Skocz do zawartości
Gość Kaśka

Pszczółki ekologicznie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Witam

Jeśli ktoś prowadzi pasiekę ekologiczną proszę o kontakt. Troszkę zdziwił mnie fakt przestawiania na produkcję ekologiczną w ciągu roku.... Jeśli ktoś juz to zrobił czekam na relacje. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W JAKI SPOSÓB SPOWODOWADZ ŻEBY PSCÓŁKI ZBIERAŁY PYŁEK Z PÓL EKOLOGÓW. BŁAGAM O POMOC .DZIĘKUJE ZA KAŻDĄ CENNA ODOOWIEDZ.KASIU BARDZO TRAFNY TEMAT .POZDRAWIAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Adamie

My prowadzimy gospodarstwo w kilka osób. Udało się nam wydzierżawić sporo gruntów wokół pasieki i tam realizujemy program rolnośrodowiskowy dotyczący łąk wysokogórskich. Dodatkowo weszliśmy w pakiet rolnictwa ekologicznego. Niestety przy pasiekach jest tak, że panowie z jednostki certyfikującej pobierają próbki z terenu 2,5 km na około pasieki. Tak więc jeżeli w tym rejonie są gospodarstwa prowadzące intensywną "chemizację" to może być problem... Najlepiej prowadzić pasiękę tam gdzie diabeł mówi dobranoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za aroganckiego posta i życzę TOBIE i innym sukcesów.Sam nie jestem ekologiem ale jak widze tych niby ekologow gdzie warzywa uprawiaią przy samych drogach szlakowych to mnie skręa kiedy mowią o zdrowej zywności z ich gospodarstw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem w polsce jest jedno gospodarswo znaczy pasieka albo ekologiczna albo przestawiajaca sie, mowil to facet na szkoleniu dla doradcow rolnosrodowiskowych....... jak mi sie uda to popytam o adres.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem na dwudniowym szkoleniu ekologicznym pytałem o pszczółki powiedzieli, że mogą być ekologiczne tylko, gdy w odległości do 3km od pasieki występują wyłącznie uprawy ekologiczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Byłem na dwudniowym szkoleniu ekologicznym pytałem o pszczółki powiedzieli, że mogą być ekologiczne tylko, gdy w odległości do 3km od pasieki występują wyłącznie uprawy ekologiczne

albo poprzywiazujesz te pszczolki za lapki i skrocisz im lancuch na mniej niz 3 km;);)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo poprzywiazujesz te pszczolki za lapki i skrocisz im lancuch na mniej niz 3 km;);)

Takie są przepisy a pszczółki raczej nie latają dalej najchętniej zbierają tak do 0,6km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biedne te pszczolki, beda im w pyszczki teraz zagladac co jedza.....

i czy to aby ekologiczne takze......

a jak sie pszczolki zmeczone codzienna mozolna praca zatrzymaja na brzegu strumyka lub co nie daj Boze przy kaluzy i napija cie tej nieekologicznej cieczy to co bedzie? straca certyfikat??? a poza tym jak dlugi okres przestawiania sie jesti w stosunku do pasieki?????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Rok czasu ma pszczelarz na dostosowanie do wymogów pszczelarstwa ekologicznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,spieszę donieść, że juz przeszliśmy pierwszy rok przestawiania pasieki na ekologiczną. Nie było tak źle, zwłaszczą, że udało sie nam zebrać sporo miodu spadziowego (dla zorientowanych powiem, że jego przewodność wacha się od 13,5 do 14).

Trochę się obawiam tzw. "pszczelarzy", którzy do swoich pasiek zaglądają tylko po miód, nie dbając o zdrowie pszczół, wymianę węzy, świeżych ramek, czystośc wokół pasieki, wewnątrz uli itp. Takie pasieki to prawdziwe zagrożenie nie tylko dla pasiek ekologicznych ale i dla wszystkich w okolicy. W naszym Stowarzyszeniu organizujemy szkolenia, konferencje i spotkania dla szerokiego kręgu pszczelarzy, aby zwrócić szczególną uwagę na higienę w pasiekach oraz na bieżąco prowadzić wymianę informacji między pszczelarzami, a ośrodkami naukowymi (Puławy, AR w Lublinie, Jednostki certyfikujące, AR w Krakowie).

Gdyby ktoś był szczególnie zainteresowany podaję kontekt: ekobieszczady@gmail.com

P.S.

To o naszej akcji mówiono w Teleexspresie Bułka z miodem i szklanką mleka w Nowotańcu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...