Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 20:50 Pon 18 Lis 2019

Wszystko o Ursus C-360
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 183, 184, 185, 186  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Maszyny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sofokles

PostWysłany: 22:40 Czw 10 Lis 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedyś orałem pługiem 3x30, szło nieżle, ale na glinie i pod górę musiałem trochę spłycać orkę. Od kiedy zacząłem orać pługiem 2x35 nie mam praktycznie żadnych problemów z orką na głębokość 30cm. Casami tylko jak jest dość stromo i gliniasto to muszę zredukować na drugi bieg.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
oli007

PostWysłany: 18:44 Czw 10 Lis 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie tez ale żadnych giln nie ma.
Powrót do góry
michnik
Gość

PostWysłany: 15:33 Czw 10 Lis 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chcialem jeszcze dodoac ze mieszkam na jurze krakowsko czestochowskiej i jesli jest plaski kawalek pola to wyjatek a 360 nawet pod najwieksze wzeniesienia idze z 3 skibami jedynie ci co maja 3603p albo mf 255 odpinaja pod gorke jedna skibe.
Powrót do góry
Paweł10
Gość

PostWysłany: 15:09 Czw 10 Lis 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzm sie z tobą. U mnie jest podobnie.
Powrót do góry
michnik
Gość

PostWysłany: 14:07 Czw 10 Lis 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja nie rozumie co poniektorych forumowiczow z tym ze 360 slabo sobie radzi w plugo 3 kibowym u mnie w okolicy wszyscy posiadacze 360 oraja 3 skibami i nie widac zeby ciagnik sie meczyl a jeden koles to podorywke robi 360 na 4 skiby.
Powrót do góry
Oli
Gość

PostWysłany: 22:02 Czw 27 Paź 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No dokładnie... każdy ciagnik ma swoje przeznaczenie... nie uważam tego ciagnika za cudo techniki ale jednak mi służył dobrze przez tyle lat i jeszcze będzie długo służył tylko że teraz przy lżejszych pracach przy Dużym ciagniku:P piszecie że duzo pali... no pali że sie psuje.. czasem sie coś zdaży jak w każdym innym... tylko pytanie... co sie bardziej opłaca?? czy kupić ciagnik Ekonomiczniejszy za 50 tys czy troszke mniej ekonomiczny za 8?? po ilu latach zwróci sie róznica za paliwo?? no własnie... a jak nie daj Boże nasz nowy JD sie posypie?? to ile wolisz zapłacić 15 tys czy 500zł ??Razz nie żebym był żeby kupować stare ciagniki... kupuje sie to na co stać i co jest potrzebne... nie ma sensu mowić ze 360 jest takim złomem bo jednak cos tam jeszcze potrafi i zawsze zrobi swoje.. troche dłuzej mniej ekonomiczniej ale zrobi... i to sie liczy dla niektórych a nie to że blokada nie działa albo biegi sie blokują.
Powrót do góry
Krzysiek!

PostWysłany: 00:39 Sro 26 Paź 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na kraj tez wychodziły z duzymi kabinami ale one sie rózniły od tej o która pytał Robert
były np takie:
http://www.farmphoto.com/photography/message.asp?dsply=all&mid=221856&gkp=
http://www.farmphoto.com/photography/message.asp?dsply=all&mid=213625&gkp=
http://www.farmphoto.com/photography/message.asp?dsply=all&mid=187131&gkp=

a tu masz nastepne zdjecia eksportowej 360:
http://www.farmphoto.com/photography/message.asp?dsply=all&mid=209215&gkp=
http://www.farmphoto.com/photography/message.asp?dsply=all&mid=177452&gkp=
http://www.farmphoto.com/photography/message.asp?dsply=all&mid=205462&gkp=
http://www.farmphoto.com/photography/message.asp?dsply=all&mid=192436&gkp=
http://www.farmphoto.com/photography/message.asp?dsply=all&mid=190866&gkp=
możliwe ze sie myle bo nikt nie jest nieomylny Smile ale watpie
jakbys mógł to dopytaj sasiada bo mnie zaciekawiłes pozdrawiam
Powrót do góry
adam

PostWysłany: 18:16 Wto 25 Paź 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie będe się ztobą spierał ale na krai wychodziły bez podlóg ma sąsiad.
Powrót do góry
Krzysiek!

PostWysłany: 17:57 Wto 25 Paź 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wprowadzam w bład na export szły c-362 ale one miały inne kabiny a ta to jest typowa kabina produkowana przez firme Koja wiem bo am takowa posiadam Kabiny w 362 były inne weższe ale za to posiadały podłoge Poszukam na farm photo jego zdjec to sam zobaczysz róznice

http://www.farmphoto.com/photography/message.asp?dsply=all&mid=213630&gkp= tu masz zdjecia eksportowej 60-tki
http://www.farmphoto.com/photography/message.asp?dsply=all&mid=221862&gkp= a to jest zdjecie 360 z kabina produkowan obecnie przez firme koja chyba widac róznice
Powrót do góry
adam

PostWysłany: 17:29 Wto 25 Paź 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krzysiek dlaczego wprowadzasz ludzi w błąd .Ztakimi kabinami ibłotnikami były produkowane na eksport.Kabina podlogowa +wspomaganie,natomiast na krai wyszły też z kanciastymi kabinami i błotnikami tyle tylko że bez podłóg.
Powrót do góry
Krzysiek!

PostWysłany: 11:14 Wto 25 Paź 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z taka kabina nie były nigdy produkowane Taka kabine zakładaja sobie sami własciciele produkuja je firmy tj: Koja Naglak...
Powrót do góry
Robert
Gość

PostWysłany: 01:24 Wto 25 Paź 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chciałbym sie dowiedzieć od którego roku były produkowane C-360tki z "kanciastymi " błotnikami z tyłu http://www.farmphoto.com/photography/message.asp?dsply=all&mid=221862&gkp=

??????????
Powrót do góry
tomuch
Gość

PostWysłany: 17:49 Pią 21 Paź 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak sie z nimi dogadasz to ci na miejsce przywiozą i zamontują
www.naglak.pl
Powrót do góry
tomb2

PostWysłany: 17:34 Pią 21 Paź 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tyle że ja mieszkam koło LUBLINA !!!!!!!!!1
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 17:21 Pią 21 Paź 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

podjedz do firmy Naglak w Kozminie wkp oni wypuscili ostatnio nowa kabine do c-360 z plastikodachem i błotnikami cena 3200 możeszu nich dokupic także maskę i panel strowniczy za ok 800zł naprawde warto widziałem ten ciągnik maska i kabina całokwicie zmieniają wyglad Very Happy
Powrót do góry
tomb2

PostWysłany: 13:33 Pią 21 Paź 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam c-360 (79 r.). Ma on jeszcz orginalną maskę i kabinę (blaszana). Chciałbym sobię kupić do niej nowe blach i kabinę. Doradźcie jakąie i za ile (tylko nie wyskiwać że z klimatyzacją!!!!!!!!!!)
Powrót do góry
bolkos
Gość

PostWysłany: 18:40 Wto 18 Paź 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do czego służy śróbka przy włączniku kompresora (obok korka od oleju)?
Powrót do góry
krzych
Gość

PostWysłany: 16:12 Wto 18 Paź 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a moze wie ktos jak i gdzie wsadzic pompe wspomagania z ostrówka do c 360 ,do 3P wiem jak, ale do 60 nie za bardzo,a moze sa inne sposoby na wspomaganie w c 360
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 10:35 Wto 18 Paź 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tomek napisał:
Ja sam mam 2 sztuki 360 i obie ciągną pług na trzy skibyale ciągnik który ma nowe opony bez porównania ma większy uciąg niż ze starymi oponami ( szerokość opon też odgrywa duże znaczenie ) i co z tego że uciągnie trzy skiby skoro zakładam klepane lemiesze a nie wbije się na kartoflisku bo jak ię już wbije to ciągnik nie ma problemu z uciągnięciem. A po drugie w polsce nie wyprodukowano jeszcze dwóch takich samych c-360 bo moje chodz są z tego samego roku jeździ się nimi zupełnie inaczej . więc co porównujecie ciągnik do ciągnika skoro mogą być zupełnie różne. (jeździłem kilkoma 60 i każdy był inny i silnik w każdym chodził zupełnie inaczej )

Trzy skiby to może 360 uciągnie w lekkiej ziemi w obrych warunkach.
wczoraj pojechałem 360 na 2 skiby w twardą ziemię i ledwie szło Crying or Very sad Głębokośc orki10-15 cm to znaczy jak się udało Crying or Very sad Cholernie sucho jest Crying or Very sad
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 23:37 Wto 11 Paź 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jacek napisał:
co to za (słowo zostało usunięte) napisał że c 355 opali mniej niż c-360 skoro silniki są identyczne??

Nie masz racji
360-moc 52 konie
355 moc 45 koni

zródło-książki do tych ciągników

Jak mnie wkurzają takie bzdury które ludzie pisza Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Powrót do góry
jacek
Gość

PostWysłany: 21:21 Wto 11 Paź 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co to za (słowo zostało usunięte) napisał że c 355 opali mniej niż c-360 skoro silniki są identyczne??
Powrót do góry
tomek
Gość

PostWysłany: 21:17 Wto 11 Paź 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja sam mam 2 sztuki 360 i obie ciągną pług na trzy skibyale ciągnik który ma nowe opony bez porównania ma większy uciąg niż ze starymi oponami ( szerokość opon też odgrywa duże znaczenie ) i co z tego że uciągnie trzy skiby skoro zakładam klepane lemiesze a nie wbije się na kartoflisku bo jak ię już wbije to ciągnik nie ma problemu z uciągnięciem. A po drugie w polsce nie wyprodukowano jeszcze dwóch takich samych c-360 bo moje chodz są z tego samego roku jeździ się nimi zupełnie inaczej . więc co porównujecie ciągnik do ciągnika skoro mogą być zupełnie różne. (jeździłem kilkoma 60 i każdy był inny i silnik w każdym chodził zupełnie inaczej )
Powrót do góry
realista
Gość

PostWysłany: 15:39 Czw 6 Paź 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dniowiec napisał:
NO widze ze zaraz sie okaze ze c-360 to nwet bron nie pociagnie.Ale porownywanie c-330 do 60-ki to juz przegiecie.Wychodzi na to ze trzydziestka jakis chalanger produkcji polskiej.

Porównanie 330 do 360 jest wskazane.
Jeśli chodzi o uciąg to 330 na 2 skiby (w tym samym polu) lepiej ciągnie niż 360 3 skiby. Natomiast silnik w 360 ktora orze na 3 skiby (w tym samym polu)ma nieco lzej niz silnik 330 na 2 skiby.
Przestańcie pisac bzdur ile co pociagnie bo to naprwde najwięcej od ziemi zależy. U mnie w gospodarstwie mam ziemie lekkie i bardzo ciezkie i wyglada to tak ze w tych lekkich to 360 pojdzie na 3 skiby a w ciezkich 360 na 2 skiby ledwie zipie i naprawde az by sie chcalo orac na 1 skibe. Ja na ciezkich ziemiach sprawe rozwiazuje w ten sposob ze robie plytsza orke i tyle. bo co mam 360 na 1 skibe jezdzic?Choc w naszych stronach paru wlascicieli 360 oralo na 1 skibe zwlaszcza w suchych latach.
Prawda tez jest ze blokada w 360 jest do dupy i tyle.Nie ma o co sie kłocic. tyl w 360 też jest lekki i to sa najslabsze punkty tego ciagnika. kazdy sobie radzi z tym jak moze.
Jeśli chodzi o głębokość orki to chyba nigdy w zyciu(gospodarze 8 lat, a orze ciagnikiem dluzej) nie oralem 360 na głębokośc 30 cm. Po prostu na ciezkich ziemiach sie u mnie tego nie da zrobic bo nie pocagnie nawet na 2 skiby a w lekkich, w piasku tego robic niewolno bo zolty paisek wyjdzie i sie plony obniza dramatycznie.
330 to dobry traktor,z tym ze ma dwa minusy, jeden malo biegów(powinno byc 8 w przod) i drugi to mala moc, choc mozna zwiekszyc dawke paliwa i wtedy jest troche mocniejszy.
360 ma sporo minusów i taka jest prawda, ale mnie na lepszy ciagnik nie stac.
360 ma slaba skrzynie, duzo pali, wyje+minusy o ktorych mowilem wczesniej.
zgadzam sie z tym kto pisal wczesniej ze 360 dobra jest do prasy i kombajnu ziemniaczanego.
Moim zdaniem porownywanie 330 do 360 jest jak najbardziej na miejscu bo czy ktos sie zgadza z tym czy nie to oba traktory dobre sa na pare czy parenasie hektarow a jak ktos ma ten sprzet na wiecej to mu nie zazdroszcze.
wszystko co napisalem powyzej jest prawda i ma charakter wywazony to zanczy nie twierdze ze 360 bron nie pociagnie(chyba tego jeszcze nikt tu na powaznie nie napisal) i nie twierdze ze 3 skiby w ciezkiej ziemi to dla 360 bulka z maslem i idzie z tym bez problemu. NO CHYBA ZE KTOS MA W SWIOM 360 TURBO I PRZEDNI NAPED, BO BYLI TACY NA FORUM,BO WTEDY TO CO INNEGO.
Pozdrawiam>
Smile
Powrót do góry
MARKTER
Gość

PostWysłany: 09:35 Czw 6 Paź 2005    Temat postu: mam dosyć~! Odpowiedz z cytatem

Tak ciekawe......330, 4011, 350, 355 dają rade , ale 360 jest tak słaba że pług konny 1 sibowwy i do dzieła.
Pisałem już wcześniej : nie tylko ważna maszyna , ale i maszynista!!!!!Znam takie sytuacje gdzie i owszem 330 wyciągało się 360 z ładunkiem,(listopad 1982) ale bez przesadyzmu!
Widziałem jak koleś nie mógł zjechać z góry (jesień, zbieranie buaków) podczas gdy jest kolega zjechał w dół nawrócił i pojechal do góry z ładunkiem.

Kuzyn orał zestawem 4011 (roczik 1971) + 2 lub 3 sk. Miał tego nie wiele na jeden ciągik bo 30 - 40 ha. i tylko obornik orał 2.

U nas 99% ludzi orze 360 + 3 sk. Nie wiem jakie macie ziemie, czy wiecie co to są ostre lemiesze i gaz ale idzie jesień i moge trzasnąć kilka fotek na dowód bo juz mnie to zaczyna wkurzać. Zatem jak piszenie że 360 w orce jest do niczeog z łaski swojej podajcie orientacyjną klasę czy strukturę gleby!

Sam nie mam tego ciągnika za tem równiez "stoję z boku".

Po za tym wszystko tez zależy od głębokości oraki. Co za dużo to niezdrowo....
Powrót do góry
Dniowiec
Gość

PostWysłany: 23:42 Sro 5 Paź 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NO widze ze zaraz sie okaze ze c-360 to nwet bron nie pociagnie.Ale porownywanie c-330 do 60-ki to juz przegiecie.Wychodzi na to ze trzydziestka jakis chalanger produkcji polskiej.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Maszyny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 183, 184, 185, 186  Następny
Strona 184 z 186

Skocz do: