Skocz do zawartości
studencikmax

co to jest ten tylan...?

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie! co to jest wlasciwie ten tylan?czytalem o nim na tym forum ale nie wiem po co sie go stosuje?moze poradzi mi ktos jak sobie poradzic z kiegunkami u prosiat po odsadzeniu?jakie premiksy stosowac(po starter przygotowuje sam)?slyszalem ze dobry jest Blattin. co sadzicie o tej firmie??z gory dzieki za odpowiedz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

1.Tylan jest to inaczej mowiac tylosyna - antybiotyk ktory swego czasu byl stosowany w paszach koncentratach premiksach jako stymulator wzrostu na dzien dzisiejszy jest jednym z lepszych specyfikow w leczeniu adenomatozy!!ale i nie tylko pomaga tez w szeoko spopularyzowanej dezynerii.

2. Jezeli chodzi o firme Blattin polecam jak najbardziej zwlaszcza miesz.wit dla prosiat Ferkel Lac Acid stosunkowo nie drogi a w dodatku wystarczajaco dopakowany produkt poza wystarczjaca iloscia aminokwasow oraz witamin zawiera otoczkowany zakwaszacz ktory jest lepiej przyswajalny przez zwierzeta anizeli zakwaszacze z Josery Sano Polfarm czy LNB

3.Jezeli chodzi o okres okoloodsadzeniowy polecam tlenek cynku w ilosci ok 3 kg/t paszy przez 2 tygodnie badz tez preparat Carbotox ale nie w ilosci jakiej zaleca producent ale w ilosci 1kg/200kg paszy koszt ok 18 zl za 1kg. No i standardowo ze zboz jeczmien pszenica jezeli sa to zboza swierze to naewno jakis enzym trawienny, soja ok 13-15% i mysle ze powinno byc dobrze jezeli nie mamy do czynienia z baterią E-coli

 

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...