Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

wie ktos ile % bedzie oddawane rolnikom i w jakich warunkach slyszalem ze ma to bys maxymalnie 40%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest aktualizacja projektu na stronie www.minrol.pl

dotacja bedzie zmniejszona o 5 % w stosunku do programu poprzedniego czyli maksymalnie nie 65% tylko 60% itd

a na zbiorniki i płyty bedzie 75 %

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PO ROW 2007-2013

 

Program Operacyjny Rozwój Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013

 

szukaj takiej zakładki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o SAPARD to do wczoraj można było składać wnioski o płatność czyli ta druga tura dokumentów po wykonaniu inwestycji. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wiedzieć czy za budowe chlwni też można uzyskać zwrot i jak to się odbywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stary daruj sobie budowę budynku inwentarskiego z pomocą środków unijnych, u nas w okolicy jeden się powiesił dwaj próbowali!!!!! Jeden z tych co uszedł z życiem budował masarnię, konstrukcja była o 15 cm !!!!!! za niska i nie dali kasy. PARANOJA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez tak slyszalem, to juz wolalbym wziac kredyt na budowe, sa przeciez takie na 3% bodajze a nie liczyc na ich zwroty, nie przy budynkach, za duze ryzyko.

 

Sam mam zamiar wziac kredyt na budowe obory (lub modernizacje istniejacej, ale chyba sie skusze na nowa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar złozyc wnisoek na SPO w nowym roku wie ktos jakie dokumenty mniej wiecej musze zgromadzic?? Mam zamiar kupic cały zestaw do produkcji sianokiszonki czy musze miec jakieś zapytania o ceny? I czy mam jakas szanse na pozytwyne rozpatrzenie takiego wnosku bo posiadam 13 ha. A reszta to dzierżawa ale nigdzie nie zgłoszona...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o PROW na 2007- 2013 to na dzień dzisiejszy nie ma rozporządzeń co do wymaganych dokumentów i wymogów jakie musi spełnić rolnik aby uzyskać dofinansowanie z danego programu. To co znajduje sie na stronach ministerstwa to są projekty, ruszają powoli też szkolenia z tego zakresu. Jeśli macie państwo zapytania odnośnie tych programów to myślę że trzeba na razie czekać a na początku roku 2007 udać się do pracownika Ośrodka Doradztwa Rolniczego w waszej gminie i na pewno udzieli odpowiednich informacji. Mam tylko nadzieję że uruchomienie PROW-u odbędzie się sprawniej niż tego na lata 2004-2006

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o PROW na 2007- 2013 to na dzień dzisiejszy nie ma rozporządzeń co do wymaganych dokumentów i wymogów jakie musi spełnić rolnik aby uzyskać dofinansowanie z danego programu. To co znajduje sie na stronach ministerstwa to są projekty, ruszają powoli też szkolenia z tego zakresu. Jeśli macie państwo zapytania odnośnie tych programów to myślę że trzeba na razie czekać a na początku roku 2007 udać się do pracownika Ośrodka Doradztwa Rolniczego w waszej gminie i na pewno udzieli odpowiednich informacji. Mam tylko nadzieję że uruchomienie PROW-u odbędzie się sprawniej niż tego na lata 2004-2006

prow miał być zatwierdzony przez Brukselę w grudniu, ale już wiadomo, że ta data jest przesunięta;))

więc jeszcze spooooooooooro poczekamy;) juhu wakacje!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy w dobrym miejscu ale zapytam:

czy zeby kupic maszyne w poprzednich latach ilosc pola trzeba bylo jakos udokumentowac np. umowy dzierżawy czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wiem czy w dobrym miejscu ale zapytam:

czy zeby kupic maszyne w poprzednich latach ilosc pola trzeba bylo jakos udokumentowac np. umowy dzierżawy czy nie?

oczywiści!!!!!!!!!!! i to umowy musiały byc potwierdzone notarialnie jak pamiętam;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SPO to już przeszłość. Od nowego roku będzie tylko PROW a wnim zawarte 4 osie pomocowe. Dla wszystkich zainteresowanych polecam lekturę Pliku z lipca 2006 Prow 2007-2013 w-6 ze strony minrol np do ściągnięcia..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
SPO to już przeszłość. Od nowego roku będzie tylko PROW a wnim zawarte 4 osie pomocowe. Dla wszystkich zainteresowanych polecam lekturę Pliku z lipca 2006 Prow 2007-2013 w-6 ze strony minrol np do ściągnięcia..

 

możesz przybliżyć te 4 osie pomocowe o co wnich chodzi tak w skrócie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
SPO to już przeszłość. Od nowego roku będzie tylko PROW a wnim zawarte 4 osie pomocowe. Dla wszystkich zainteresowanych polecam lekturę Pliku z lipca 2006 Prow 2007-2013 w-6 ze strony minrol np do ściągnięcia..

 

jest juz z grudnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Hans już go mam. Nie widzę tylko większych zmian, których się spodziewałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie...jestem leń...tak sobie przeleciałem...czy może ktoś wyswiadczyć ogromną przysługę i napisać, co się zmieniło?

To juz jest któraś zmiana i....

Ni ewidze różnicy?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy moge sie starać od nowego roku jak będzie SPO o zwrot n. kupie opryskiwacz do 400l ,nieznam sie na tym z góry dzięki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...