Skocz do zawartości
leonzawodowiec

Sposoby na jastrzębie...

Rekomendowane odpowiedzi

Znacie jakieś sposoby na jastrzębie...?

 

chodzi mi o odstraszenie...mieszkam blisko lasu i te ptaki atakują np. moje kury...

mam straty

 

pewno wiele osób miało podobne problemy...

 

pozdro i z góry dziekuję za odpowiedź...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znacie jakieś sposoby na jastrzębie...?

 

chodzi mi o odstraszenie...mieszkam blisko lasu i te ptaki atakują np. moje kury...

mam straty

 

pewno wiele osób miało podobne problemy...

 

pozdro i z góry dziekuję za odpowiedź...

 

Co prawda ustawę o gatunkach chroniaonych znam tylko pobieżnie ... ale wydaje mi się że zwierzęta chronione są własnością skarbu państwa - możesz więc ubiegać się o odszkodowanie za ewentualne straty ...

Swoją drogą - masz szczęście drapieżne ptaki to prawdziwa rzadkość w polskich lasach ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
masz szczęście drapieżne ptaki to prawdziwa rzadkość w polskich lasach ...

To już przeszłość. Drapieżniki były rzadkością. Teraz się rozpleniły i naprawdę robią szkody. I mozna im nagwizdać. A odszkodowanie od państwa dostaniesz takiej wysokości, że nie pokryje nawet rzeczywistych strat, nie wpominając o kosztach składania wniosków, udowadnianiu że poniosłeś straty, nerwach, czekaniu itp.

Na Podkarpaciu, gdzie drapieżąników jest szczególnie dużo, hodowcy są zdesperowani. Faszerują słabego kuraka (który i tak by padł) jakąś trucizną i zostawiają na polu. Na pewno dobrzerze się doń jakiś drapieżnik. I na pewno tego nie przeżyje. Bodajże wiosną tym sposobem padło kilka orlików. Zrobił się lament na całą Polskę, ekologowie z miast powieszali psów na hodowcach (bo ekolog wsi się boi jak ognia) i wszystko ucichło.

Gdy podobnych przypadków będzie wiecej, ktos pójdzie po rozum do głowy i albo coś zrobi z nadmiarem drapieżników, albo da większe rekompensaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...