Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 14:09 Czw 23 Maj 2019

Ceny jaj spożywczych
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 64, 65, 66 ... 1286, 1287, 1288  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jajeczny

PostWysłany: 14:06 Pon 12 Mar 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

misio8 napisał:
Demiurg napisał:
królkur napisał:
dwa duże samochody przyjechały

L 25
M 21

kupno cały czas na bieząco Wink

Duże berlingo czy Doblo ? Ogólnie daj namiar na tego dostawcę, znam takiego co chętnie z nim umowę na stałe podpisałby jakby robił cały rok takie ceny... Rolling Eyes

hej Demi- na wschodzie Polski np. Rzeszów są faktycznie takie ceny u producentów.
Kolega u mnie był wczoraj przelotem i mi pokazywał fakturkę na 10 palet.
Się obraził, bo ja chciałem na 0,02 mu przysługę zrobić i oddać po 0,29, a oni w środek PL za 0,25 już z dostawą zrobili ;/

Pytanie czy to jajka z UA przerobione na PL Very Happy

Podobno ładniutkie, od młodej kury, w górnej granicy wagi, na nowych wytłaczankach.

Się trochę zmartwiłem nie powiem, bo od moich mam 0,27-0,29 i wszyscy na starej kurze jadą, nie wspominając, że takie 10 palet to na śniadanie wciągam, a jak dostanę wytłaczankę do palety na straty to wszystko na co ich stać aktualnie Very Happy

Oj to przepłaciłem !!! A rzadko to się zdarza.
U mnie dzisiaj wylądowało:
L-0,26
M-0,22
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
misio8

PostWysłany: 13:28 Pon 12 Mar 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Demiurg napisał:
królkur napisał:

L 25
M 21

Duże berlingo czy Doblo ? Ogólnie daj namiar na tego dostawcę, znam takiego co chętnie z nim umowę na stałe podpisałby jakby robił cały rok takie ceny... Rolling Eyes

hej Demi- na wschodzie Polski np. Rzeszów są faktycznie takie ceny u producentów.
Kolega u mnie był wczoraj przelotem i mi pokazywał fakturkę na 10 palet.
Się obraził, bo ja chciałem na 0,02 mu przysługę zrobić i oddać po 0,29, a oni w środek PL za 0,25 już z dostawą zrobili ;/

Pytanie czy to jajka z UA przerobione na PL Very Happy

Podobno ładniutkie, od młodej kury, w górnej granicy wagi, na nowych wytłaczankach.

Się trochę zmartwiłem nie powiem, bo od moich mam 0,27-0,29 i wszyscy na starej kurze jadą, nie wspominając, że takie 10 palet to na śniadanie wciągam, a jak dostanę wytłaczankę do palety na straty to wszystko na co ich stać aktualnie Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jajczarek

PostWysłany: 12:43 Pon 12 Mar 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

królkur napisał:

L 25
M 21

Na twoim miejscu próbował bym jeszcze urwać ze dwa trzy grosze, podejrzewam że jest z czego oddać. Wink
Powrót do góry
Demiurg

PostWysłany: 12:19 Pon 12 Mar 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

królkur napisał:

L 25
M 21

Powrót do góry
jest cenanienaceny

PostWysłany: 12:12 Pon 12 Mar 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Królkur znaczy się kogut Wink
Powrót do góry
królkur

PostWysłany: 12:04 Pon 12 Mar 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

L 25
M 21

Powrót do góry
Jajczarek

PostWysłany: 08:28 Pon 12 Mar 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dwa duże samochody odjechały
L 29
M 24
- sprzedaż cały czas na bieżąco Wink
ps
ceny jaj na fermach są różne, jak paliwo na stacjach Cool
Powrót do góry
Jajczarek

PostWysłany: 20:12 Nie 11 Mar 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

świeże jaja napisał:
Jajczarek napisał:
stare jaja, ty od urodzenia jesteś pełzająca nędza. Laughing Laughing Laughing

L 29
M 24
nie zawyzaj cena stabilna boli co!!!I oddaj tacie konto na forum i idź spać rano pomiot sprzątanij.co za typ
Rolling Eyes l-27 Wink

nie zaniżaj, cena stabilna boli co!!! I oddaj mamie konto na forum i idż spać, rano koszyk i paszoł na bazar... co za typ
Rolling Eyes L 29 Wink
Powrót do góry
świeże jaja

PostWysłany: 20:05 Nie 11 Mar 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jajczarek napisał:

L 29
M 24
nie zawyzaj cena stabilna boli co!!!I oddaj tacie konto na forum i idź spać rano pomiot sprzątanij.co za typ
Rolling Eyes l-27 Wink
Powrót do góry
Jajczarek

PostWysłany: 19:35 Nie 11 Mar 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

L 29
M 24
Powrót do góry
Jajczarek

PostWysłany: 19:29 Nie 11 Mar 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

świeże jaja napisał:
Jajczarek napisał:
misio8 napisał:
ot cała magia Smile
jajczarek jednak tego nie rozumie, bo nie wie nawet o takich jajkach Embarassed Embarassed
na całe szczęście ma okazję uczestniczyć w życiu forum to się jeszcze przy okazji chłopina czegoś naumie Idea Embarassed a może i jelenie mu zaczną rodzić na sawwanie żyrafy Arrow Cool Embarassed Mr. Green Rolling Eyes
szkoda ze twojej st.... w odpowiednim czasie nikt na złapał za gumę, byśmy twoich wypocin nie musieli czytać  Laughing
Ty buraku jak możesz tak napisać takie rzeczy o jego ,jak domyślam się mamie skoro nie znasz człowieka i jego rodziny dno i jeszcze raz dno wstydź się wiesniaku Twisted Evil misio weź mu cisnij proszę Cię Laughing cena STABILNA L 27 GR.

CMOKNIJ SIE HIENO Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
świeże jaja

PostWysłany: 19:09 Nie 11 Mar 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jajczarek napisał:
misio8 napisał:
ot cała magia Smile
jajczarek jednak tego nie rozumie, bo nie wie nawet o takich jajkach Embarassed Embarassed
na całe szczęście ma okazję uczestniczyć w życiu forum to się jeszcze przy okazji chłopina czegoś naumie Idea Embarassed a może i jelenie mu zaczną rodzić na sawwanie żyrafy Arrow Cool Embarassed Mr. Green Rolling Eyes

szkoda ze twojej st.... w odpowiednim czasie nikt na złapał za gumę, byśmy twoich wypocin nie musieli czytać  Laughing
Ty buraku jak możesz tak napisać takie rzeczy o jego ,jak domyślam się mamie skoro nie znasz człowieka i jego rodziny dno i jeszcze raz dno wstydź się wiesniaku Twisted Evil misio weź mu cisnij proszę Cię Laughing cena STABILNA L 27 GR.
Powrót do góry
Jajczarek

PostWysłany: 17:57 Nie 11 Mar 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

misio8 napisał:
Jajczarek napisał:
misio8 napisał:
ot cała magia Smile

że czytać ze zrozumieniem waść nie potrafi to już wiemy, ale żeby pisać ze zrozumieniem to ciężka języka- to się nie spodziewali Mr. Green
amen

Oj biedaczko, czy ty siebie słyszysz i rozumiesz co piszesz? mam nie odparte wrażenie ze nie Rolling Eyes
Aplikacja rozumienie do ściągnięcia Laughing Cool
ps.
najważniejsze ze liczyć potrafię Wink
Powrót do góry
misio8

PostWysłany: 17:19 Nie 11 Mar 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jajczarek napisał:
misio8 napisał:
ot cała magia Smile

że czytać ze zrozumieniem waść nie potrafi to już wiemy, ale żeby pisać ze zrozumieniem to ciężka języka- to się nie spodziewali Mr. Green
amen
Powrót do góry
Jajczarek

PostWysłany: 14:34 Nie 11 Mar 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

misio8 napisał:
ot cała magia Smile

Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 12:36 Nie 11 Mar 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

misio8 napisał:
thunder13 napisał:
Jajczarek napisał:
misio8 napisał:
a przyszły tydzień cenki

XL-0,32/0,35
L-0,26/0,28
M-0,22/0,24

2PL + 0,02

1PL + 0,04

Krem aktualnie +- ok. 0,08 do każdego

Śmiać mi się chce z tych cen i sposobu chowu Laughing
ps.
Jaka jest różnica pomiędzy jeleniem urodzonym w ZOO, a na Sawannie? Zawsze ma cztery nogi i głowę oraz kitę. Wink

Taka sama jak pomiędzy arabiką i robustą, czy też syrenką a trabantem, tudzież skodą i volkswagenem Wink. Wszystko zależy od widzi misie konsumentów- bo niby dlaczego jaja kremowe są zdecydowanie droższe od brązu jak teoretycznie niczym innym się nie różnią.
To że rasy kur produkujące białe i brązowe jaja są łatwiejsze i wydajniejsze do utrzymania w chowie klatkowym to raczej fakt. Tak jak faktem jest, że na ściółce i wybiegu lepsza jest cięższa kura, która w teorii produkuje krem. Może to też ma związek z preferencjami konsumentów- mieli wpajane takie teorie w dawniejszych czasach i tak zostało. Do końca nikt tego nie wie. Nawet konsument mimo podświadomej wyższości jednych od drugich. Dlaczego jeden nie zje jaja z klatki, a inny się nim delektuje? Może jeden i drugi nasłuchał się wyników amerykańskich naukowców o dioksynach w "1", a drugi o mitycznej czystości biologicznej? Dlaczego kiedyś margaryny były szczytem zdrowotności a masło be, a teraz to jest odwrotnie?Nikt tego do końca nie wie nawet uczeni, pomimo badań potwierdzających pewne teorie i fakty.

kremowe są droższe przede wszystkim dlatego, że:
- z nich podrabiają ekologiczne i zielononóżki
- detal na targu jak widzi kremowe to z pewnością są ze wsi od gosposi i też zapłacą więcej
- wreszcie producenci myślą, że kremowe powinny być droższe

ot cała magia Smile

No tak, bo zielononóżki są przecież typowo kremowe Wink

Co do 'eko" to najlepsze są niemce, u nich to najbardziej białe czy brązowe klatkowe to i tak eko (zależy kto jaki stempel przyłoży).
Detal na targowisku widzi te wiejskie z koszyków, ale raczej nie garnie się do ich kupna-przynajmniej u mnie.
Co do ostatniego i owszem powinny być droższe, ale nie tylko krem a wszystkie co do sztuki oferowane w detalu. Powinno średnio to kosztować 'tyle ile gramów, tyle i groszy' Wink
Powrót do góry
misio8

PostWysłany: 11:59 Nie 11 Mar 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

thunder13 napisał:
Jajczarek napisał:
misio8 napisał:
a przyszły tydzień cenki

XL-0,32/0,35
L-0,26/0,28
M-0,22/0,24

2PL + 0,02

1PL + 0,04

ps.
Jaka jest różnica pomiędzy jeleniem urodzonym w ZOO, a na Sawannie? Zawsze ma cztery nogi i głowę oraz kitę. Wink

Taka sama jak pomiędzy arabiką i robustą, czy też syrenką a trabantem, tudzież skodą i volkswagenem Wink. Wszystko zależy od widzi misie konsumentów- bo niby dlaczego jaja kremowe są zdecydowanie droższe od brązu jak teoretycznie niczym innym się nie różnią.
To że rasy kur produkujące białe i brązowe jaja są łatwiejsze i wydajniejsze do utrzymania w chowie klatkowym to raczej fakt. Tak jak faktem jest, że na ściółce i wybiegu lepsza jest cięższa kura, która w teorii produkuje krem. Może to też ma związek z preferencjami konsumentów- mieli wpajane takie teorie w dawniejszych czasach i tak zostało. Do końca nikt tego nie wie. Nawet konsument mimo podświadomej wyższości jednych od drugich. Dlaczego jeden nie zje jaja z klatki, a inny się nim delektuje? Może jeden i drugi nasłuchał się wyników amerykańskich naukowców o dioksynach w "1", a drugi o mitycznej czystości biologicznej? Dlaczego kiedyś margaryny były szczytem zdrowotności a masło be, a teraz to jest odwrotnie?Nikt tego do końca nie wie nawet uczeni, pomimo badań potwierdzających pewne teorie i fakty.

kremowe są droższe przede wszystkim dlatego, że:
- z nich podrabiają ekologiczne i zielononóżki
- detal na targu jak widzi kremowe to z pewnością są ze wsi od gosposi i też zapłacą więcej
- wreszcie producenci myślą, że kremowe powinny być droższe

ot cała magia Smile
Powrót do góry
misio8

PostWysłany: 11:53 Nie 11 Mar 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jajczarek napisał:
misio8 napisał:
Jajczarek napisał:
misio8 napisał:
a przyszły tydzień cenki

XL-0,32/0,35
L-0,26/0,28
M-0,22/0,24

2PL + 0,02

1PL + 0,04

ps.
ja wiem jaka... jelenie nie rodzą się na sawannie Mr. Green

NO TAK BARANÓW TEŻ SIĘ NIE SIEJE ONI SIE RODZĄ Laughing

jajczarek coś ci powiem nieśmiało... ssij jaja Smile Embarassed
Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 11:45 Nie 11 Mar 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jajczarek napisał:
misio8 napisał:
a przyszły tydzień cenki

XL-0,32/0,35
L-0,26/0,28
M-0,22/0,24

2PL + 0,02

1PL + 0,04

ps.

Powrót do góry
Jajczarek

PostWysłany: 08:11 Nie 11 Mar 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

misio8 napisał:
Jajczarek napisał:
misio8 napisał:
a przyszły tydzień cenki

XL-0,32/0,35
L-0,26/0,28
M-0,22/0,24

2PL + 0,02

1PL + 0,04

ps.

NO TAK BARANÓW TEŻ SIĘ NIE SIEJE ONI SIE RODZĄ Laughing
Powrót do góry
misio8

PostWysłany: 07:54 Nie 11 Mar 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jajczarek napisał:
misio8 napisał:
a przyszły tydzień cenki

XL-0,32/0,35
L-0,26/0,28
M-0,22/0,24

2PL + 0,02

1PL + 0,04

ps.

Powrót do góry
misio8

PostWysłany: 07:53 Nie 11 Mar 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Demiurg napisał:
misio8 napisał:
Oficjalnie info- podpisane umowy na po świętach z zachodnim przetwórstwem.
Nie będę pisał o cenach żeby nikogo nie obrazić, ale będzie ostre pikowanie w dół jeszcze przed majem i nikt już tego nie zmieni- chyba, że następne wstawienia, żeby było już całkiem za darmo.
Z rozwagą producenci ! Z rozwagą ! Sztuką jest sprzedać, a nie budować i budować !

Plotki o legendarnych 0,15 chodzą... tylko jakoś nie znam nikogo kto by w coś takiego wchodził.

aż tak to jeszcze nie... na ten moment 0,22 na 2 tydzień po świętach podpisano
Powrót do góry
Jajczarek

PostWysłany: 18:40 Sob 10 Mar 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

misio8 napisał:
a przyszły tydzień cenki

XL-0,32/0,35
L-0,26/0,28
M-0,22/0,24

2PL + 0,02

1PL + 0,04

ps.
Powrót do góry
Demiurg

PostWysłany: 17:33 Sob 10 Mar 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

misio8 napisał:
Oficjalnie info- podpisane umowy na po świętach z zachodnim przetwórstwem.
Nie będę pisał o cenach żeby nikogo nie obrazić, ale będzie ostre pikowanie w dół jeszcze przed majem i nikt już tego nie zmieni- chyba, że następne wstawienia, żeby było już całkiem za darmo.
Z rozwagą producenci ! Z rozwagą ! Sztuką jest sprzedać, a nie budować i budować !

Plotki o legendarnych 0,15 chodzą... tylko jakoś nie znam nikogo kto by w coś takiego wchodził.
Powrót do góry
misio8

PostWysłany: 12:57 Sob 10 Mar 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jajczarek napisał:
Nie wiem czym myślą ci, którzy straszą nas takimi wizjami, bo głową chyba nie za bardzo Crying or Very sad Crying or Very sad

ja nie myślę tylko daję pewne 100% info
zdziwiłbyś się co myślę, bo myślę, że ta cena co jest teraz a nawet +0,05 w górę całym rokiem byłoby super dla każdego.

dla handlarzy cena poniżej pewnego poziomu to podobna krzywda jak dla producenta, a tylko idiota pomyśli inaczej

jak jest za tanie jajo to każdy walczy zeby coś z tym zrobić i kogoś wykosić
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 64, 65, 66 ... 1286, 1287, 1288  Następny
Strona 65 z 1288

Skocz do: