Skocz do zawartości
Maciek

Ciągniki FORTSCHRITT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy moze jest jakiś użytkownik Forszaja 323 na forum chciałem zapytac czy rzeczywiscie ten sprzet ma taki duży promień skrętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to się zgadza nie mierzyłem ale z 8 m(promień) może być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety to prawda... dobry ciągnik, sam kiedyś chciałem go kupić z ojcem ale po malej praktyce u sąsiada właśnie przez niego nawroty trochę mi się odwidział...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej z tego co widze to juz lepiej kupic T 150Kniz forszaja bo zwrotniejszy jest czytałęm ze ma 13 metrów średnice zawracania, to tak jak 1614 a jak forszaj ma 16 metrów szkoda ze inżynierowie DDR nie pomyśleli o długosci ciągnika i zwortnosci.bo potrzebuje tani i mocny traktor a to jest raczej niemożliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co chcesz robić tym ciągnikiem, bo FORTSCHRITT jest bardziej wykorzystany nie tylko do orki, ale i do siania oraz transportu a t150k to raczej oprócz pola to nigdzie nie pojedziesz Tylko wiesz coś za coś, bo Fortschrita już kupisz za 16tys z ta nowsza kwadratowa kabina, a t150k za 10tyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co, nikt nie chce nic pisać na temat forszaja? Ja od dwóch lat kulam sie ZT 323 A, bez zastrzeżeń, może tylko troche za głośno w kabinie, no i brak klimy, kabina to istna szklarnia, zastanawiam się nad oklejeniem szyb czarną albo srebrną folią, może ktoś to robił, niech się odezwie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh mi chodzilo tylko o to że to ma ogromna średnice zawracania i na uwrociach strace duzo czasu przez to bo mam małe kawałki pola,przydały mi sie ciągnik zwrotny,aha i tego forszaja masz z silnikiem W50 ? bo ten ma te 120kM,a inne maja tylko 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam dużo tym ciągnikiem nie robiłem, ale jedno co mi się dało w znaki to ifoski silnik trochę tak jakby zamulony(może to akurat ten egzemplarz tak miał ) a jak tam wygląda sprawa u was z wchodzeniem na obroty przy gwałtownym wciśnięciu gazu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mnie się, że z tym wchodzeniem na obroty to nie jest tak źle, biorąc pod uwage ogromną pojemność skokową i bardzo ciężkie koło zamachowe, no ale jak się wkręci na żądane obroty, to się trzyma, nie łatwo go zdusić, idzie jak przecinak, być może Twój miał źle ustawiony kąt początku wtrysku, a to jest ważne przy nim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam że silnik ciężko wchodzi na obroty , ale idzie dobrze - mam taki w kombajnie E-514 i chyba nie pali zbyt dużo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, ja też w 512 mam taki sam silnik i zużywa ok. 10 litrów ropy na godz. pracy

 

/edit - Nie Cze 25 12:24:08

Witam, czy nikt nie ma ciągników, czy maszyn FORTSCHRITT , proszę pomóżcie "ciągnąć" ten temat . Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam kombajn E-514 , jakby nie było to nie ciągnik ( choć było blisko kupna 323 ) w temacie kombajnu mogę czasem coś pomóc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pamiętam, to jest 84 r., więc 20 tys.?- marzenie! Ale przyznać trzeba, że się chłopak przyłożył, fabryczni lakiernicy mogliby się od niego uczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM WSZYSTKICH SERDECZNIE!!!

Jestem tu nowy... może mi ktoś podpowiedzieć, gdzie znajde jakiekolwiek info na temat Fortschritta ZT 323A? Najlepiej katalogi części albo instrukcje obsługi...

Pisze na prośbę ojca, który takim czymś po polu zamiata, a chciał coś więcej na jego temat poznać... prawdopodobnie jest to wersja 100KM, ale gowy nie dam...

Za wszelkie info z góry dziękuje i pozdrawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam wszystkiego na temat FORTSCHRITT 300d spostrzeżenia z użytkowania oraz opinie użytkowników. Z góry dziekuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś jakąś stronke firmy co sprzedaje części do fortschritta albo telefon czy adres?

 

/edit - Nie Lip 23 11:59:58

Mam taki problem z układem hamulcowym spierdala mi płyn i jak wcisne pedał hamulca słychać takie strzelenie co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Używam ten ciągnik od roku i jestem zadowolony mieszkam w dolnośląskim w pobliżu mnie są 2 sklepy z częściami do tego ciągnika nowymi i używanymi sprzedają również katalogi z tego co pamiętam to po 100zł dla zainteresowanych podam telefon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam poważny problem niedziała mi podnośnik w Forszmicie 323a ani do dołu ani do góry niewiem co sie dzieje było wszystko dobrze rano go odpaliłem i podnośnik nie działa miał ktoś z was kiedyś taki problem????? jak to usunąć??? w czym tkwi problem co mogło sie popsuć???????????????? zorientowanych w tej maszynie prosze o pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie wyłączyłeś czasem przypadkowo pompy od hydrauliki?, albo terz sprężyna, która trzyma załączanie sprzęgła od pompy hydrauliki ci poszła (pod spodem przy dźwigience sprzęgła pompy). A hydraulika zewnętrzna działa?, sprawdź też poziom oleju.

 

/edit - Pon Lip 31 23:09:30

Pod tym adresem masz schemat układu hydrauliki w forszaju, ale po niemiecku.

http://www.ddr-landmaschinen.de/sonderseiten/sonders.hydraulik.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mam e512. nie jest to ciągnik ale z tej samej firmy. Prawdę mówiąc podobają mi sie te maszyny. Są proste i żadnej automatyki czy elektroniki z którą są kłopoty po pewnym czasie. Jak bedzie potrzebna pomoc w tej maszynie to chętnie służe.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...