Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 16:56 Sro 17 Paź 2018

Agrolok
Budowa kurnika
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sarius

PostWysłany: 00:15 Czw 30 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jaka propozycja na tania i dobra podbitke(ocieplenie) na fermie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lukasz111

PostWysłany: 15:21 Sob 24 Lip 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z hali łukowej śnieg zjedzie o wiele szybciej niż z tradycyjnej dwuspadowej.A po co miałby zalegać?
No i niekoniecznie trzeba budować hale łukowe tylko z prefabrykowanej blachy która jest już w kształcie łuku bez żadnej konstrukcji...
Powrót do góry
Baster

PostWysłany: 12:00 Pią 23 Lip 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A w jaki sposób planujecie ogrzać taką halę 1000m2 ?! Czy robicie kurniki z opcją wolowybiegową?! Znalazłem stronę z różnymi sposobami chowu kur : http://www.bigdutchman.de/Home.21.0.html?&L=4
Łysy

PostWysłany: 07:50 Pon 19 Lip 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odnośnie hal łukowych to jest to całkiem ciekawy wynalazek ale od razu nasuwają się pewne wątpliwości. Po pierwsze jeśli jest to lekka konstrukcja dachu to do czego umocować system paszowy z windą? Linie wodne są lekkie więc tu problemu nie ma. Podobny natomiast występuje w przypadku chęci ogrzewania tej hali. W jaki sposób zamontować tradycyjne centralne, nagrzewnice wodne czy gazowe? Oczywiście sposób zawsze się znajdzie jakiś ale czy nie będzie to już rzeźbienie? No i jeszcze koszt eksploatacji obiektu w zimę. Jak rozumiem jest dobrze izolowany ale jak wiemy nawet na solidnie docieplonych dachach dwuspadowych w zimę lubi zalegać warstwa śniegu tworząc dodatkową izolację co ma niebagatelne znaczenie. Tutaj śnieg nie może leżeć nawet minuty bo wszystko by się złożyło jak domek z kart. A ponadto przy tradycyjnym systemie wloty powietrza to im większe tym więcej "zaoszczędza" się materiału a tu trzeba wycinać i wyrzucać coś za co się słono płaci. Na koniec jeszcze pytanie o trwałość. Producent gwarantuje 10 lat. Jak dla mnie to mało bo sam mam budynki doinwestowane i remontowane które mają już 36 lat i dobrze się w nich hoduje. Tu ewentualnie jeśli zawodziłaby izolacja to jedynie natrysk poliuretanu bo nie wyobrażam sobie w obecnych warunkach ekonomii produkcji amortyzować budę na 10 czy 15 lat.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Stachu

PostWysłany: 14:27 Czw 15 Lip 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja plecam firme Hodowca ze Straszyna fachowe doradztwo i serwis.
Powrót do góry
sarius

PostWysłany: 11:02 Czw 15 Lip 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wyposazał ktos ostatnio ferme jaka firme mozecie polecic
Powrót do góry
microgear51qb

PostWysłany: 20:40 Czw 10 Cze 2010    Temat postu: sprzedam agregat Odpowiedz z cytatem

Sprzedam agregat prądotwórczy produkcji grudzień 1989 Diesel...silnik IFA moc 48KW 60 KV ... stan bardzo dobry odpala nawet po dłuższej przerwie, bezproblemowo w zimie , agregat jest zabudowany na kołach 1600 motogodzin, cały czas był garażowany przeznaczenie - zespół przystosowany do ciągłego zasilania energią elektryczną odbiorników siłowych i oświetleniowych, rozruch elektryczny, ma jeszcze oryginlne plomby nigdy nic nie było majstrowane przy silniku ani prądnicy POLECAM cena do negocja

bones19@interia.pl
tel 604113958
Powrót do góry
Stachu

PostWysłany: 12:26 Wto 8 Cze 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam już wcześniej rozmawialismy o halach łukowych mam wstępy kosztorys na hale typu iglo ocieplenie z włokna celulozowego 348zł/m2 firma nazywa sie iglobud.
Powrót do góry
sendar

PostWysłany: 12:53 Pią 4 Cze 2010    Temat postu: targ Odpowiedz z cytatem

Witam,

Ostatnio przeglądając internet trafiłem na fajny serwis z bezpłatnymi ogłoszeniami rolniczymi. Więc jak chcecie sprzedać lub kupić jakąs maszynę rolniczą to polecam:

http://targ.rolniczy24.pl

dużo ogłoszeń
Powrót do góry
Stachu

PostWysłany: 19:44 Pią 28 Maj 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, nie ma tematu dot. paszociągów mam pytanie do hodowców reprodukcji czy mają może paszociąg Roxell Kixoo jakie są wyniki, jakie plusy oprócz automatycznego zasypu, czy lepiej zostać przy starym łańcuchowy.
Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
microgear51qb

PostWysłany: 22:23 Pon 24 Maj 2010    Temat postu: Agregat prądotwórczy generator 48 KW 60 KV IFA (numer 105432 Odpowiedz z cytatem

Sprzedam agregat prądotwórczy produkcji grudzień 1989
Diesel...silnik IFA moc 48KW 60 KV ... stan bardzo dobry odpala nawet po dłuższej przerwie, bezproblemowo w zimie , agregat jest zabudowany na kołach
1600 motogodzin, cały czas był garażowany
przeznaczenie - zespół przystosowany do ciągłego zasilania energią elektryczną odbiorników siłowych i oświetleniowych,
rozruch elektryczny, ma jeszcze oryginlne plomby nigdy nic nie było majstrowane przy silniku ani prądnicy POLECAM
cena do negocjacji

bones19@interia.pl

http://allegro.pl/item1054322264_agregat_pradotworczy_generator_48_kw_60_kv_ifa.html
Powrót do góry
Łysy

PostWysłany: 06:31 Wto 13 Kwi 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja także chwalę sobie nagrzewnice wodne. Posiadam 2 szt. Deltafan Agro 40 na obiekcie 800 m2 i spisują się nieźle. Nie wstawiam tam co prawda tylko przenoszę ptaszki ale ogrzewanie jest jak najbardziej wydolne, wygodniejsze w obsłudze od tradycyjnego i o niebo tańsze.Jak dotąd 4 lata bez awarii.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Stachu

PostWysłany: 19:02 Pią 9 Kwi 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak system się sprawdza to trzeba go używać Smile mnie jeszcze intersuje piec na słome duże baloty, trochę ziemi jest sprzęt jest tylko prase kupić no i piec, tylko jak jest dobry to czlowiek się wyrobi wymłóci i sprasuje a jak bedzie taka pogoda jak 2 i 3 lata temu to ciężko:)
węgiel ciągle drogi, a paszociągi i cała reszta nowe?
używane w sumie ciężko dostać bo sam poszukuje typu brojlerowskie.
Powrót do góry
Hodowca1

PostWysłany: 18:26 Pią 9 Kwi 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ogrzewanie - nagrzewnice wodne leo agro - mam juz na 2 kurnikach ten system i sprawdził się w zimę (a nie była lekka), dlatego został bym przy tym systemie
6-8 sztuk wystarczy (na obiekcie 1500m2 mam 6 szt i jest dobrze) do tego piec na węgiel 130 kW.

inwestycja 1.300.000 zł brutto - w tym ok. 280.000 wyposażenie
Powrót do góry
Stachu

PostWysłany: 18:57 Czw 8 Kwi 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ciekawym rozwiązaniem są hale łukowe ocieplisz je pianką politurynową, tylko taka hala musiała by mięć ściany z 1.5m tak by zawiesić grzejniki, bo w naszym klimacie to trzeba nagrzać mury i posadze, nagrzewnice tak nie nagrzeją ścian i podłogi, taka moja sugestia. NIe wiem czym chcesz ogrzewać bo na indykach się nieznam, ja jestem za niskimi obiektami, mam jeden co ma do podsufitki 3.5m a drugi stary tradycyjny wysokość z ok 2.1 i w tym niższym zawsze jest mniej upadków w lato. tylko ciągnikiem tam nie mogę wjechać.
Dużo jest możliwości tylko kwestia ile chcesz zainwestować.
Pozdrawiam:)
Powrót do góry
Hodowca1

PostWysłany: 16:33 Czw 8 Kwi 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, panowie planuję budowę kurnika. ok. 1600m2
Może jakieś sugestie porady.

Sciany suporex 24cm + stropian 12cm
dach dlacha + 20 cm wełny + płyta zmywalna od środka
kratownice - prosty sufit
2,7m wysokości - czy wystarczy na indyczkę - brojlera
Powrót do góry
Gutek1176

PostWysłany: 18:41 Sro 17 Mar 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też podpinam się do tematu dachu,planuję wymianę w najbliższym czasie, za każdą podpowiedz,namiar z góry dziękuję
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Tlen
mikolaj2009

PostWysłany: 15:44 Pon 15 Mar 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Nie jestem znawcą budowy kurnika ale swego czasu w Szwecji izolowałem kurniki które miały ściany z pustaków lub z profili metalowych na nich zwykła blacha a na suficie łukową blachę trapezową wyglądał dach tak http://agropian.pl/foto.html#1 izolacją było 10 cm piany PUR na ścianach i na dachu. szwed chwalił się tym, ze często mówiąc potocznie nie wymienia powietrza w kurniku przez co go nie schładza i mniej chodzą nagrzewnice, ma zamontowane "mieszacze powietrza" a poprzez sporą powierzchnię m3 ma co wymieniać, do zalet też zaliczał niski koszt budowy.
Powrót do góry
swinki3

PostWysłany: 22:04 Nie 14 Lut 2010    Temat postu: Re: Budowa kurnika Odpowiedz z cytatem

Mazurek napisał:
Witam!
Wybudowałem halę łukową o pow. 1500 m2, /18*84/, na brojlery i jestem bardzo zadowolony. Izolacja z piany poliuretanowej o grubości 8-10 cm, z wentylatorami w ścianie szczytowej, sprawdza się znakomicie. Ogrzewam słomą na baloty. Wink Wink

Witam Mazurek

Czy mozesz podać cos wiecej o kosztach budowy takiej hali bądz namiary na jakaś firme zajmująca sie taka budowa bardzo mi to by pomogło

dzieki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Stachu

PostWysłany: 16:34 Nie 14 Lut 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mazurek a jak z ogrzewaniem na słome, instalacja jakaś specjalistyczna? czy piec rozpala się od gazu a potem ładuje się balot, czy wystarczy tylko płomień i się pali w piecu? wiem, że to jest pytanie na które nie ma jednoznaczej odpowiedzi tak jak ze spalaniem paliwa w aucie, ale ile potrzebujesz balotów na dome przy temp ok -10stopni C?

Pozdrawiam
Powrót do góry
Mazurek

PostWysłany: 10:52 Nie 14 Lut 2010    Temat postu: Budowa kurnika Odpowiedz z cytatem

Witam!
Wybudowałem halę łukową o pow. 1500 m2, /18*84/, na brojlery i jestem bardzo zadowolony. Izolacja z piany poliuretanowej o grubości 8-10 cm, z wentylatorami w ścianie szczytowej, sprawdza się znakomicie. Ogrzewam słomą na baloty. :wink: :wink:
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Tlen
Stachu

PostWysłany: 21:28 Pią 12 Lut 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

swinki3 ja też szukałem info o takich obiektach ale w internecie nic nieznalazłem z łukowych to jedynie hale sportowe i ujeżdżalnie dla koni widziałem, sam jestem ciekaw czy taki obiekt byłby lepszy do tradycyjnego.
Cieawe jak wygląda sprawa skraplania się pary w takim budynku oraz jak z jego prznikalnością ciepła, niby te pianki i inne cuda fajne, ale czy to potrzyma min te 20lat? bo koszty nowej budy są ogromne, i kolejna kwestia czy ogrzewanie wodne robić czy nagrzewnice? koszt C.O. jest ogromny rury pomy piec itp gazowniki fajne ale jak małe pisklaki to ścian i podłogi się niedogrzeje w zime, to samo z wyborem sytemu wentylacji obecnie mam boczne wentylatoy a z drugiej strony okienka no i wentylacje tunelową, a taniej było by z kominami dachowymi wentyalory Fancom niby bardzo oszczędny model mają od tamtego roku niskie zuzycie prądu.
Kwestia wysokości budynku też ważna na jednym budynku bardzo niskim w lecie mam lepszą temp niż na drugim co ma 3.5m do podsufitki. teraz bym zbudował cos do 2.8max ciągnik z turem się zmieści, a konstrukcja stalowa chyba wygrywa z drewnem bo ceny podobne a
Sorry ale trochę mnie poniosłoSmile

Pozdrawiam Hodowców
Powrót do góry
swinki3

PostWysłany: 18:46 Pią 12 Lut 2010    Temat postu: Re: dach Odpowiedz z cytatem

za pomniałem o powierzchni interesuje mnie tak 1600 m2
Powrót do góry
swinki3

PostWysłany: 18:45 Pią 12 Lut 2010    Temat postu: Re: dach Odpowiedz z cytatem

Witam
Dzis widziałem kurnik na indora w kształcie tunelu czy ktos moze wie ile kosztuje wybudowanie takiego indycznika albo moze ma ktoś jakies informacje, ja szukam w internecie ale nie mogę nic znaleźć, byłbym bardzo wdzięczny za pomoc
Powrót do góry
hodowca broilerow

PostWysłany: 12:06 Wto 2 Lut 2010    Temat postu: dach Odpowiedz z cytatem

moze ma ktos projekt konstrukcji dachowej o rozpietosci 18 m bez slupow...moze ktos z was wykonywal taki dach..z powierzonego materialu...albo jakas niedroga firma ktora moglaby wykonac taki dach...z goru dziekuje...
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Następny
Strona 9 z 11

Skocz do: