Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 10:50 Sro 15 Lip 2020


Ceny jaj spożywczych
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1221, 1222, 1223 ... 1384, 1385, 1386  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jajczarek



Dołączył: 11 Lip 2011
Posty: 6376

PostWysłany: 20:26 Wto 30 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Biedronko, nie wierz to co pisze Big Jajo, skontaktuj się z Jacarkem lub z jajunią12 oni są na bieżąco, mają ceny twoich marzeń, przy ich cenach wakacje można szybciej odrobić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Big Jajo



Dołączył: 07 Wrz 2010
Posty: 150
Skąd: Mazowieckie

PostWysłany: 20:22 Wto 30 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kol Biedronka ceny jakie płaciłem na ten tydzień
1A 0,23
1B 0,21
2A 0,20
2B 0,175
3 od 0,12 do 0,15,5'
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
biedronka



Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 1834

PostWysłany: 19:39 Wto 30 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam witam
jestem po wakacjach i od jutra zaczynam handel na 100 %
podajcie ceny abym nie przepłacił bo słyszę jakieś rewelacje..................
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jajcarek



Dołączył: 15 Lip 2009
Posty: 1140

PostWysłany: 19:36 Wto 30 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kol Gall ale ja nie wiem jak, pisze tylko to co mi mowia ile tak naprawde kosztuje producja jaj
Przeciez jak sie nie myle kol Jacek pisal ze gdyby cena 23 byla caly rok to by mu wystarczylo ale pisze to z pamieci
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gall



Dołączył: 26 Mar 2006
Posty: 434

PostWysłany: 18:40 Wto 30 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Kolego Jajcarek nie czepiam sie Ciebie ale jak piszesz 18 gr a mowisz ze sie niektorym jezyk rozplatuje to moze tak sie zapytam a daleko nie masz aby sie dowiedziec w koncu to Twoja rodzinka ile u niej wychodzi no i wiedze tez masz na ten temat wiec podaj swoje wyliczenia aby moc z innymi z konfrontowac te wyniki ale sadze ze bedzie to dla Ciebie zbyt trudne bo potrafisz tylko podjudzac a ze inni nie potrafia powtrzymac swoich nerwow na rozego rodzaju posty i tez klepia jezykiem robiac z tego forum kabaret wiec prosze Cie wykaz sie choc raz nie ujmujac ze wsporej czesci Twoich postow masz racje Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
basiabasia80



Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 28

PostWysłany: 16:12 Wto 30 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ferma07 napisał:
A moze by tak jeszcze skup makulatury i wlasna wytlaczanke robic i ze 2 wiatraki wlasny prad...no i moze malego chemika kupic i szczepionki swoje robic a dziecko na weterynarie poslac ....a najlepiej miec 5-tke dzieci co by ludzi nie zatrudniac ??? Jest to jakis pomysl prawda ?? Ale po co ja sie pytam ? Aby cena byla nizsza i usmiech na twarzy handlarza zagoscil Wink


dokładnie, zróbmy tak, a wyjdzie nam 0,18gr Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jajcarek



Dołączył: 15 Lip 2009
Posty: 1140

PostWysłany: 15:02 Wto 30 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro stysfakcjonuje cie to ile zarabiasz to nie zmniejszaj kosztow , faktycznie nie ma to sensu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ferma07



Dołączył: 30 Sie 2007
Posty: 394
Skąd: wielkopolska

PostWysłany: 09:26 Wto 30 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A moze by tak jeszcze skup makulatury i wlasna wytlaczanke robic i ze 2 wiatraki wlasny prad...no i moze malego chemika kupic i szczepionki swoje robic a dziecko na weterynarie poslac ....a najlepiej miec 5-tke dzieci co by ludzi nie zatrudniac ??? Jest to jakis pomysl prawda ?? Ale po co ja sie pytam ? Aby cena byla nizsza i usmiech na twarzy handlarza zagoscil Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jajcarek



Dołączył: 15 Lip 2009
Posty: 1140

PostWysłany: 21:00 Pon 29 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszyscy stali dostawcy od ktorych biore, maja swoje mieszalnie, nie wiem jak to sie przeklada na dzienny koszt,, ale chyba sie oplaca bo inaczej by sie w to nie bawili , dodatkowa sam wiesz co dajesz kurka do jedzenia i jaki produkt z tego bedzie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
przeoor



Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 82
Skąd: zachodniopomorskie

PostWysłany: 20:33 Pon 29 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jajcarek, mniej postów a konkretnych, dość głupot mamy na co dzień w telewizji, starczy tego zakłamania.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
WIELKI KOGUT



Dołączył: 31 Gru 2007
Posty: 235
Skąd: śląsk

PostWysłany: 20:22 Pon 29 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co słyszałem to dużo można zaoszczędzić na własnej produkcji paszy - tak 100 - 150 zł na tonie. To przy dużej produkcji (od kilkunastu ton dziennego zapotrzebowania w górę ) daje szansę przetrwania najgorszych czasów. Nie mówiąc , że gdy jest hossa taki producent zarabia więcej od kolegi , który wygodnie zamawia w paszarni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jajcarek



Dołączył: 15 Lip 2009
Posty: 1140

PostWysłany: 20:01 Pon 29 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlaczego bzdury , moze poprostu jest lepszy od ciebie w produkcji
To naprawde nie moje koszta, pisze to co slysze od niektorych dostawcow jak gadamy wieczorkiem a jezyk wtedy sie rozwiazuje Laughing Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jajcarek



Dołączył: 15 Lip 2009
Posty: 1140

PostWysłany: 19:58 Pon 29 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale ktorego kol Gall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
G.Kogut



Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 258
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: 19:54 Pon 29 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W wielkim skrócie:
Policzyłem koszt produkcji jajka dla 80-cio tygodniowego cyklu produkcji przy założeniach:
przykładowa wielkość stada 20.000 kur niosek
cena paszy: 1188 zł brutto tona
średnia nieśność w okresie od 18 do 80 tygodnia 77 %
średnie spożycie paszy na nioskę od 18 tygodnia 116 g

Po przeliczeniu 0,18 zł paszy w jajku (bez odchowu).


Dodatkowo policzyłem odchów 22.000 pisklaków przy założeniu:
łączne spożycie paszy na jedną kurkę do 18-tego tygodnia 6,4 kg
cena paszy 1170 brutto
cena pisklaka 3 zł brutto

Koszt wyprodukowania jajka w cyklu 80-cio tygodniowym z uwzględnieniem odchowu to 0.21 zł.

Powyższa kalkulacja nie obejmuje ŻADNYCH innych kosztów czyli: wynagrodzeń pracowników, prądu, paliwa, ogrzewania w czasie odchowu, weterynarii, podatków itp, itd.

Kalkulacja nie obejmuje amortyzacji urządzeń (klatki, sortownice, samochód dostawczy itp.).

Jeśli ktoś mi mówi, że można wyprodukować jajko za 18 groszy to znaczy, że plecie bzdury !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gall



Dołączył: 26 Mar 2006
Posty: 434

PostWysłany: 19:41 Pon 29 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam kolego Jajunia jak jestes kozak to topodaj do siebie jakis kontakt przeciez zalezy Tobie aby wiecej zarobic a przy tych cenach to pol polski od ciebie kupi wiec jak chcesz cos pisac o cenach to lepiej daj swoja oferte a Kloego Jajcarek lubie Twoje posty ale wywiaz sie z tego zadania a nie pisz aby sobie ulrzyc Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jajunia12



Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 38

PostWysłany: 17:39 Pon 29 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cały zeszły tydzień był marny a ten też dosyć słabo się zaczął. Więc nie ma SIĘ CO SPODZIEWAĆ PODWYŻEK. JAK DLA MNIE TO JAJA MOGĄ BYĆ PO ZŁOTÓWCE. JAK NARAZIE NIE JEST ŹLE, NIE NARZEKAĆ BYWAŁO GORZEJ. CENY RACZEJ NIE ZMIENIĄ SIĘ DO KOŃCA WRZEŚNIA. A CENY JAKIE PŁACĘ JUŻ PISAŁEM I NIC SIĘ NIE ZMIENIA.POZDRAWIAM SERDECZNYCH KOL. KTÓRZY KOMENTUJĄ MOJE WPISY, TYLKO NIE POGRYŹCIE KLAWIATURY Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
basiabasia80



Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 28

PostWysłany: 17:01 Pon 29 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie łam się, jest dla Ciebie nadzieja, jak jajo pójdzie w górę, to zaraz znajdą się mendy, które ściągną po cenie z zagranicy, a wtedy już całkiem dobiją producentów.................
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jajcarek



Dołączył: 15 Lip 2009
Posty: 1140

PostWysłany: 16:30 Pon 29 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie chce mi sie nawet pisac
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
G.Kogut



Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 258
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: 15:29 Pon 29 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żeby opłacało się produkować to średnio minimum 28 gr. w dużym hurcie.
Siedzę właśnie nad kosztami i w przeciągu dwóch dni będę miał pełne zestawienie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jajcarek



Dołączył: 15 Lip 2009
Posty: 1140

PostWysłany: 15:14 Pon 29 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ile to jajo ma kosztowac zeby sie oplacalo je produkowac
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
G.Kogut



Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 258
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: 14:10 Pon 29 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jajko wcale nie jest w cenie. Żeby jako tako się opłacało produkować, to cena powinna być znacznie wyższa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
G.Kogut



Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 258
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: 14:08 Pon 29 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chodzi o Twoje inteligentne wpisy na tym forum "o ruchu w księgarniach" i podawanych przez Ciebie bzdurnych, wyssanych z palca kosztach produkcji 0,18 zł za jajko. Zupełnie nie rozumiem, czemu mają służyć takie wpisy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jajcarek



Dołączył: 15 Lip 2009
Posty: 1140

PostWysłany: 13:59 Pon 29 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie ja nie wiem o co wam chodzi jezeli ja pisze bzdury to znaczy ze jajo jest w cenie a bedzie jeszcze drozsze wiec po co te wasze zale na forum glowa do gory
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
G.Kogut



Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 258
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: 13:49 Pon 29 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Producenci mają kury jeszcze w starych klatkach ale będą musieli je niedługo likwidować. Jeśli nie zarobią na nowe klatki (i nowe obsady) to jajko faktycznie będzie po 60 gr.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jajcarek



Dołączył: 15 Lip 2009
Posty: 1140

PostWysłany: 13:28 Pon 29 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To dlaczego taka cena, przeciez jak nie masz nowej klatki to juz nie wstawisz kurki do starej
A jak jest tak jak mowisz kolego producenciku to jaja beda po 60 gr bo bedzie ich o polowe mniej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1221, 1222, 1223 ... 1384, 1385, 1386  Następny
Strona 1222 z 1386

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach