Skocz do zawartości
karoljot

Emisja zanieczyszczeń z brojlerni

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam pilnie pomocy. Musze policzyć emisję zanieczyszczeń z kurników. Poszukuję danych do obliczenia emisji amoniaku. Może ktoś na forum jest w posiadaniu dnych (np. emisja od jednego brojlera lub coś w tym rodzaju).

Bardzo proszę o poważne potraktowanie, bo sprawa jest pilna. Dodam, że w kurnikach nie były przeprowadzane żadne pomiary.

Z góry dziekuję za pomoc, lub wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Za 1000 sztuk brojlerów kurzych w chowie bezklatkowym ściółkowym zapłacisz 2,69 zł przy jednym rzucie w roku. Jeśli masz np. 10000 to przemnóż to razy 10 i razy ilość rzutów w roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu ma słuźyć wyliczenie emisji amoniaku? Jeżeli masz produkcję nie wymagającą pozwolenia zintegrowanego to Dz.U nr. 279, poz 2758 określa w jaki sposób obliczyć wysokość opłaty za wprowadzanie gazów i pyłów do środowiska. Tabela E podaje wysokość 9.34 zł za 100 stanowisk w roku - ryczałt na 2005 rok. Opłatę wylicza się na podstawie wzoru O=q*k*t*1/10000

gdzie q = 9.34, k - liczba stanowisk w kurniku faktycznie wykorzystana w danym cyklu, t - faktyczny czas utrzymywania drobiu wyrażony jako procentowa część roku. Wyliczenie t np. zdajesz kury 35 dnia, 42 dnia i 45 dnia w ilości 5000, 15000szt. i 10000 szt. razem 30000 sztuk

t= (35*5000/30000+42*15000/30000+45*10000/3000)/365*100 = (5,8333+21+15)/365*100=41,8333/365*100=11,4611

O=9,34*30000*11,4611/10000=321,14 złotych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli twoja produkcja wymaga pozwolenia zintegrowanego to do końca roku możesz wyliczać opłaty wg. podanego wzoru, ale od nowego roku - pod warunkiem że termin wprowadzenia pozwolenia zintegrowanego nie ulegnie przesunięciu musisz uzyskać od Wojewody pozwolenie zintegrowane a pomiary emisji gazów i pyłów zrobione przez uprawnioną do tego firmę będą częścią opracowania wniosku o wydanie pozwolenia zintegrowanego przez Wojewodę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Za 1000 sztuk brojlerów kurzych w chowie bezklatkowym ściółkowym zapłacisz 2,69 zł przy jednym rzucie w roku. Jeśli masz np. 10000 to przemnóż to razy 10 i razy ilość rzutów w roku.

 

Nie zgadzam się z Pana wyliczeniem.

O = [9,34x1000x(40dni/365)x100]/1000=10,23zł przy np.10 000 szt

102,23 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje wyliczenie jest prawidłowe. Dotyczy ono ilości 30 000 szt, i średniej odchowu 41,8333 dnia. Proszę uważnie przejżeć to co napisałem. W pańskim przykładzie dla 10 000 szt. i 40 dniach jak pan sam napisał wychodzi 102,23 z czyli dla 30 000 szt wyjdzie 306,69 zł a przy 41,8333 dnia wyjdzie tyle ile w podanym przeze mnie przykładzie 321,14 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Napiszcie czy hodowca mający kurnik o wielkości 17 000 musi też wnosić opłaty środowiskowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napiszcie czy hodowca mający kurnik o wielkości 17 000 musi też wnosić opłaty środowiskowe?

 

Nie ,opłaty środowiskowe obowiazują powyżej 40 tyś.szt.pozdrawiam i uważam,że jest to durny przepis,ale na durni nie ma mocnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napiszcie czy hodowca mający kurnik o wielkości 17 000 musi też wnosić opłaty środowiskowe?

 

Nie ,opłaty środowiskowe obowiazują powyżej 40 tyś.szt.pozdrawiam i uważam,że jest to durny przepis,ale na durni nie ma mocnych

 

ANONYMUS czy ty jesteś durny czy udajesz takiego zadając takie pytania?,dajac nauki dla Nas wszystkich ,informując o cenach(niewiarygodne)

pisałem już wcześniej spadaj mówiąc delikatnie z tego FORUM debilu!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Chyba sie dobrze bawisz odpisując na posty Anonymousa ba ja widząć Twoje również

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Chyba sie dobrze bawisz odpisując na posty Anonymousa ba ja widząć Twoje również

 

Jeżeli się dobrze bawisz,to napisz mu parę humoresek,godnych jego osobowości bo on mnie ewidentnie w.ku.r.wi.a.nie lubię takich dwulicowych (słowo zostało usunięte)ów nie podajacych swoich danych personalnych!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

czy jeżeli mam kurnik przy swoim lesie 5,7ha tez musze wnosic owe opłaty środowiskowe? przecie las regeneruje powietrze czy jakoś tak? przecie a za to zregenerowane powietrze ktos mi chyba powinien zaplacic???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...