Skocz do zawartości
ivlos

sprzedaż gruntu a Arimr - dopłaty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chcę sprzedać w czerwcu kawałek gruntu ( 2,2 ha) na którym mam pszen żyto i złożone dokumenty o dopłaty, czy musze / powinnienem złożyć jakieś dokumenty żę ziemia ta nie jest już moją własnością? W jakim stopniu nie należy mi się dopłata? Co bedzie jeśli przed dniem sprzedaży zbiore plony? Czy na okrez tych 2-3 miesięcy powininienem wydzierżawić tą ziemię aby agencja się nie przyczepiła?

Pomożcie, z góry dzięki za odpowiedz.

Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj w zadnych dopłat nietracisz przynajmniej w danym roku co wpisałes we wniosku o dopłaty.Po sprzedazy zgłaszasz do agencji i to jest wszystko(oczywiscie niezabiora Ci ONW jesli dalej ziemia bedzie uzytkowana rolniczo)i to wszystko.Zreszta najlepiej zgłoś sie do najblizesz agencji ale z tego co wiem to niema zadnych problemów i nic niezabieraja tylko trzeba to zgłosic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Chcę sprzedać w czerwcu kawałek gruntu ( 2,2 ha) na którym mam pszen żyto i złożone dokumenty o dopłaty, czy musze / powinnienem złożyć jakieś dokumenty żę ziemia ta nie jest już moją własnością? W jakim stopniu nie należy mi się dopłata? Co bedzie jeśli przed dniem sprzedaży zbiore plony? Czy na okrez tych 2-3 miesięcy powininienem wydzierżawić tą ziemię aby agencja się nie przyczepiła?

Pomożcie, z góry dzięki za odpowiedz.

Andrzej

 

Kolega danek niestety wprowadziła ivlos-a w błąd, w ustawie o płatnościa bezpośrednich pisze przecież jasno że beneficjent musi być we władaniu gruntów na które występuje w dniu wydania decyzji przez ARiMR , jeśli więc kolega sprzedał w czerwcu te grunty i wyjdzie to na jaw przed urzędnikami ARiMR - do pan ivlos zostanie zwindykowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w błąd w prowadziłem to niewiem bo z tego co sie oreintuje to jest albo było no moze bedzie tak jak napisalem a na dowod tego mam informacje od szwagra który sprzedał łąke,agencja zabrała mu dopłate a potem przyszlo pismo azeby dostarczył papiery sprzedarzy oraz azeby ten co kupił napisał pismo o tym ze bedzie dalej uzytkował w celu rolniczym i jemu zwrucili te 400 zł .Dodam ze sprzedaz była w tamtym roku.

 

Wiec ja sam juz niewiem co i jak .

Lecz najlepiej to zajśc tam do "Mądrych ludzi" i ich popytać oni tam wytłumacza !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...