Skocz do zawartości
ODRzyk

Troche historiiiii...

Rekomendowane odpowiedzi

Napiszcie namiary, adresy miejsc warte obejrzenia, które pokazują historię rolnictwa, wystawy , ekspozycje maszyn, około-rolnictwa (pszczółki, rybki, młynarstwo) i inne wszelkiej maści miejsca rol-ciekawe. Te które polecacie, w których byliście, co wam sie podobało ( i co wam sie nie podobało). Może zarządcy tych miejsc też czytają PPR?

 

Pozdrawiam tych co przy roli i ogonach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnośnie pszczół:

Stacja Hodowli matek pszczelich w Maciejowie a zarazem miejce gdzie mieszkał ks. dr Jan Dierżon. istnieje mozliwośc zwiedzenia jego domu zamienionego na muzeum oraz okoliczny skansen z ulami. Istnieje tez mozliwośc noclegu w tymże Muzeum. Ciekaw miejsce polecam i kawał historii dotyczacej pszczelarstwa. Polecam w całej rozciągłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te miejsca, muzea w których wy byliście osobiście, na żywo? Co polecacie?

 

Ja byłem w Dziekanowicach (k. Gniezna) - skansenie etnograficznym. Piekne miejsce, wioseczka pokazana jak żywa. Polecam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja byłem w Maciejowi miałem tam praktyki i prace mgr z pszczół "robiłem"

W opolu jest jeszcze skansen wsi Opolskiej w Bierkowicach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skansen lubelski systematycznie organizuje imprezy pokazujące dawne obrzędy rolnicze i metody gospodarzenia, od siewu poprzez uprawę po zbieranie i przetwarzanie plonów.

A Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu zajęło się odtwarzaniem sposobu życia naszych przodków sprzed ponad tysiąca lat. Na ich warsztaty w lipcu i sierpniu może przyjechać każdy. Pędzili już dziegieć, smołę, robili słowiańskie potrawy. Tylko za cholerę nie mogą wyprodukwać porządnej wczesnośredniowiecznej stali. Zresztą nie tylko oni; nikomu się to nie udało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...