Skocz do zawartości
webbrokers

Paliwo rolnicze a akcyza

Rekomendowane odpowiedzi

Wg wstępnych podliczeń wojewody warmińsko-mazurskiego - z puli 41 mln zł przygotowanych na zwrot akcyzy województwo będzie musiało wydać ok. 9 mln. Takie jest zainteresowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolnicy którzy są na Vacie to pewnie skorzystali bo pozostali jezdza na ekoopale (niestety takie realia) . A załatwienie faktury dosc drogie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W naszych warunkach - granica z "niedżwiedziem" to nie ekoopał tylko Russian Orlean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile wam tych pnieniedzy wrócą tyle co nic chyba że ktos naprawde duzo ropy kupuje to sie zgodze ale jak ktos kupuje mało to szkoda roboty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam wyjscia, kupuje wsio na rachunki wiec co mi zalezy, na opale nie pojedzie bo juz mi do zbiornika raz zagladali, wiec wole nie ryzykowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko

Jako powieżchnie wpisuie się we wniosku? Całkowito czy tako jaka jest we wniosku o dopłaty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wpisuje sie powierzchnie uzytkową w gminie ci powiedzą ile masz naprawde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w gminie wiedzo lepiei odemnie ile mam ziemi? Ciekawe.

 

PS: Pytam się bo dopiero będe składać pierwszy raz wniosek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem ci tyle ze mi przybyło ziemi i wcale jej nie kupywałem miałem niecałe 10ha po jakis zmianch mam teraz 10,38 gmina naliczyła mi rowy czy cuś no ale paliwo naliczają mi od tych niecałych 10 te 88litów niewiem ile dokładnie teraz maja dawac ale szłyszałem że troche wiencej niz rok temu to jest limit na jeden wniosek ok55 groszy od litra odadzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda gmina wydaje decyzję na podstawie danych przez nią posiadanych. Jeśli masz ziemię w więcej niz jednej musisz składać wniosek do limitu określonego w danej gminie (ha użytków rolnych x 86 l ON).

Gufi - gmina doliczyła Ci tylko nieużytki a na nie nie przysługuje zwrot akcyzy, niestety

88 l to jest limit roczny, który możesz wykorzystać już przy składaniu 1. wniosku, zwłaszcza, że teraz ropa jest tańsza - chociaż już zaczyna drożeć. Min. jaką cenę płaciłem to 3,36 zł/l !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas odnowić temat . Panowie do końca marca 2008 wnioski o zwrot akcyzy. Cisza jakaś na ten temat,może komuś przypomnę ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy na 1,5 ha sadu i 2ha lasu bede mógł złozyc wniosek o zwrot akcyzy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeszcze jedno: ile teraz zwracają z litra

 

zwrotu z 1 litra jest 85 gr , limit na 1 ha to 86 litrów, zwrot z 1 ha to 73 zł.

O zwrot akcyzy można ubiegać się tylko do użytków rolnych czyli do lasów się nie należy.

Ale jeśli ktoś ma faktury a nie ma za dużo użytków to w bardzo prosty sposób można to ominąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy moze wiecie cos na ten temat: zastanawia mnie to czy faktura na biodisela bedzie czy moze jest taktowana jak normalny ON. bo jak dla mnie tak byc powinno ale wcale bym sie nie zdziwił jakby tak nie bylo bo w naszym pięknym kraju:) (nadgorliwosc urzedasków) do normalności daleko hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

otóż do biodisla nie ma zwrotu akcyzy ponieważ jest to paliwo bez akcyzy jeśli chcesz poszukaj na stronie ministerstwa jest odpowiedź na tą wątpliwość - czytałem to kiedyś

i raczej nie będzie to nadgorliwość - nie zrobią inaczej niż wytyczne z góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...