Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Proszę o informacje o ciągnikach MASSEY FERGUSON seria 3050-3090

Jeśli ktoś takie użytkuje to proszę o wypowiedz

1.Jak się sprawują na polskim paliwie

2.Koszty serwisu

3.Koszty eksploatacji- zużycie paliwa

4. Czy warto kupic taki ciągnik sprowadzany z zachodu

5. Ile MTG do kapitalnego remontu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czy naprawdę nikt nic nie wie o tych ciągnikach ?

Ja chciałbym kupić MF o mocy około 70KM , może ktoś coś napisze o takim ciagniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Znajomy ma MF i mówił że nie będzie chodził na opale On ma narazie 5500MTG i sprawuje sie dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Praktycznie kazdy ciagni bedzie chodził na opale, tylko na dobrym opale a nie jakimś gów... 3 klasy bo są az 3 ja mam pewnego dostawce i mam 1 klase.

 

Nawet samochodem osobowym bmw 2,5 tds który ma elektroniczny wtrysk jezdze na czerwonym i nie widze zadnej róznicy. jest róznica ale w porównaniu do zagranicznego ON bo sam sprowadzałem ten samochód i po zalaniu polskiego On odrazu spadła moc.

 

Moga byc problemy ale tylko w najnowszych silnikach z układem common rail

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja swojego użytkuję od 5 lat sprowadzony z Niemiec i bardzo dobrze się sprawuje chociaż to starszy model .Te młodsze podobno sa mniej trwalsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja posiadam MF-a 5090 sprowadzonego z Niemiec i jak narazie wszystko gra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dzięki Mariusz za wypowiedz ale napisz na forum lub na maila agrozet@wp.pl kilka informacji bo jestem zainteresowany kupnem podobnego Mf-a

Ile pali, np w orce a ile w transporcie

jak oceniasz siłę uciągu,Czy klucze do srub sa w systemie angielski(cale) czy metrycznym

jak oceniasz ceny części zamiennych, gdzie jest servis w Polsce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Mariusz za wypowiedz ale napisz na forum lub na maila agrozet@wp.pl kilka informacji bo jestem zainteresowany kupnem podobnego Mf-a

Ile pali, np w orce a ile w transporcie

jak oceniasz siłę uciągu,Czy klucze do srub sa w systemie angielski(cale) czy metrycznym

jak oceniasz ceny części zamiennych, gdzie jest servis w Polsce

 

ok sluchaj, dzis sie wypytam ojca o wszystko i jutro napisze Ci na forum, oki?

 

BTW: moim zdaniem zdecydowanie warto kupic MFa. ojciec uzywal go ostatnio do pracy z prasa zwijajajaca (Welger) i ciagnik praktycznie jej nie czuje.. no i poza tym fajnie sie jezdzi ze wspomaganiem wiecej info jutro..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś przerobił układ hydrauliczny żeby można jednocześnie kożystać z wyjść zewnętrznych i podnośnika.Jeżeli tak to w jaki sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy naprawdę nikt nic nie wie o tych ciągnikach ?

Ja chciałbym kupić MF o mocy około 70KM , może ktoś coś napisze o takim ciagniku

proponuje MF-275 4x4 to jest to 75KM super ciągnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam prośbe do wszystkich użytkowników MF serii 500 (czyli ciągniki od 560 do 595). http://jarle.eltelevest.no/Massey_Ferguson/Tractors/mf500.htm

 

1. Czy opłaca sie wyłożyć kasę na ten ciągnik?

2. Jak wyglada kwestia awaryjności?

3. Dostępność części oraz ich ceny

4. Warunki pracy ciągnikiem

5. Maszyny współpracujące

6. Gdzie kupowaliście ten ciągnik.

Ja mam tylko namiary na tanie ciągniki z Danii, ale z drugiej stroy słyszałem a fatalnym stanie technicznym ciągników (choć może nie zawsze) spowodowanym m.in rdzą.

Mam zamiar kupić cuś takiego i chciałbym se dowiedzieć czy zrezygnować z MF na rzecz 360 (????), 380 czy 8011.

Prosiłbym kilka słów komantarza.

Ja mam wersje francuska 595 ktory sie nazywa 592. Ciagnik nie ma wiekszych problemow z rdza zwazywszy na rocznik (81) to tylko miejscami przy blotnikach sa ogniska rdzy. Silnik pracuje bez problemow filtry paliwa pasuja od 255 lub 3p filtr oleju pasuje od U4512. Skrzynia biegow jak i tylny most nie zdradzaja objawow zuzycia. Hydraulika rowniez bez zarzutu. Maszyny bez problemow pasuja od c385 a silnik duzo bardziej oszczedny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Szukam schematów hydrauliki ciągnika MF MASSEY FERGUSON 590

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jasne....chciałbym mieć takiego starego gruchota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakis podejrzanie tani jak na 150KM ciekawe ile ma mtg Ale poza tym niezła maszyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Grzesio ile spala twój MF np. na 1ha zaoranego i jaki to model??? I czy ktoś wie ile proporcjonalnie może spalić na 1ha w orce taki MF 3650??? Pytam ponieważ rozważam zakup ciągnika, myślałem jednak o przedziale mocy 90-120 KM, czy taka nadwyżka mocy w MF 3650 znacząco przekłada się na zużycie paliwa???

 

proszę o pomoc i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spala jakieś 8-9l na hektar.Jest to MF 3050 75KM. W kwesti spalania 3650 Ci niestety nie pomogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Grzesio, jaki pług ciągniesz swoim MF-em?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5*30 , mam słabe ziemie głównie 5 i 4 klasa, ale i tak w głębokiej orce ma cholernie ciężko i bardziej odpowiednia byłaby chyba 4*35.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Grzegorz kupiłeś ciągnik MF w "Polfermer", który to rocznik i ile Cię on kosztował???

 

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich ostatnio mialem dziwna sytuacje zepsul mi sie podnośnik w 1222 i trzeba bylo zaorac pole wlasnie MF-255 jak sobie pomyslalem 20ha na 3 skiby masakra!! Dzien wczesniej urwalem 4 korpus przu plugu do U-1222 mysle sobie mozna by sprobowac zaczepilem a on tanczy (zalekki przod) na plugu lezal worek z piaskiem bo bylo twardo!!

No i co jade na pole opuszczam jakos sie wbil idzie no to glębiej ok 20 cm nadal ciągnie znowu glębiej 25cm (ciągnie ale mulowato ma cięzko) trudno robimy redukcje 4 polowa odrazu odzyl i ma lekko!!! no to 30 cm ciągnie bez problemu ( na cięzkiej ziemi 1 i 2 klasa blokada) glębiej nie robliem bo nie mam zamiaru jakiegos czolgu wyorac

Powiedzcie mi jak to jest mozliwe bo wszyscy twierdza ze C-360 lepszy i wogole a z 2 normalnymi sie meczy strasznie!!!!

Dla niedowiarków mam filmik tylko powiedzcie czy nie dalo by sie go gdzies na forum zamiescic i jak to zrobic??

Zapomnialem dodac ze ten MF ma prawie 20 lat bez remontu i na normalnych oponach nie szerokich!!! no i lysych bo to sa jego pierwsze od nowości

Ten filmik to wyślij na jakiś serwer i podaj linka, kto będzie chciał sciągnie go sobie.Sam jestem bardzo ciekaw
Ja nie wiem na jaki serwer mam to wyslac moze zaproponujesz cos?? bylo by latwiej
Sprobuj tu wrzucic http://www.rapidshare.de/
do Maniek a do czego potrzebny ci ten 1222 pewnie do jeżdzenia po zielonke,po co ci taki duży ciągnik do orania co ma 120 kM jak mf ma 47kM i nim orałeś na 3 skiby na odpowiednią wg.ciebie głebokość to jak naprawisz pług to odrazu przerób go na 7 skib bo 1222 bardzo sie marnuje przy 4 skibowcu, widocznie wykożystujesz tylko 50 proc jego możliwosci,a to bardzo nieekonomicznie tak jeżdzić.Musisz mieć fantastyczne ziemie bo 1,2 klasa to nie piach ale nie jest to też ciężka ziemia,pewnie siejesz co roku gorczyce i stosujesz do tego ten preparat EM. Ja też mam 1, 2 klase ziemi ale chcąc zaorać na mf-255 na 30cm głęboko to na 2 skiby miałby zajebiscie ciężko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież napisał ze 4 odczepił czy urwał:P Lepiej wstaw z tego filmik bo tutaj sie nie wierzy w takie coś bez dowodów:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...