Skocz do zawartości
leonzawodowiec

Jazda traktorem po lesie....bez prawa jazdy..

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam prawa jazdy,ale jeżdzę sobię traktorem po lesie czy na swoich łąkach...

 

Co by się stało -gdyby mnie policjant przyłapał...

 

I jak to jest z dziećmi-są jakies przepisy dotyczący jazdy traktorem...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieciom do osiemnastego roku życia nie wolno wykonywać pracy w rolnictwie, a tym bardziej kierować pojazdami mechanicznymi!!!!!!!! takie pierdolnięte są polskie przepisy, popytaj w KRUSie, to sie dowiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kierowanie pojazdami mechanicznymi po droach publicznych bez posiadania uprawnien jest wykroczeniem i grozi za to mandat. Drogą publiczną może być też twoja prywatna droga przez łąkę, jeśli korzystają z niej inni np. sąsiedzi, lub jeśli jest na niej ustanowiona służebność przejazdu. Osoba która udostępnia swój pojazd osobie nie posiadającej uprwnień do kierowania nim także popełnia wykroczenie i może to się skończyć sprawą w sądzie rodzkim. Najorszy jest motyw taki,że jeśli nie masz prawka i spowodujesz wypadek to za szkody płacisz z własnej kieszeni. Zniszczone cudze auto to pikuś, ale jeśli stanie się komuś krzywda to opócz wyrzutów sumienia możesz mieć do końca życia do płacenia rentę.

Pozdrawiam

Gees

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieciom do osiemnastego roku życia nie wolno wykonywać pracy w rolnictwie, a tym bardziej kierować pojazdami mechanicznymi!!!!!!!! takie pierdolnięte są polskie przepisy, popytaj w KRUSie, to sie dowiesz.

 

Moze i przepisy pierdolnięte ale jak sie slyszy o niektórych wypadkach z dzieciakami to az kurwica bierze z glupoty ich rodziców ze karza im robic takie rzeczy w telewizji pokazywali chlopaka z 15 lat któremu tata kazal dolac wody do chlodnicy tylko ze ciagnik chodzil caly dzien lepek go zgasil i zamiast poczekac az ostygnie to od razu odkrecil korek fontanna wody na dzieciaka i caly poparzony trzeba miec cos z glowa zeby na cos takiego pozwolic dzieciakowi.

Jasne pomoc w pracyj est niezbedna ,pozatym to tez elemnt nauki ale rodzice powinni miec troche wyobrazni!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem,że od 16 roku życia dzieci mogą prowadzić ciągniki...i pomagac przy pracach...

 

Ale to chyba było dawniej....

Ale patrzcie-no to jak ktos widzi dziecko poniżej 18 jak sobie gdzies jeździ to taki obserwator ma obowiązek zgłoszenia tego na policję...

no nie..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja słyszałem,że od 16 roku życia dzieci mogą prowadzić ciągniki...i pomagac przy pracach...

 

Ale to chyba było dawniej....

Ale patrzcie-no to jak ktos widzi dziecko poniżej 18 jak sobie gdzies jeździ to taki obserwator ma obowiązek zgłoszenia tego na policję...

no nie..?

 

NIE ! Chyba, że jest się członkiem ORMO lub zwykłym członkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Terwa w wieku 17 lat możesz zdawać na prawko na ciagnik i motor do 125cm pojemności. A na swoim polu to możesz nawet pijany orać czy cokolwiek zrobić ale jak cię złapia na drodze to kaplica. I podobnie jest z dziećmi. Na drodze stosujesz się do kodeksu drogowego i jego paragrafów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do wieku 17 lat hmm ja slyszalem ze na motor do 125 pojemnosci mozna od 16 przynajmniej kumpel zdawal a z ciagnikiem to pewnie 17 ale nie jestem pewnien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlopaki wiecie moze czy od 16 lat mozna zdawac bo slyszalem ze mozna jak decyzja sie potwierdzi ide na prawko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam trzydziestke wyrejestrowana 20 lat temu i dużo jeżdze po polnych drogach a czasami to i szosą kawałek musze podskoczyć, na szczęście psy jeszcze sie nie czepiły, a słyszałem że za brak papierów 2,5 tyś dojebują.

Na własnym polu kij mi mogą ale na pole trzeba dojechać.

Jak miałem 13 lat psy zatrzymały mnie na fergusonie i miałem sprawe w sądzie za jazde bez prawa jazdy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silver jesli nie masz oplaconego OC to wystarczy ze ja odpalisz na podworku i juz ci moga wlepic 2900pln za brak OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic mi nie zrobili bo mnie nie zatrzymali do kontroli, jeżdze tak aby tylko śmignąć w poprzek przez szose ale kilka razy mało brakowało , a na podwórku i włąsnym polu to kij mi mogą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawo jazdy na kat. T, (ciągnik rolniczy z dwoma przyczepami dwuosiowymi) może uzyskac każdy kto jest pełnoletni lub ma ukończone 16 lat ale wtedy za zgodą rodziców. W gospodarstwie ciągnikiem może pracować dziecko, które ukończyło 16 lat. Bez prawa jazdy można się poruszać na obrębie własnego gospodarstwa, nie można się wtedy poruszać po drogach publicznych. W KRUS można być ubezpieczonym od 16 roku życia, od tego też czasu są liczone lata w pracy w gospodarstwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet na własnym podwórku lub polu - policja ma prawo zatrzymać pijanego operatora maszyn rolniczych. Wystarczy, że stwierdzą, że masz pow. 0,2 lub 0,5 promila i sprawa gotowa.

Natomiast OC polecam płacić nawet od maszyn wyrejestrowanych, szczególnie, ze są zazwyczaj wysłużone. W razie jakiegokolwiek wypadku z udziałem "obcych" osób odszkodowanie idzie z polisy ubezpieczeniowej za jakieś 20 - kilka złotych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co grozi za jazdę traktorem po ulicy z wozem dwó osiowym z ładunkiem przekraczającym 3,5 t. gdy posiadam tylko kategorie B?

Wiem że posiadając Kat.B można jeździc z przyczepa jedno osiową i nie przekraczając masy 3,5 t.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcąc jeździć po drogach publicznych ciągnikiem musisz posiadać kategorię T - bez niej będziesz traktowany jako kierujący bez uprawnień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak byłem jeszcze nie pełno letni to też jezdziłem traktorem i pomagłem ojcu w paracach ale skonczyło sie to tym że z 3 razy musiałem uciekac z traktora do lasu albo w kukurydze policja przewaznie popaczyła na ciągnik i sobie pojechała a ja spowrotem wsiadłem i jechałem dalaej ale nie ma to jak miec wlasne prawojazdy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałeś szczęście - ale czasami policja łaskawyszym okiem spojrzy na prawie pełnoletniego prowadzącego ciągnik, jeśli zacznie się tłumaczyć, że ojciec jest nie w stanie ... oczywiście jeśli ciągnik ma dobry stan techniczny i OC . ale zbytnio na tej łaskawości nie trzeba polegać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe fajnie a ja juz tyle km zrobilem po drodze

 

W tym problem ze to nie tatus tylko szef mi kaze jezdzic i zawsze mowi niczym sie nie przejmuj

 

Wie ktos jaki za to mandat grozi i jakie konsekfencje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to prawda że zamiast robić T lepiej zrobić B+E czyli na lawete i ma się te same uprawnienia do jazdy traktrorem co T?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety każda kategoria uprawnia do kierowania określoną grupą pojazdów. Ciągniki drogowe to nie to samo co rolnicze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tak że jeżeli masz B+E to możesz jeżdzić ciągnikiem z dwoma przyczepami, ja tak zrobiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...