcen pogrążając często tych pierwszych, jak i producentów, jak i pośredników... Czekamy aż walnie 1zł/XLkę w detalu, a to jest chyba granicą psychologiczną dla jaj w detalu. 40gr/szt Lki to wcale nie jest dużo, a takie coś będzie jeżeli rynek nagle nie gruchnie w dół (a na dzień dzisiejsi wszelcy wróżbici wieszczą podwyżki)- tak jak ten kontenerowiec z dnia na dzień zablokował kanał i ropa dziabła na nowe roczne szczyty
Powrót do góry
jest cenanienaceny

PostWysłany: 09:58 Pią 26 Mar 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

XL-0,45
L-0,36
M-0,30-32
Powrót do góry
jest cenaniemaceny

PostWysłany: 06:39 Pią 26 Mar 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Demiurg

PostWysłany: 20:56 Czw 25 Mar 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Boty, wszędzie boty...
Powrót do góry
Morus

PostWysłany: 17:41 Czw 25 Mar 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ty to chyba masz już pełne zbieracze , a niedługo co za tym idzie będą pełne gacie Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
nie wiem

PostWysłany: 17:31 Czw 25 Mar 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no i stało się co się stać miało : detal kaput, magazyny pełne, jajo tanieje i żadne czary mary nie pomoże Shocked Shocked Shocked
Powrót do góry
jest cenanienaceny

PostWysłany: 21:20 Sro 24 Mar 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O widzę zawody, kto więcej nastraszy. Idźcie w kimke i spokojnej nocy
Powrót do góry
Yoyo

PostWysłany: 20:53 Sro 24 Mar 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Będzie się działo, oj będzie ...
Ciekawe, jak wycenią zutylizowane kurki ?
Miliony zł. pójdą z dymem.
Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 10:45 Sro 24 Mar 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Samo to już może położyć zaopatrzenie, będzie to też jakiś znaczący powód do stabilizacji cen pasz w kraju, już nie mówię o dość nagłym wzroście cen jaj, jak i samych kur- choć raczej bardziej po świętach i raczej nie na długo. Ilość masakryczna.
Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 10:39 Sro 24 Mar 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

baas napisał:
https://radio7.pl/w-gminie-lutocin-wykryto-wirusa-ptasiej-grupy/29323/
w powiecie jest jakieś 20-25 mln kur (w strefie 3km pewnie koło 5), licząc że nie przeniesie się dalej, co jest raczej wątpliwe... to będzie jakaś masakra na święta i zaraz po. Nie dość że jaja jest praktycznie na styk (jak to przed świętami, ale i w sytuacji gdzie sporo zasysa zagranica i przemysł) to jeszcze klęski zarazy brakuje.
Powrót do góry
Demiurg

PostWysłany: 10:27 Sro 24 Mar 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

baas napisał:

Będzie wesoło... i to przed samymi świętami. Szykuje się jak ostatnio 2-3 tyg. ogarniętego pożogą burdelu. Współczuję wszystkim w 1 strefie.
Powrót do góry
baas

PostWysłany: 09:25 Sro 24 Mar 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
greg3636

PostWysłany: 09:12 Sro 24 Mar 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To może być ciekawie jak te informacje się potwierdzą.
Powrót do góry
baas

PostWysłany: 07:34 Sro 24 Mar 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://naszamlawa.pl/wiadomosci/trudna-sytuacja-pod-zurominem-100-mln-kur-do-zabicia/
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 34, 35, 36 ... 1449, 1450, 1451  Następny
Strona 35 z 1451

Skocz do: