Skocz do zawartości
waqu

Budowa kurnika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chcialbym zaczerpnąć waszej opini związanej z budową kurnika od podstaw ( 50 tys. ), interesuje mnie przede wszystkim koszt budowy i wyposażenia, czy jest możliwość dostania jakiegoś dofinansowania z uni na ten cel, formalnośći z tym związane, jeśli można to też opinie na temat czy warto budować w nadziei na lepsze czay w tej branży czy też nie? Z góry dziekuje za pomoc i pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sam zdecydujesz tak będziesz miał ale jak ja miałbym zaczynać w tych czasach od zera to napewno bym o tym nawet nie pomyślał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno ci powiem nie w tym roku jak już to spróbuj w przyszłym bo dopiero nie wiadamo czy dołorzysz czy na zero wyjdziesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuje nie ma już programu wsparcia dla rolników.

Jeżeli zechaciłby Pan mogę się zająć przygotowaniem oferty dla Pana, jednakże uprzedzam że do 50 tys. zł to jest mało na taką inwestycję.

Proszę napisać do mnie maila polrol@polrol.pl

Zapraszam i Pozdrawiam

Jakub Klekota

www.polrol.pl

polrol@polrol.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co się orientuje nie ma już programu wsparcia dla rolników.

Jeżeli zechaciłby Pan mogę się zająć przygotowaniem oferty dla Pana, jednakże uprzedzam że do 50 tys. zł to jest mało na taką inwestycję.

Proszę napisać do mnie maila polrol@polrol.pl

Zapraszam i Pozdrawiam

Jakub Klekota

www.polrol.pl

polrol@polrol.pl

Kolega nie pisał o 50 tys. PLN tylko o kurniku na 50 tys. SZTUK . Czytaj uważnie bo zadał przecież pytanie między innymi o KOSZTY!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moich wstepnych wyliczen koszt 40 tysiecznika to okolo 800tys.Wyliczenia zagladaja budowe od podstaw,koszt pozwoleni etc. Jetem zainteresowany rzeczywistami kosztami -ktos kto budowal ostatni podobny projekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie wybudowalem taki obiekt. koszt z dobrym wyposazeniem roxel skov plus porzadne ocieplenie pianka pliuretanowa to taki obiekt kosztuje okolo 700 tys. netto. (ze zbiornikami gazowymi i wszelkimi pozwoleniami i projektami)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie buduję kurnik 100x13,5 m hala pod reprodukcję.... Sam jestem ciekawy ile wyniosą całkowite koszty budowy. Fakt, że nie inwestuję w paszociągi, kupuję używany za kilka tysięcy i nie robię innych wodotrysków w wyposażeniu. Buduję metodą tradycyjną, mury ocieplone, dach na słupach, ocieplony wełną. Mam już jeden taki obiekt budowany pięć lat temu i spisuje się znakomicie...

Co do dofinansowania to ja dostałem dotację unijną SPO-ROL bez większych problemów. Tylko samo rozpatrywanie wniosku trwało ponad rok .

Jak skończę to dam znać ile mnie kosztowała budowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam kogucika a gdzie sprzedajesz swe jajeczka do jakiej wylęgarni odpisz. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was ma konstrukcję drewnianą bezsłupową z wiązarów łączonych płytką kolczastą ? Jeśli tak to czy jest z niej zadowolony i czy następnym razem też by ją zastosował ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Do Kogucika 77

Prosze o kontakt lub podanie mi swojego maila.

Chcialbym sie doradzic w sprawie inwestycji.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam zamiar ruszyc z taka budowa orinentuje sie ktos mniej wiecej jakie realne koszty postawienia takiego budynku w stanie surowym bez wyposażenia a moze ktos stawiał własnie taki obiekt i moze powiedzic w jakiej kwocie sie zamknał zanim wstwił kury

 

pisze teraz tu bo moj temat został zablokowany

 

Nie rozumiem o co masz pretensje ?? Skoro już istnieje temat o budowie kurnika to po co zakładasz kolejny ?? Chcesz mieć swój własny czy jak ?? MOD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sarius skontaktuj się z firmą agra-matic oni pomagają w projektach z tego co wiem to również za darmo doradzają co i jak oraz przygotują kosztorys, żeby dokładnie się dowiedzieć zajżyj na stronę www.agramatic.pl lub napisz meila do pana z działu drobiarstwo bodajże Pan Maciej, miałem z nimi kontakt i widzę że to porządna firma i posiadają dużą wiedzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sarius skontaktuj się z firmą agra-matic oni pomagają w projektach z tego co wiem to również za darmo doradzają co i jak oraz przygotują kosztorys, żeby dokładnie się dowiedzieć zajżyj na stronę www.agramatic.pl lub napisz meila do pana z działu drobiarstwo bodajże Pan Maciej, miałem z nimi kontakt i widzę że to porządna firma i posiadają dużą wiedzę.

 

Powiem ci ze wszystkie pozwolenia itd itp juz mam jedyne co to lac fundamenty i stawiac myslalem tylko ze moze trafie na tym forum kogos kto stawial taki budynek i powie mi mniej wiecej w jakich kosztach sie zamknał!Najbardziej mysle o dachu wiem ze stalowy bylby najlepszy ale drogi jest drewniane bindry tez w momencie stawiaja!ma ktos moze namiary na jakies firmy godne polecenia co robia takie rzeczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też miałem taki dylemat.

jeśli chodzi o konstrukcje drewnianą to ja bym nieryzykował. Widziałem kiedyś zdjęcia pokazowe ( możliwe że na stronie firmy zawbud ).goła konstrukcja z płaskim sufitem już dziwnie dostała brzucha.

dlatego, zeby znowu mnie nadzór budowlany nie nękał, bo gdzieś tam zawaliła się hala to proponuję ci konstrukcje stalową.

najtańszy sposób to kupić kątownik 45/45/5 i wyspawać

u nas w regionie mazowieckim jest człowiek, który się w tym specjalizuje bierze 1,5 zł za kg

dżwigar w stylu nożycowym waży 300 kg na hale o szerokości 15m .przy cenie stali 1.8 + 1,5 robocizna będzie kosztował ok. 1000 zł.

takie dżwigary można spokojnie samemu wyspawać w kilka dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co mozecie powiedziec na temat wyposażenia jakie najlepsze chodzi mi o pojenie i paszociag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam Roxella każdy chwali swoje, poidład od Indora tez byly dobre tylko z reduktorami byly problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci ze wszystkie pozwolenia itd itp juz mam jedyne co to lac fundamenty i stawiac myslalem tylko ze moze trafie na tym forum kogos kto stawial taki budynek i powie mi mniej wiecej w jakich kosztach sie zamknał!Najbardziej mysle o dachu wiem ze stalowy bylby najlepszy ale drogi jest drewniane bindry tez w momencie stawiaja!ma ktos moze namiary na jakies firmy godne polecenia co robia takie rzeczy

 

Moi rodzice budowali kurnik 10 lat temu z metalowej konstrukcji i na dach kladli blache warstwowa z pianka poliuretanowa, spisuje sie swietnie. Co do wyposazenia to w szamotulach wlkp jest firma sprowadzajaca sprzet z holandii, nowy i uzywany, facet jest kakretny i ma pozadny serwis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jeśli jesteście zainteresowani budowa kurników,przechowalni, magazynów, świniarni, wszelkich obiektów wykonanych z konstrukcji stalowych, zapraszam do kontaktu:

PPHU STALMIT

KONSTRUKCJE STALOWE

KAZIMIERZ MURZYŁA

97-427 Rogowiec – Bełchatów

ul. Zakładowa 1

kom: 601-793-867 Fax. 447351197

e-mail:stalmit@O2.pl

Świadectwo Kwalifikacji zgodnie z normą

PN-M-69009

Nr 381/1142/II/2008

kom:603-505-028 Kierownik Produkcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamiast się głupio pytać na forum, po prostu zadzwoń do nich. Podali jak widać do siebie pełne namiary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaro wyluzuj. Czy ja Ci mówie, co masz pisać a czego nie? Mam ochote pytać to pytam, nie?

 

Łatwiej napisać na forum ze mnie to interesuje niż dzwonić w 100 miejsc. Przecież czyta to więcej firm a nie tylko oni. Jak się nikt nie odezwie to sam zaczne dzwonic i tyle.

 

Czyli jeszcze raz - chce odnowić kurnik, 2 tys m2, w zasadzie zostają fundamenty a tak wszystko od nowa. Są chętni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...