Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 22:06 Pią 18 Paź 2019

Ceny jaj spożywczych
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1272, 1273, 1274 ... 1325, 1326, 1327  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
magicos

PostWysłany: 15:39 Wto 27 Kwi 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koledzy nadprodukcja jajka to już jest od kilku lat, także nic nowego. Oby tylko eksport się odbił to będzie i zejście i cena.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
alojz

PostWysłany: 15:10 Wto 27 Kwi 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cezarek96 napisał:
z tego co ja słyszałem wymiana klatki 1do1 nie jest możliwa na starym obiekcie:D nowe normy zakładają wieksze klatki , większe odstepy itd . wsadzenie w stary obiekt nowych klatek na taką sama ilosć obsady jest mozliwe tylko jak kurnik jest gumowy i sie rozciągnie Very Happy

Masz rację.Więc kurniki idą w górę i w dół.Kto inwestuje milion w klatkę dołoży jeszcze parę stów i przerabia dach,podnosząc go do góry.Niektórzy też kopią piętro w dół.Mniejsza o szczegóły.Moim,powtarzam moim zdaniem w ciągu najbliższych 2 lat wystąpi nadprodukcja jajka konsumpcyjnego.Oby nie , ale taką ewentualność należy brać pod uwagę!
Powrót do góry
cezarek96

PostWysłany: 14:33 Wto 27 Kwi 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z tego co ja słyszałem wymiana klatki 1do1 nie jest możliwa na starym obiekcie:D nowe normy zakładają wieksze klatki , większe odstepy itd . wsadzenie w stary obiekt nowych klatek na taką sama ilosć obsady jest mozliwe tylko jak kurnik jest gumowy i sie rozciągnie Very Happy
Powrót do góry
alojz

PostWysłany: 10:29 Wto 27 Kwi 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

biedronka napisał:
cena jaja dalej spada uważam , że hodowcy wystraszyli się wecandu i sami opuszczają ceny aby być na bieżąco z towarem.
dziś miałem oferte od pośrednika 2a-0,17 i 1b 0,18 nie kupiłem bo towaru mam a ruch znikomy.

Prawdziwe spadki zacznę się dopiero za rok.Jak całe towarzystwo zakończy wymianę klatek.Osobiście nie znam nikogo ani nie słyszałem o żadnym nioskarzu który wymienia klatkę 1 do 1. Wszyscy wymieniają 1 do 1,5 i więcej plus nowe inwestycje. Złoty się umacnia więc eksport też siada. Więc inwestycja w obiekt ponad 1 mln. zł jest wielce ryzykowna. Oby nie powtórzyła się sytuacja jak w brojlerze. Dzisiejsza koniunktura nie potrwa wiecznie.Pozdrawiam.
Powrót do góry
biedronka

PostWysłany: 09:44 Wto 27 Kwi 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cena jaja dalej spada uważam , że hodowcy wystraszyli się wecandu i sami opuszczają ceny aby być na bieżąco z towarem.
dziś miałem oferte od pośrednika 2a-0,17 i 1b 0,18 nie kupiłem bo towaru mam a ruch znikomy.
Powrót do góry
biedronka

PostWysłany: 13:45 Pon 26 Kwi 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dosłownie szok
Powrót do góry
simon-kaszub

PostWysłany: 20:06 Nie 25 Kwi 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jutro sprzedaje 1a po 0,25,towar schodzi na bieżąco i nic nie zapowiada dalszego spadku,a wręcz przeciwnie.Kto sprzedaje niżej niż 0,23 jest kompletnym frajerem
Powrót do góry
magicos

PostWysłany: 17:43 Pią 23 Kwi 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Ceny b różne, ale uśredniając to Ia około 0,24. Nie przeczę dostajemy oferty za Ia nawet po 0,19 ale póki ktoś się nie gotuje z towarem to nie ma co panikować. Zresztą szczerze mówiąc kupując Ia po 0,19 to na eksporcie można z 4gr wyciągnąć także idzie pożyć.
Pozdrawiam
Powrót do góry
jajeczko

PostWysłany: 12:03 Pią 23 Kwi 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u nas na razie trzyma się po 0,24
Powrót do góry
biedronka

PostWysłany: 10:18 Pią 23 Kwi 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co słychać czy 1a jest już poniżej 0,20 gr?
ciekawe?
Powrót do góry
Gall

PostWysłany: 21:56 Czw 22 Kwi 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam tylko trzeba wiedziec dlaczego tak w ostatnim tygodniu przed swietami ceny w marketach polecialy tak nisko i zaraz do swietach pare osob nie przewidzialo sytuacji no i musieli towar uplynic z magazynu dlatego tak szybka promocja wiem ze byla na niekorzysc nasza ale pozostajac w ich sytuacji zrobilbym tak samo a Kolega Biedronka ma racje jesli nie masz potrzeby kupowac duzego jajka jedynie 1a w dol to cena jest bardzo niska lub nie ma ceny a tak poza tym to eksporcik troche ruszyl ale w jakich cenach m-20 l-22 wiec sami widzicie jaka jest sytuacja jak cena zejdzie ponizej ceny produkcji a nie wiele brakuje i sie troszke utrzyma to jak to tej pory bylo odreagowanie w gore ale co pokaza te pare miesiecy a przed nami krotki majowy weekand poki co niskie temeratury dzieki czemu jeszcze nie ma starego jaja ale jeszcze troszke i sie pojawi szczyt na nowalijki dopiero od polowy maja wiec jeszcze do stabilizacja ceny potrwa kolo 3 tygodni pozyjemy zobaczymy my wam wyliczamy a wy man wyliczacie kto ile zarabia wiec trezba przebranzowic sie i teraz zostac handlarzem a jak bedzie odwrotnie to hodowca Pozdrawiam
Powrót do góry
cezarek96

PostWysłany: 16:47 Czw 22 Kwi 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wszyscy sie cieszą z obnizki ceny i to takiej jak obecna -niepotrzebne zamieszanie na rynku.
Ale posrednio producenci sami są winni zaistniałej sytuacji >W okresie hossy na jajka , a już szczególnie przed świetami podbijacie ceny na maxa - nawet ostatnia dostawe potraficie podbić o 2-3 gr licząc na jednorazowy zysk(krótkowzroczność) .
W okresie przedświatecznym super i hiper markety wala promocje na jaja i nikt nie jest głupi i różnice cen miedzy sklepem osiedlowym a hipermarketem widzi .Wielu klientów , którzy normalnie nie kupuja w hipermarketach w okresie przedświatecvznym robi tam jednak zakupy i ceny walą go po oczach ---Jaką cene pamieta sie szczególnie w Wielkanoc -CENE JAJEK!!!!!!
I teraz jest problem jak go przekonać do jajek w sklepie osiedlowym Very Happy
Dwa tygodnie zastoju w handlu i cena leci na łeb na szyje , ale dostawcy towaru do hiper marketów pomysleli już wczesniej i ceny jajek w Biedronce, Tesco już spadły zaraz po świętach (2,99)--oni zawsze są krok przed nami .

I jak zawsze producenci po chwilowym zastoju odbiją sobie obecne straty na cenie , jak tylko sie troche ruch w interesie poprawi -wyśrubuja cene do granic mozliwosci i koło sie zamknie Very Happy aż obudza sie znowu po kolejnych świetach z reka w nocniku.
Powrót do góry
simon-kaszub

PostWysłany: 11:59 Czw 22 Kwi 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich,faktycznie spada, dziś sprzedałem 1a po 0,25 1b 0,22 2a 0,21 dla stałych odbiorców którzy wiedzą co ode mnie biorą,ale wiem że w tej cenie większej ilości bym nie sprzedał,spada i pewnie jeszcze spadnie,ale jestem pewien że w maju podejdzie do 1a za 0,28 0,30.Jajek jest mniej niż przed kwartałem a będzie jeszcze mniej.Zastanawiam się tylko skąd u handlarzy ta radość ze spadku ceny niech tylko nikt mi nie mówi że wszyscy jedziemy na jednym wózku itd... przecież wy i tak swój grosz lub dwa zarabiacie czy jajo jest po 0.30 czy 0,20 Koledzy producenci głowa do góry!!!
Powrót do góry
ferma07

PostWysłany: 11:43 Czw 22 Kwi 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam ! Tak tak nie ma co ukrywac ze spadlo i to ostro ! Ale takie zycie .Popyt decyduje o cenie a ten obecnie bardzo slaby ! Z czego to wynika ?? To juz wielka zagadka dla mnie bo spadki rzedu 2-6 gr. nie nowosc ale 10 gr. to juz niezrozumiale w swietle prognoz ze jajo ma strasznie zdrozec !! bo klatki nowe itp... aczkolwiek jak sie okazuje realne !! Jeszcze w pon. jajo do hurtu poszlo po : 1A-0.26 itd za to dzis slysze ze ta cena juz bardzo nieaktualna Sad Podobno p.Pachura zapych jajem co sie da Smile) A jak to wyglada w innych regionach ? Pozdrawiam
Powrót do góry
jajeczko

PostWysłany: 08:32 Sro 21 Kwi 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam jetsem nowym uzytkownikiem i tak naprawdę nie wiem po co jest to forum bo wiedżę że gadacie tu o wszystkim ... ja jednak chce konkretnie mam do sprzedanie dużo białego jajka i szukam odbiorcy może ktoś byłby zainteresowany....
pozdrawiam
Powrót do góry
silesia

PostWysłany: 21:01 Wto 20 Kwi 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wlasnie ferma mi wyskoczyla i szukam producenta z duzym jajkiem EX i O.
Kontakt priv.

p.s. Co do cen to moze nie spadly tak gwaltownie jak po swietach BN (tzn. na drugi dzien), ale caly czas jest rowna pochyla i trudno napisac kiedy bedzie the end. No coz dwoch potentatow z WLKP nie maja co eksportowac(bo eksport stopnal), wiec i fermy, ktore im zwozily jak i sami nagle przypominja sobie o tych z placowego podworka. Jakie to polskie...
Powrót do góry
cezarek96

PostWysłany: 20:52 Wto 20 Kwi 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

miałem już nie pisać w tym temacie(to forum jest mało rzetelne ) , ale moje wiadomosci od producentów troche sie gryza z informacjami podawanymi przez pana Biedronka
wiec przytaczam przykład podawania ceny przez w/w z 11 kwietnia i

biedronka napisał:
pomimo żałoby postanowiłem wpisać swoje uwagi ponieważ nie mogę już czytać tych głupot pisanych przez producentów.
1a 0,24-0,26
1b 0,23-0,25
2a 0,21-0,23
towaru coraz więcej zejścia brak
jak nie wierzycie zadzwońcie do złotej kury
pozdrawiam i powodzenia

Zintegrowany System Rolniczej Informacji Rynkowej
Biuletyn przedstawia średnie tygodniowe ceny producenta wybranych owoców i warzyw i produktów rolnychw wybranych województwach. Został on utworzony przez Krajową Radę Izb Rolniczych w oparciu o informacje ZSRIR (Zintegrowany System Rolniczej Informacji Rynkowej) i stanowi wersję systemu przeznaczoną dla Polski. Dane gromadzone są przez pracowników izb rolniczych w wybranych województwach od reprezentatywnych producentów określonych towarów i dotyczą jego ceny wyjściowej.

Ceny jaj
Notowanie typ
notowań data cena zmiana % jedn.
Jaja XL tyg. 2010-04-11 41.20 = 0.00 (0.0)% zł/100 szt.
Jaja L tyg. 2010-04-11 36.80 ↓ -0.10 (-0.3)% zł/100 szt.
Jaja M tyg. 2010-04-11 32.20 ↓ -1.90 (-5.6)% zł/100 szt.
Jaja S tyg. 2010-04-11 25.70 ↑ 0.10 (0.4)% zł/100 szt.
Jaja spożywcze do przetwórstwa tyg. 2010-04-11 3875 ↓ -139.00 (-3.5)% zł/tona
Powrót do góry
biedronka

PostWysłany: 19:36 Wto 20 Kwi 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1a 0,21 z przywozem z Poznania można zadzwonić i sprawdzić
u stałego 1a 0,23
po raz kolejny simon obraża ludzi , ale mam nadzieję że w życiu osobistym także w ten sam sposób traktuje otoczenie.
pajace to są w cyrku .
jak 1a była po 0,34 to nie pisałeś tych śmiesznych i płytkich komentarzy
jak idzie to trzeba zarabiać i ja wykorzystam to bezwzględnie.
powodzenia.
Powrót do góry
akacja

PostWysłany: 19:04 Wto 20 Kwi 2010    Temat postu: jakie ceny na dziś? Odpowiedz z cytatem

jakie ceny na dziś?
Powrót do góry
simon-kaszub

PostWysłany: 17:31 Wto 20 Kwi 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kol. Biedronka 1a po 0,20? żałoba ci na głowę padła!!! Koledzy omijajcie tego pajaca szerokim łukiem bo jest niebezpieczny i za to nie może
Powrót do góry
Lisek1

PostWysłany: 21:42 Pon 19 Kwi 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O JEJ MICHUGORZE ,DYZIU MARZYCIELU DROGI -W CELU JAKIM TY OD RAZU TAK OSTRO STARTUJESZ? NA TYM FORUM LUDZI SIĘ NIE OBRAŻA ,TU SIĘ DYSKUTUJE ,WYRAŻA OPINIE I PRZYJMUJE NA KLATĘ EWENTUALNĄ KRYTYKĘ!. NO I CI ODNOSZĄCY NAJWIĘKSZE SUKCESY SĄ TUTAJ OCZYWIŚCIE NAJTWARDSI.WIĘC WITAJ W GRUPIE QUASI - TWARDZIELU. Smile Smile Smile
Powrót do góry
Jajcownik

PostWysłany: 21:13 Pon 19 Kwi 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

my tyle nie pijemy, my lightowo szklaneczke 18latki w piatek jak zawioze kilka ton plnów do banku, nieee jak to Fox powiedzial-czego sie nie tkniesz to robisz złoto - wiec to biznes nie dla Ciebie) pozdrawiam Kolego - 10pln na skrzynce to okolo 3gr na jajku (10,80 skrzynka) POWODZENIA producenci na pewni rozeslali Ci na priva swoje namiary - od poniedzialku zaczynasz - odwaznie!!!
Powrót do góry
michugor

PostWysłany: 21:05 Pon 19 Kwi 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

4 zł na skrzynce ???? tak sobie pojebaliście rynek???
Toć Wy nie jesteście normalni.... Na skrzynce to ja zakładam....zarobek przynajmniej 10,00 zł.
Powrót do góry
Jajcownik

PostWysłany: 20:59 Pon 19 Kwi 2010    Temat postu: RESPECT Odpowiedz z cytatem

Lisek szacun bo on mi chyba w ta złotówe na skrzynce nie wierzył; ale nieee spoko zrobi pewnie ze 4 na skrzynce,lighcik. normalnie Warren Buffet in da polant
Powrót do góry
michugor

PostWysłany: 20:56 Pon 19 Kwi 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz Lisek1....chyba pomyliłeś fora... a kości oprócz rozwożenia po zakładach pogrzebowych możesz także rozwozić do schronisk.... to może być twój kolejny odbiorca.
I NIE UŻALAJ SIĘ NAD SOBĄ DRĘTWY FAJANSIE!
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1272, 1273, 1274 ... 1325, 1326, 1327  Następny
Strona 1273 z 1327

Skocz do: