Skocz do zawartości
blady

Poplony ścierniskowe

Rekomendowane odpowiedzi

Jaką mieszanke proponujecie do wysiewu na poplon ścierniskowy, który nadawałby sie na pasze dla krów (na zielonke, ewentualnie do zakiszenia w silosie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na kiszonke, ja kiedyś zasiałem słonecznik, gorczyce i facelie, ale zbierałem praktycznie tylko słonecznik, wystrzelił najprędzej i reszte zasłonił i stało takie liche w środku, ale pasza była super, a do skarmienia na zielono, to gorczyce ze słonecznikiem, ale słonecznika nie zawiele, bo zadusi gorczyce, też jest dobra pasza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[A łatwo sie zakisza słonecznik. Chodzi mi o to czy nie ma problemu z zakiszaniem, nie chce dodawac zadnych dodatków kiszonkarskich typu melasa nie mam możliwości stosowania.

może zaproponujecie coś jeszcze oprócz słonecznika.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słonecznik zakisza sie dobrze, jak ja robiłem kiszonke , to do tego słonecznika dowaliłem jeszcze koniczyne (po orkanie), wszystko razem elegancko sie zakisiło, bez żadnych dodatków, czy konserwantów>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś siał rzepik odm.brahina?

Podobno dużo dobrej paszy i można zostawić do ścięcia na wiosne.[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!!

Chciałbym zasiać na przyoranie gorczyce tylko niewiem ile się tego sieje

Ile kilogramow na hektar sieje się gorczycy???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie też wydaje, że 20-30 kilo gorczycy, to troche dużo na hektar, wyrośnie cienka i taka jakaś kiepska, ja sieje 10-15 kg/ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zależy która gorczyca, ja żółtej sieje 18-20 kg/ha, a tej czarnej to 10-12 kg/ha u mnie ziemia to przewaga 2 klasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym siejecie poplony, zapisałem się do programu rolnośrodowiskowego (sianie poplonów) i nie wiem czy zapiąć lejka czy siewnikiem gorczycę siać, zawsze oszczędność czasu, paliwa i siewnika jakby lejkiem objechał pola.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja siję właśnie lejkiem rzepak na poplon 15kg/ha mieszając go bezpośrednio przed siewem z saletrą 25 kg/ha - efekt super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zasiałem bąkiem 20kg/ha domieszałem do tego 25kg saletry już powschodziła i wydaje mi się żejest ok bo nie jest zagesto więc ładnie wyrośnie do przyoranaia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sieje gorczycę siewnikiem lejkiem 25kg /ha do tego daję 50 kg saletry lub mocznika narazie ładnie zeszła a jaka urośnie to zobaczę gorczyce sieje głównie na poplon na buraki cukrowe i gorczycę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tamtym roku sialem siewnikiem Amazone ale szkoda czasu i pieniedzy. Najlepiej zasiac zwyklym rozsiewaczem do nawozow i jedna uwaga niie wolno przesuszyc roli bo beda nierowne wschody .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja gruberem , jest chyba najlepszy bo wschodzi też to co się wysiało przy koszeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy siejac poplon scierniskowy po zbiorze pszenicy ozimej,zanim ponownie zasieje ten sam gatunek,uzyskam z tego poplonu dostateczna ilosc zielonej masy czy raczej nie oplaca sie siac miedzy pszenicami poplonow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy po rzepaku mozna nie wysiewac poplonow i wystarczy wykonac podorywke a samosiew sam wyrosnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...