Skocz do zawartości
jantar

Co mi podpowiecie o hodowli bażantów?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

 

...czy ktoś z forumowiczów ma w tej hodowli jakieś doświadczenia? Czy warto, a jeśli tak to gdzie mogę kupić jajka bazanta lub pisklęta. Może jakieś zagraniczne odmiany?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję, to bażanty można odchowywac dla jakiś zagranicznych, bodajże francuskich firm, które zabierają odchowane bażanty do siebie i wypuszczają na łowiska. Nie wiem natomiast, czy istnieją w Polsce stada rodzicielskie, ani czy jakieś wylęgarnie lężą pisklaka. Odchów natomiast jest dość skomplikowany, ponieważ bażanty są niesamowicie płochliwe i latają po "sufitach". Jakiś czas temu takie firmy płaciły 1 zł za sztukę odchowaną, sami dostarczali pisklaka.Na chwilę obecną nie wiem jak to wygląda i czy nadal można odchowywać dla Francuzów bażanta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tasin...

 

...nie powiem że mnie pocieszyłerś czy podbudowałeś ale dzięki że mnie sprowadziłeś na ziemię, mimo że bolało

Rzeczywiście widziałem jak latają "po sufitach", bo kupiłem kilka dni temu 25 jajek i zamierzam je podłozyć pod kwokę. Przy okazji bedąc u tego hodowcy dowiedziałem się że wylęgarnie bez większych problemów przyjmują te jaja do wylęgów.

Co do tych lotów bażanta to mówiono mi że można podcinać jakoś chyba odpowiednie ścięgna bażanta i nie mogą latać, ale myślę że to już barbarzyństwo, które osobiście potępiam.

Wychowam tyle ile się uda z tych 25 szt. i zobaczę co dalej. Jak nawet nie rozwinę tego tematu to chętnie bedę widział te piękne ptaki obok domu

Dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem jakie bazanty chcecie hodować czy ozdobne, czy miesne, czy do łowisk. A napewno jest to opłacalne zajecie.

Ja hoduję ozdobne i nie nażekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy ktoś z forumowiczów ma w tej hodowli jakieś doświadczenia? Czy warto, a jeśli tak to gdzie mogę kupić jajka bazanta lub pisklęta.

 

Informacje na temat hodowli i znajdziesz na naszej stronie: http://www.bazanty.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bażant .dobra myśl alemyśle że lepsza jest perliczka.na to stawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tragopan masz ptaki w normalnych cenach ? Jak na forach patrzyłem to trochę drogie były. Nawet do 3 tysięcy. Może u ciebie dostanę parę do hmm. 400 zł ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w Polsce koła łowieckie skupują pisklaki potem je hodują i wypuszczają do łowisk. Jeszcze bażantow nie hoduję ale każdy mówi, że to opłacalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hodolwa bażantów może być opłacalna, ale jak na penwo nie wtedy gdy hoduje się 100 sztuk. Żeby móc się z tego utrzymać musisz mieć przyjamniej kilka tysięcy odchowanych ptaków.

Wtedy można mówić o zyskach i opłacalności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tasin chodowco broilera nabijasz sie a czemu skakasz po innych forach pytasz o inne branze -teraz masz lepiej chwilowo to nie nabijaj sie z ludzi co chcieliby cos robic i wybieraja rzadka branze bo na pewno nie broilery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie hodowanie bażantów jest trudne. ponoć ten kto ma doświadczenie w indykach i dobry indycznik to se odchowa duże ilości. są firmy które sprzedają pisklęta, dają sprzęt i odbierają duże bażanty, ale szkukają hodowców z zachodniej Polski. interes na tym w porównaniu z brojlerem raczej słaby - zysk ze sztuki ponoć kilka złotych. ale nie ma dużych nakładów finansowych. pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mikołaj Mam jeszcze drosze bażanty jak po 3000zł.

Ale mam tragopany już w cenie 650zł. za parę

Sifsoon

interes na tym w porównaniu z brojlerem raczej słaby - zysk ze sztuki ponoć kilka złotych. ale nie ma dużych nakładów finansowych. pozdr

Ja nie nażekam

 

Hodowla bażantów nie jest trudna. Tylko trzeba spełniać kilka kryteriów. I mieć jakieś pojęcie hociarz z hodowli drobiu.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...