Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich plantatorów malin. Sezon się rozpoczyna. Pochodze z województwa podkarpackiego i chciałem porównać ceny skupu.

Z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Lubelszsczyźnie sezon jeszcze się nie zaczął; pod koniec tygodnia się zacznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Sobote u nas były po 1,50. Może dziś coś lepiej będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z jakiej miejscowości jesteś Pietrek? może ta firma by na naszym terenie prowadziła skup. U nas sami pośrednicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas dziś po 2,10. Myśle, że bedzie lepiej. Lubelszczyzna podobno usycha i owoców nie ma. Ja pochodze Połomi. Ile macie w tym Siennowie h malin. U nas policzyli i podobno 300h malin w gminie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w samej miejscowosci pewnie z 150 ha a w gminie trudno powiedziec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam gościa (3 ha) co się śmieje z suszy. Nawadnia swoją plantację i gdy u innych wyschnie, on będzie dalej zbierał. I ciągnął całkiem przyzwoite pieniądze, o ile nie skończy się skup, bo ejst takie ryzyko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas też spadła wczoraj 2.10 / 2,20 extra 2,50 / 2,60. Śmiać sie chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym sie dowiedziec od was plantatorow jaki plon mozna zebrac z1/h malin ? MYsle o zalozeniu takiej plantacji i chciałbym sie dowiedziec cos na temat jej opłacalnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako wieloletni plantator radził bym się jeszcze wstrzymać z założeniem plantacji. Na rynku owoców miękkich nie dzieje się dobrze. Jednym powodem jest zmowa cenowa, a drugi to import taniego i gorszej jakości towaru. W tym roku została rozpatrzona ustawa o imporcie owoców z państw trzecich np. Chin ma ona chronić rynek polski i ograniczyć import. Na efekty trzeba poczekać, jeśli będą

Założenie 1hektarowej plantacji to spory koszt. Od czasu posadzenia do zbiorów musi minąć min 3 lata. Taka plantacja w zależności od warunków atmosferycznych wyda około 1 -1,5 tony dziennie przez 2 - 3 tygodnie. Oczywiście zbiór może być większy Cena to około 2 - 2,5 zł za kilogram, ale musisz wziąść po uwage, że będziesz potrzebował około 20 osób do zbioru. Za zerwanie koszyka w którym jest 2,8kg musisz im zapłacić około 1 -1,5 zł. Jak widzisz nie jest to bardzo dochodowa inwestycja, a można powiedzieć, że dochodu nie ma. Wlicz sobie jeszcze swoją prace nie wspominając o nawozach czy opryskach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki michal za odpowiedz co do oplacalnosci to jak wiadomo na wszystkim mało co zostaje a tka plantacja wydaje mi się choc troche opłacalna zapewne zależy tood ceny zbytu no ale cos trzeba robic.Jeden z powarzniejszych problemów okturych tu napisałes to dla mnie chyba bedzie cena no iludzie do zbioru owoców u mnie cierzko o takich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę doradzić to wybierz odmianę jesienną. Nie trzeba tak dużo pracy do ich utrzymania. Wystarczy zciąć późną jesienią. Owocowanie koniec września przez cały październik. A co do ludzi to jest wielu chętnych z Ukrainy. Jeśli będziesz miał jakieś problemy to pisz postaram się odpowiedzieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc rowniez polecam odmiany jesienne ale oplacalnosc tylko w momencie prowadzenia plantacji ekologicznej z samych dopłat sporo pieniazkow ok. 1600-1800 zl kolega prowadzi ijest bardzo zadowolony. z ceryfikatem płaca 4 zl za kg wiec awarto a utrzymanie takiej plantacji nie jest trudne. Zbiory masz juz w tym samym roku co posadzisz. Sadz na wiosne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

co sądzicie o nawadnianiu malin tych jesiennych, może ktoś próbował?

ja się przymierzam ale narazie kalkuluje, bo trochę wysokie koszty ok. 12tyś/ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! Jak w tym roku u was z malinami? chodzi mi głównie o cenę i plon. Jak myślicie sezon długo jeszcze potrwa? U nas dziś po 3zł, malin mało część wymarzło a część susza skończyła. podkarpackie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może napiszecie coś o uprawie malin?Tzn. ochrona, nawożenie (stosujecie w ogole?) pielegnacja itp.Tak po krótce wszystko związane z uprawą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...