Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 06:36 Czw 24 Paź 2019

Wszystko o Massey Ferguson
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 353, 354, 355  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Maszyny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
oli007

PostWysłany: 15:58 Wto 6 Gru 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie też są takie swaniaki co jak nie mają za dużego bieżnika to sobie ,,Cide" zakładająSmile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nec 1234
Gość

PostWysłany: 08:57 Wto 6 Gru 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zima jest długa i berz problemu jeszcze zaorzesz. Kuzyn przez kilka lat parę hektarów orze końcem grudnia.
Po za tym spróbuj założyć kilka grubych łańcuchów na koła i dopiereo wtedy daj blokadę. Znam kilka osób które bardzo chwalą sobie taką metodę.
Powrót do góry
bialy2005

PostWysłany: 11:20 Pon 5 Gru 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie własnie roztopił sie sniegi zamierzam rozwozic obornik w tym tygodniu i jescze go zaorac Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
oli007

PostWysłany: 21:59 Czw 1 Gru 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz to będziesz musiał poczekać aż przejdą mrozy i woda wsiaknie... czyli gdzieś w marcu... ale jak śnieg stopnieje i będzie lekki przymrozek... tak żebyś nie rył tylko w odmarźniętej wierzchniej warstwie. Ja w zeszłym roku to orałem w marcu zaraz jak puszczały mrozy... w zaciemnionych miejscach leżał jeszcze śnieg koła mieliły błoto ale jakos dało rade;)
Powrót do góry
Maniek183

PostWysłany: 21:25 Czw 1 Gru 2005    Temat postu: MF-255 Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich jutro bedzie filmik troche kiepski ale bedzie mam zamiar nakrecic jeszcze inny!! bo ten srednio sie udal.
Ktos pytal ile zabiera jeden korpus nie potrafie powiedziec ale tak na oko bedzie 40cm no bo o moim MF gdy ma zaczepiona ta 4 bez ostatniego korpusu zostaje 5 cm sladu po kole. A moj jest szeroki nie zwezany!!

A co myslicie o tym jest 1 grudnia a u mnie nie zaorane ok 8ha lezy snieg i wogole jest do dupy!! Nie wiem co mam zrobic teraz to jest takie bloto ze nawet U-1222 nie ma przyczepnosci z blokada slizga sie jak glupi Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
oli007

PostWysłany: 16:46 Sro 23 Lis 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na 2 i 3 szosowej to masz pokazane no obrotomierzu ile jedziesz:) Ja tak przynajmniej mam. 40 cm głeboko??? jaki pług tak bierze:P
Powrót do góry
Kawasaki

PostWysłany: 15:09 Sro 23 Lis 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jaka szerokość korpusu ???
Powrót do góry
Maniek183

PostWysłany: 10:56 Sro 23 Lis 2005    Temat postu: MF-255 Odpowiedz z cytatem

Ludzie kochani przysięgam wstawie ten filmik!!! Ale w przyszlym tugodniu bo robic to z domu przez modem to samobujstwo!! No i trzeba go troszke obciąć bo to jest prawie 45 min!! wiec wstawie tylko najlepsze kawalki.
4 korpus czesciowo urwalem a potem calkiem odkręcilem!!
Bedzie widac orke na lekkiej i ciezkiej ziemi i to w naprawde kiepskich warunkach!!(wieszch mokry swierzo ruszony kultywatorem) a spod twardy bo tak pozadnie to padalo jakies 3 miesiące temu a moze dluzej sam juz niewiem:-( MF na 2 skiby to sie marnuje!!! lepiej 3 duze i reduktor na 4 biegu
I NAJWARZNIEJSZE ZE WKONCU PRZEKONACIE SIE ZE TO MF-255 JEST LEPSZY A NIE C-360!!! Cool
Moj 1222 faktycznie czasem sie marnuje wiecie po co mi on lubie miec zapas mocy i tyle Nim orka wyglada troszke inaczej 4 skiby + 2 kolczatki (zawieszane podnoszone razem z plugiem) orka na mimnimum 40cm no i oczywisci na drugim biegu szosowym NIE REDUKTOR(polówki)!!
Gdybym mial kase to juz by targal przynajmniej 6 no ale Confused A MOZE KTOS WIE GDZIE MOGE KUPIC Z 1 KORPUS DO PLUGA AKPIL U-160 (chyba bo nie jestem pewien ale sprawdze)MOCOWANIE SIE WYKOMBINUJE
Ale mam do niego bardzo fajny kultywator 2,7 i 2,4 zaczepione do wspulnej ramy jak to wyglada ja....... tylko problem na drodze Laughing (wkoncu to prawie 5,5metra!!) ja nie jaze co to by zrobilo jak by mial przedni!! strach sie bac Shocked
Z 4metrowym agregatem idzie na 3 szosowej to jest prędkosc bedzie cos ok 15-18km/h (chyba ze sie myle to niech ktos mnie poprawi)A moze ktos wie ile on wyciąga na poszczegulnych biegach??

Lubicie sie posmiac to zobaczcie na to na 20ha mam:
U-1222 MF-255 C-328 (ale silnik ma od 330) wszystko moge wam pokazac jak zrobie zdjęcia Very Happy
Nie dziwi mnie ze chcecie zobaczyc filmik ja sam nie moglem uwierzyc co sie dzieje Shocked (wkoncu to niby leciutki malutki MF ktorego to juz nie raz porownywali do 330) alemoim zdaniem to jest naprawde porzadny ciągniczek

Pozdrowiam wszystkich a filmik bedzie najdluzej w ciągu tygodnia a do tej pory pozostaje wam drapac sie po glowach i myslec jak to mozliwe(bez obrazy)
Powrót do góry
Eryko.

PostWysłany: 22:58 Wto 22 Lis 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no własnie wstaw filmik bo tu sa ludzie tacy ze jak im czegos nie udowodnisz to Ci nie uwierzą.
Powrót do góry
oli007

PostWysłany: 20:05 Wto 22 Lis 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przecież napisał ze 4 odczepił czy urwałRazz Lepiej wstaw z tego filmik bo tutaj sie nie wierzy w takie coś bez dowodówVery Happy
Powrót do góry
Marek Sz

PostWysłany: 19:27 Wto 22 Lis 2005    Temat postu: MF- 255 pociągnie 3 duze skiby przy orce na 30cm!!! Odpowiedz z cytatem

Maniek183 napisał:
Witam wszystkich ostatnio mialem dziwna sytuacje zepsul mi sie podnośnik w 1222 i trzeba bylo zaorac pole wlasnie MF-255 jak sobie pomyslalem 20ha na 3 skiby masakra!! Dzien wczesniej urwalem 4 korpus przu plugu do U-1222 mysle sobie mozna by sprobowac zaczepilem a on tanczy (zalekki przod) na plugu lezal worek z piaskiem bo bylo twardo!!
No i co jade na pole opuszczam jakos sie wbil idzie Very Happy no to glębiej ok 20 cm nadal ciągnie Very Happy znowu glębiej 25cm (ciągnie ale mulowato ma cięzko) trudno robimy redukcje 4 polowa Wink odrazu odzyl i ma lekko!!! no to 30 cm ciągnie bez problemu ( na cięzkiej ziemi 1 i 2 klasa blokada) glębiej nie robliem bo nie mam zamiaru jakiegos czolgu wyorac Laughing
Powiedzcie mi jak to jest mozliwe Confused bo wszyscy twierdza ze C-360 lepszy i wogole a z 2 normalnymi sie meczy strasznie!!!!
Dla niedowiarków mam filmik tylko powiedzcie czy nie dalo by sie go gdzies na forum zamiescic i jak to zrobic??
Zapomnialem dodac ze ten MF ma prawie 20 lat bez remontu i na normalnych oponach nie szerokich!!! no i lysych bo to sa jego pierwsze od nowości Very Happy

Farmer z Turza napisał:
Ten filmik to wyślij na jakiś serwer i podaj linka, kto będzie chciał sciągnie go sobie.Sam jestem bardzo ciekaw Laughing

Anonymous napisał:
Ja nie wiem na jaki serwer mam to wyslac moze zaproponujesz cos?? bylo by latwiej Very Happy

KaHer napisał:
Sprobuj tu wrzucic http://www.rapidshare.de/ Wink

Maciek napisał:
do Maniek a do czego potrzebny ci ten 1222 pewnie do jeżdzenia po zielonke,po co ci taki duży ciągnik do orania co ma 120 kM jak mf ma 47kM i nim orałeś na 3 skiby na odpowiednią wg.ciebie głebokość to jak naprawisz pług to odrazu przerób go na 7 skib bo 1222 bardzo sie marnuje przy 4 skibowcu, widocznie wykożystujesz tylko 50 proc jego możliwosci,a to bardzo nieekonomicznie tak jeżdzić.Musisz mieć fantastyczne ziemie bo 1,2 klasa to nie piach ale nie jest to też ciężka ziemia,pewnie siejesz co roku gorczyce i stosujesz do tego ten preparat EM. Ja też mam 1, 2 klase ziemi ale chcąc zaorać na mf-255 na 30cm głęboko to na 2 skiby miałby zajebiscie ciężko.
Powrót do góry
Grzesio

PostWysłany: 15:09 Wto 22 Lis 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, rok 1991 35tyś.zł dwa lata temu. Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
jan222
Gość

PostWysłany: 22:42 Pon 21 Lis 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grzegorz kupiłeś ciągnik MF w "Polfermer", który to rocznik i ile Cię on kosztował???

pozdr.
Powrót do góry
Grzesio

PostWysłany: 20:18 Nie 20 Lis 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

5*30 , mam słabe ziemie głównie 5 i 4 klasa, ale i tak w głębokiej orce ma cholernie ciężko i bardziej odpowiednia byłaby chyba 4*35.
Powrót do góry
szymon
Gość

PostWysłany: 20:04 Nie 20 Lis 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grzesio, jaki pług ciągniesz swoim MF-em?
Powrót do góry
Grzesio

PostWysłany: 13:12 Nie 20 Lis 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spala jakieś 8-9l na hektar.Jest to MF 3050 75KM. W kwesti spalania 3650 Ci niestety nie pomogę.
Powrót do góry
jan222
Gość

PostWysłany: 12:05 Nie 20 Lis 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grzesio ile spala twój MF np. na 1ha zaoranego i jaki to model??? I czy ktoś wie ile proporcjonalnie może spalić na 1ha w orce taki MF 3650??? Pytam ponieważ rozważam zakup ciągnika, myślałem jednak o przedziale mocy 90-120 KM, czy taka nadwyżka mocy w MF 3650 znacząco przekłada się na zużycie paliwa???

proszę o pomoc i pozdrawiam
Powrót do góry
Grzesio

PostWysłany: 21:47 Pią 18 Lis 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakis podejrzanie tani jak na 150KM ciekawe ile ma mtg Question Ale poza tym niezła maszyna Cool
Powrót do góry
Marker
Gość

PostWysłany: 11:12 Pią 18 Lis 2005    Temat postu: ta Odpowiedz z cytatem

Jasne....chciałbym mieć takiego starego gruchota.
Powrót do góry
ralf

PostWysłany: 18:14 Czw 17 Lis 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to stary gruchot Cool
Powrót do góry
Eryko.

PostWysłany: 16:34 Czw 17 Lis 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tutaj jest ładny massey na sprzedaz http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=T56704
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 20:13 Pon 14 Lis 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szukam schematów hydrauliki ciągnika MF MASSEY FERGUSON 590
Powrót do góry
Marek Sz

PostWysłany: 13:47 Wto 25 Paź 2005    Temat postu: Opinia o MF serii 500 Odpowiedz z cytatem

Marker napisał:
Mam prośbe do wszystkich użytkowników MF serii 500 (czyli ciągniki od 560 do 595). http://jarle.eltelevest.no/Massey_Ferguson/Tractors/mf500.htm

1. Czy opłaca sie wyłożyć kasę na ten ciągnik?
2. Jak wyglada kwestia awaryjności?
3. Dostępność części oraz ich ceny
4. Warunki pracy ciągnikiem
5. Maszyny współpracujące
6. Gdzie kupowaliście ten ciągnik.
Ja mam tylko namiary na tanie ciągniki z Danii, ale z drugiej stroy słyszałem a fatalnym stanie technicznym ciągników (choć może nie zawsze) spowodowanym m.in rdzą.
Mam zamiar kupić cuś takiego i chciałbym se dowiedzieć czy zrezygnować z MF na rzecz 360 (????), 380 czy 8011.
Prosiłbym kilka słów komantarza. Question

Anonymous napisał:
Ja mam wersje francuska 595 ktory sie nazywa 592. Ciagnik nie ma wiekszych problemow z rdza zwazywszy na rocznik (81) to tylko miejscami przy blotnikach sa ogniska rdzy. Silnik pracuje bez problemow filtry paliwa pasuja od 255 lub 3p filtr oleju pasuje od U4512. Skrzynia biegow jak i tylny most nie zdradzaja objawow zuzycia. Hydraulika rowniez bez zarzutu. Maszyny bez problemow pasuja od c385 a silnik duzo bardziej oszczedny.
Powrót do góry
regis
Gość

PostWysłany: 14:30 Sro 21 Wrz 2005    Temat postu: Ja szukam Odpowiedz z cytatem

http://www.mascus.com/search.asp

Pozdro! Cool
Powrót do góry
Maniek183

PostWysłany: 21:41 Pon 19 Wrz 2005    Temat postu: Re: Czy naprawdę nikt nic nie wie o tych ciągnikach Odpowiedz z cytatem

bodzior napisał:
Czy naprawdę nikt nic nie wie o tych ciągnikach ?
Ja chciałbym kupić MF o mocy około 70KM , może ktoś coś napisze o takim ciagniku

proponuje MF-275 4x4 to jest to 75KM super ciągnik
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Maszyny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 353, 354, 355  Następny
Strona 354 z 355

Skocz do: