Skocz do zawartości
króliki

Dwódniowe króliki bez samicy czym je karmić?

Rekomendowane odpowiedzi

WItam!

Mam pilną prośbe. Mianowice królica po okoceniu 16 królików po dwóch dniach zdechła (pomimo starań weterynarza) Co mam teraz zrobić z nimi tzn czym je karmić ile razy po ile no i w jaki sposób czekam na szybką odp!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
WItam!

Mam pilną prośbe. Mianowice królica po okoceniu 16 królików po dwóch dniach zdechła (pomimo starań weterynarza) Co mam teraz zrobić z nimi tzn czym je karmić ile razy po ile no i w jaki sposób czekam na szybką odp!

Pewnie też padną może pomór złapała...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dział dotyczący Weterynarii chyba mija się z celem, w sumie nikt nie bierze udziału w dyskusji a jak zabierze głos to tak jak by nic nie powiedział. Nie wiem, z czego to wynika: może z tego, że użytkownikami są tu sami laicy, którzy sami nie wiedza, po co tu zaglądają.

A jeżeli się mylę to pytam, dlaczego nikt nie pomaga ludziom, którzy szukają tu pomocy?

Ten komentarz, co do osieroconych królików jest poniżej krytyki, a o innych pustosłowiach jak przy sprawie potrąconego ptaka nie wspomnę.

Nie jestem Lek.Wetu ale na zdrowy rozsądek powiem osobie która ma problem małymi królikami iż jest to bardzo liczny miot więc trudno będzie go uratować w całości ale da się to zrobić i dopóki nie uzyska jakiejś fachowej rady można podawać krowie mleko w temp ok 25 st/C a co do ilości to sam nie wiem ale w Internecie łatwo znaleźć takie informacje. Zastanawia mnie, dlaczego lekarz, który jak wyżej napisano, leczył królicę, nie zostawił informacji, co do dalszego postępowania.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Króliczki karmione sa przez matkę do około 6 tygodnia życia. Jednak już w trzecim tygodniu zaczynają chrupać siano i inną paszę (powinna ona zawierać dużą ilość białka). Zerkinj do działu o rozmnażaniu (karmieniu młodych), może coś Ci sie przyda http://www.zoo-planet.pl/gate.html?name=kroliki&file=rozmnazanie

Trzymam mocno kciuki za maluszki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Miło mi że mogłem pomóc.

Sam mam problem z moim zwierzakiem dlatego szukam na necie jakiś informacji i zajrzałem tu jakiś czas temu ale się bardzo rozczarowałem.Jestem tym gościem od arabka.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
WItam!

Mam pilną prośbe. Mianowice królica po okoceniu 16 królików po dwóch dniach zdechła (pomimo starań weterynarza) Co mam teraz zrobić z nimi tzn czym je karmić ile razy po ile no i w jaki sposób czekam na szybką odp!

, niewiem kiedy to pan/pani napisała bo odrazu mi to wyskoczyło bardzo podobny przypadek tylko o tyle lepiej ze zdechła za jakie 3tygodnie cieple mleko strzykawką bardzo małą mleko najlepiej prosto od milki napewno pani pan uratuje wierze w to 3 razy dziennie karmić królica mogła paść z gorączki jak sie dowiedziałem przed okoceniem powinno stać w micse mleko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
WItam!

Mam pilną prośbe. Mianowice królica po okoceniu 16 królików po dwóch dniach zdechła (pomimo starań weterynarza) Co mam teraz zrobić z nimi tzn czym je karmić ile razy po ile no i w jaki sposób czekam na szybką odp!

ja mialem podobny problem tylko ze mi matka zdechla po tygodniu i wykarmilem kroliki pasza od prosiat mianowicie BoniM z sano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja mam taki delikatny problem że moja królica ma teraz młode no i wszystko git tylko marwie się ponieważ ropieje jej oko jest spuchnięte i chyba na nie nie widzi a także połowa pyszczka od strony oka jest w struplach czy czymś podobnie wyglądającym prosze o porade druga strona zdrowo wyglądająca pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej przemyć naparem z rumianku . Trzeba delikatnie nawilżać zaropiałą część pyszczka i oko aż da się wszystko zmyć . Wtedy będzie widać co się stało . Morze to być spowodowane zranieniem oka , wyciekająca ciecz zakleiła powiekę i uniemożliwiła oczyszczenie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja natomiast ośmiele sie w tym temacie na małą reklame:))

otóż jeślim chodzi o kóliki to zajmuje soie ich hodowlą już od małego i mam pewne doświadczenia, hoduje króliki Wiedeńskie Niebieskie czystorasowe,, oraz zwykłe szaraki krzyżowane z rasami czystomięsnymi(razemk ok.140szt w sezonie), jeśli ktoś zainteresowany zakupem mat.do hodowli(możloiwość wypisania rodowodu, ale niekoniecznie) lub zasiągnięciem jakichś informacji to zapraszam, moj kontakt to gg9811093

Pozdrawiam wszystkich hodowców królików , i nietylko [/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam ja mam taki delikatny problem że moja królica ma teraz młode no i wszystko git tylko marwie się ponieważ ropieje jej oko jest spuchnięte i chyba na nie nie widzi a także połowa pyszczka od strony oka jest w struplach czy czymś podobnie wyglądającym prosze o porade druga strona zdrowo wyglądająca pozdro

wyglada mi to na myksomatoze i raczej nic juz takiemu uszatkowi nie pomoze trzeba szczepic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...