Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 01:04 Czw 15 Kwi 2021

Opinia o ciągnikach CASE - zapraszam do wypowiedzi.
Idź do strony 1, 2, 3 ... 20, 21, 22  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Maszyny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marko969

PostWysłany: 08:25 Nie 9 Lut 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agricurtor napisał:
Radzić każdy może ale ty płacisz i ty ponosisz konsekwencje chyba że w przypadku złego zakupu chcesz znaleźć wytłumaczenie a ciągnik każdy jest dobry o ile koszta eksploatacji są niskie

Wpadł mi w oko Case Cs94- 2000r (troche za duzo koni dla mnie ale ładnie wygląda)Proszę o info na temat tych modeli. Czytałem że jest tam problem ze skrzyniami. Na czym on polega?ile kosztować może remont skrzyni?
Jaki koszt może być remontu przedniej osi??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
boria30

PostWysłany: 21:24 Pon 3 Lut 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam ponownie! Szkoda że nikt nie chce podjąć tematu hamulców w 5150....bo ja ten ciągnik użytkuję właściwie tylko przy turze i nie często,kilka godzin tygodniowo..no i coś się tam dzieje jednak,jak postoi tydzień to bywa że po odpaleniu nie ma ma ich od razu,tzn stało mi się tak 2 razy.Tylko że pochodził chwilę i wracały same.Nie znam jeszcze dobrze tego ciągnika,może miał ktoś podobne problemy?Jak tam jest z odpowietrzeniem?Możliwe że jeśli się zapowietrzą to same się odpowietrzą?Dziś jeżdziłem i było wszystko ok!,a może to od mrozów coś??
Powrót do góry
bauer12

PostWysłany: 20:48 Pon 3 Lut 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Moim zdaniem ciągniki marki Case to jedne z lepszych maszyn w swojej klasie. Wiadomo żaden sprzęt nie jest wieczny. Ja większych problemów z tym sprzętem nie mam. Części, które się amortyzują wymieniam w firmie, w której kupowałem ciągnik. Jeśli ktoś jest z lubelskiego albo z podkarpackiego to polecam http://www.asprim.pl/ . Sprzedają części doradzają i prowadzą serwis.
Powrót do góry
Agricurtor

PostWysłany: 09:35 Sob 1 Lut 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Radzić każdy może ale ty płacisz i ty ponosisz konsekwencje chyba że w przypadku złego zakupu chcesz znaleźć wytłumaczenie a ciągnik każdy jest dobry o ile koszta eksploatacji są niskie
Powrót do góry
Marko969

PostWysłany: 08:55 Sob 1 Lut 2014    Temat postu: Case Cx, CS, MX, JX Odpowiedz z cytatem

Witam,
Jestem na etapie poszukiwań ciągnika 80-95KM z turem lub bez.
kwota do wydania to 50- 70 tys.
Po wstępnej lekturze i wizycie u kilku handlarzy używanymi ciągnikami z Francji i Belgii spodobały mi się Renault oraz Case.
I tu chciałbym was prosić o wasze opinie. Za posty typu poszukaj sobie na forum dziękuję z góry. Oczekuję konkretnych informacji dotyczących ciągników Case CS, CX, JX, MX. Porównanie , zalety , wady, koszty napraw, słabe punkty, na co zwrócić szczególną uwagę itd.
Interesują mnie roczniki od 98 w górę.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi.
Powrót do góry
boria30

PostWysłany: 17:23 Sro 15 Sty 2014    Temat postu: problem hamulce 5150 Odpowiedz z cytatem

Witam!...Znów mam problem ze swoim 5150.Coś niedobrego dzieje mi się z hamulcami.Do tej pory były brzytwa!a tu parę dni temu odpaliłem i okazuje się że hamulców nie ma w ogóle,ciągnik stał około tydzień nie używany...no ale to nie może mieć znaczenia,bo było że stał parę miesięcy i nigdy nie było żadnych problemów...ogólnie hamulce wróciły i działają ale co mogło być przyczyną?Czy coś z elektryki czy pompki hamulcowe..,wycieków nie widać...boję się że kiedyś znów mi znikną w nieodpowiednim momencie
Powrót do góry
malkolm2

PostWysłany: 21:49 Pią 19 Lip 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

powodów może być przynajmniej z setka, sprawdzaj po kolei, sprężarkę zawór, szczelność
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
wojtas23_90

PostWysłany: 13:36 Czw 18 Lip 2013    Temat postu: czesc:) Odpowiedz z cytatem

witam forumowicze Smile jestem tutaj nowy ale mam taka sprawe odnosnie mojego internationala 745 xl a mianowicie chodzi mi o hamowanie przyczepy niby jakiej wyjscie hudrauliczne do tego mam ale nic nie dziala czym to moze byc spowodowane? z gory dzieki za pomoc:)
Powrót do góry
urbandaniel

PostWysłany: 20:58 Nie 14 Kwi 2013    Temat postu: case Odpowiedz z cytatem

naprawy ciagnikow case mf deutz jd fend tel 508061026
Powrót do góry
jahooo

PostWysłany: 20:34 Nie 7 Paź 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poszukuję instrukcji do ciągnika IHC Farmall D-324 oraz do silnika DD-111
Powrót do góry
Traktorzystka Asia

PostWysłany: 10:19 Sro 5 Wrz 2012    Temat postu: Olej do Case International 844XL z 1990 r. Odpowiedz z cytatem

Witam,

Jakis czas temu zakupilismy model ciagnika Case International 844XL z 1990 r.
Niestety wraz z ciagnikiem nie otrzymalismy instrukcji, ksiazki technicznej i sprzet nie moze wyjechac z garazu. Chodzi o ilosc, rodzaj i nazwe oleju wlewanego do ukladu hydraulicznego mianowicie do skrzyni, podnosnika i zbiornika hydraulicznego.

Z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi:)

Pozdrawiam Joanna
Powrót do góry
grzesiek260885

PostWysłany: 18:45 Wto 4 Wrz 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam mam problem z podnosnikiem w case 5120 na karzdej pozycji przelacznika mruga pomaranczowa lampka dziala jedynie podnoszenie z blotnika
Powrót do góry
raja2045

PostWysłany: 20:10 Wto 14 Sie 2012    Temat postu: opinia o case jx80 Odpowiedz z cytatem

Witam, chciałbym wypowiedzieć na temat sprzęgła w case jx80, a mianowicie po 1200mtg spotkała mnie niemiła niespodzianka,spzęgło przestało działać. Przyczyna były dwie spinki sprzęgające łożysko oporowe z dźwignią sprzęgła. Z których jedna się rozłamała a jedna spadła.Rzecz banalna do zrobienia w kilka minut jeżeli byłoby choć jedno okienko jak np.c-360. Ale niestety żeby założyć spinki za kilka złoty trzeba rozpołowić ciągnik. Ale po rozpołowieniu okazuje się ze tarcza I stopnia jest już prawie zużyta i kwalifikuje się do wymiany , po rozkręceniu sprzęgła okazuje się że docisk tez kwalifikuje się do wymiany ponieważ sposób zamontowania spieków na tarczy jest taki żeby powstały jak największe fałdy na docisku. Uważam ze średnica sprzęgła (280mm) jest za mała, ilość spieków również których powierzchnia ma około 1/4 powierzchni docisku. Po rozmowie z ludźmi którzy mieli i maja styczność z jx mówią ze żywotność sprzęgła miedzy 1000-2000mtg to norma.Wiec po stoczeniu docisku i włożeni standardowej tarczy nie ceramicznej złożyłem ciągnik , i zobaczymy ile wytrzyma na zwykłej tarczy, jak na razie sprzęgło działa bez zarzutu a ile wytrzyma to się okaże
Powrót do góry
antoni2008

PostWysłany: 16:55 Sob 18 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Katalog części zamiennych do ciągników;

Case IHC,
Case International
STEYER
oraz serii D

Katalogi są dostępne w języku angielskim lub polskim !
Dostępne w formie książkowej lub elektronicznej na CD.
Zawierają schematy, numery katalogowe oraz opisy części.

Informacje
@-mail; katalogi_maszyn@interia.pl
Tel ; 698145380
GG 37462277
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
peter855

PostWysłany: 20:22 Wto 31 Sty 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co może być tego przyczyna?

nic tylko elektryka ! pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG WP Kontakt
kolek_2008

PostWysłany: 13:34 Wto 31 Sty 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich. Mam mały problem z case 5130, a mianowicie nie wyłacza mi się przedni naped. Co może byc tego przyczyna? Z góry dziękuje za odp.
Powrót do góry
urbandaniel

PostWysłany: 19:54 Sro 25 Sty 2012    Temat postu: case 5100 Odpowiedz z cytatem

jak cos to mozecie dzwonic cos pomoge a najchetniej naprawie bo tym sie zajmuje 508061026
Powrót do góry
boria30

PostWysłany: 10:46 Sro 25 Sty 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!....ale niestwty ja tu niewiele pomogę,tak jak pisałem wcześniej u mnie to była kwestia zaworów na rozdzielaczu zaraz prrzy pompie ale w mojej okolicy nikt nie chciał pchać tam rąk i to nawet mechanicy którzy pracują w serwisach ale innych marek bo akurat CASE nie mam blisko,zawiozłem w końcu pompę razem z rozdzielaczem do firmy która zajmuje się regeneracją pomp ale to jest tak,że po kilku dniach facet dzwoni i mówi-spokojnie,pompa jest ok!,a kwestia tylko tych zaworów i koszt nie będzie wielki...a jak przyszło do odbioru to już kto inny i twierdzi że pompa porysowana i niestety koszt to 4300zł.....ja tej pompy jeszcze nie odebrałem bo teraz w zimie ten traktor i tak stoi a zawsze są inne wydatki.Nowa pompa kosztuje 17000zł....Dla mnie sporo podpowiedział kolega z forum URBANDANIEL.widać że dobrze obeznany w temacie,podpowie gdzie pomierzyć ciśnienie bo tam jest wiele miejsc gdzie może się gubić,napchane różnego typu zaworów.Spróbuj napisać do niego prywatną wiadomość,może będzie chciał pomóc....ja przed awarią użytkowałem ten traktor miesiąc czy dwa i też jestem zielony.Pozdrawiam i życzę powodzenia!Napisz jak rozwiążesz problem
Powrót do góry
r.pawel2905

PostWysłany: 21:13 Wto 24 Sty 2012    Temat postu: CASE 5140 Odpowiedz z cytatem

Witam,
mam podobny problem jak ty Boria30 i Peter855 . Będę naprawdę wdzięczny jeśli udostępnisz jakieś info na temat naprawy twojego CASE Smile

pozdrawiam

peter855 napisał:
boria30 napisał:
ja mogę tylko dodać,że u mnie było dokładnie tak samo,trzeba wiele wyczucia żeby udało się ruszyć łagodnie,,,,ale mój ciągnik na razie stoi,wciąz czeka na naprawę,także teraz się tym nie martwię,ale z chęcią przeczytam jakąś podpowiedż...

Witaj!

Ja mam case 5140 od jakiegoś miesiąca i mam podobne problemy jak Ty. czasem nie chce ruszyć, giną biegi, ale kilkukrotne wciśnięcie sprzęgła pomagało. teraz przestała działać hydraulika, układ kierowniczy nie działa, tur i tuz bardzo wolno podnosi, bez względu na obroty silnika, jechać też nie można, dodam że sprzęgło tak samo jak u Ciebie trzeba mieć dużo wyczucia żeby płynnie ruszyć. Olej w skrzyni sprawdzałem i jest ponad stan. bagnet czyściutki olej jak nowy. kontrolka od pompy się czasem zapala, ale pompę wykluczam, coś jak by odcinało dopływ oleju od pompy, bo jak już mi się uda wrzucić bieg, to po ruszeniu kierownicą wszystko wyrzuca. nie wiem co jest, proszę o pomoc. A Ty już naprawiłeś swój sprzęt?
Pozdrawiam.
Smile Smile Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Tlen
Kylopan

PostWysłany: 10:21 Wto 24 Sty 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

taki dokladnie model mnie interesuje
http://allegro.pl/case-1455xl-1455-xl-1255-nie-deutz-holland-i2071477574.html
Powrót do góry
Kylopan

PostWysłany: 10:19 Wto 24 Sty 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

musialo mi gdzies zniknac nazwa
chodzi mi o case 1455 XL
zamierzam zakupic taki ciagnik i chcialbym sie jak najwiecej dowiedziec na jego temat, najlepiej od osob uzytkujacych
Powrót do góry
urbandaniel

PostWysłany: 22:20 Pon 23 Sty 2012    Temat postu: ciagnik Odpowiedz z cytatem

jaki to model bo jest ich bardzo duzo
Powrót do góry
Kylopan

PostWysłany: 09:27 Pon 23 Sty 2012    Temat postu: case 1455 Odpowiedz z cytatem

Witam
czy ktoś posiada taki ciągnik i mógłby coś mi o nim napisać?
Interesuje mnie jak sie sprawuje podczas prac polowych w szczeólności w orce
jakie jest jego spalanie oraz dostep do czesci
za wszelakie informacje będe wdzieczny

pozdrawiam
Powrót do góry
urbandaniel

PostWysłany: 17:32 Czw 19 Sty 2012    Temat postu: pompa Odpowiedz z cytatem

nie ma problemu tylko powiem ci jak zalozysz to zmierz cisnienie choc z tylu na gniazdach od wywrotu
Powrót do góry
boria30

PostWysłany: 10:37 Czw 19 Sty 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!Pompę podającą mierzyłem zgodnie z Twoimi wskazówkami,tam jest według tego co podpowiadałeś idealnie,już teraz nie pamiętam,miałem to zapisane na kartce,zdaje się3,8 czy jakoś tak,w każdym razie górna granica według tego co podałeś.Pompę robiła mi firma BiBo z Lubina ale oni wysłali ją do serwisu,dają gwarancję więc myślę że jest zrobiona dobrze,nie wiem bo jeszcze nie odebrałem.....zbieram kasę...W każdym razie dziękuję URBANDANIEL za podpowiedzi,bo w mojej okolicy nikt nie potrafił mi pomóc,najbliższy serwis w Legnicy u Osadkowskiego ale oni ceny mają z kosmosu!!!
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Maszyny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 20, 21, 22  Następny
Strona 1 z 22

Skocz do: