Skocz do zawartości
leonzawodowiec

Posiadanie akwarium i już jestes rolnikiem...

Rekomendowane odpowiedzi

Podobno była kiedyś taka prowokacja dziennikarska -a może są takie przepisy-że łatwo można być rolnikiem.Jakis dziennikarz zgłosił w urzędzie,że ma akwarium i został rolnikiem...

mogł być traktowany przez prawo jak rolnik...

 

 

 

 

Czy to prawda czy fałsz...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie prowokacja. To prawda. Był kiedyś taki przepis (a być może jest nadal), który do rolników zaliczał m. in. hodowców rybek akwariowych (na sprzedaż). A to uprawniało do ubezpieczenia w KRUS i minimalnych podatków. Radziłem teściowi, by został takim rolnikiem (bo hoduje rybki, które sprzedaje w zaprzyjaźnionym sklepie), ale stwierdził, że nie opłaci mu się, bo mu jeszcze odbiorą emeryturę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie rolnikami byli hodowcy kotów tzw."z papierami" persy itp.

Z tego powodu trudno powiedzieć ilu kierowców taxi prowadziło działalność gospodlarczą jako rolnicy. Ale to tylko wierzchołek góry lodowej.

Nasz "kochany" Endriu jeździ sobie służbowym samolotem do domku i wszystko jest ok. W ARiMR szefami są historycy , muzycy itp . To wszystko jest lepsze od gagów w "Misiu" Barei! Tak trzymać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pitole ale jaja

 

Nie wiedziałem o tym fakcie...

 

Czyli wyglada na to ze kiedys tez byłem rolnikiem bo miałem akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium musi miec minimum 700 litrów. Poza tym wszelka dzialalność typu hodowla kotów rasowych i rybek akwariowych to są tzw. działy specjalne rolnictwa i to trochę za mało zeby zostać objętym KRUSem - trzeba jeszcze mieć (i uprawiać) co najmniej hektar przeliczeniowy ziemi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili w działach specjalny rolnictwa /aby stać się rolnikiem na krusie/, nie obejmuje już hodowli psów, rybek, kotów .

Można przejść na krus hodując np : strusie, szynszyle, lisy, jenoty, norki, tchórzofretki, króliki, pasieki pszczól, świń, drób/wszelkiego rodzaju/, uprawa grzybów i roślin w tunelach i szklarniach ogrzewanych lub nie.

Wszystko uzależnine jest od ilości szt. zwierząt i metrów kw. szklarni itp.

ŚLIMAKÓW NIE MA

 

Radze dobrze zapoznać się z wymaganymi rozmiarami produkcji dla urzędu skarbowegi i Krusu - są różnice, możemy nie zostać objęci ubezpieczeniem rolniczym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta ogrodowa glizda to też dżdżownica. u mnie w silosie to wędkarze przekopali całą zepsutą kiszonkę w poszukiwaniu tych kalifornijskich one uwielbiają kukurydzę, a człowiek nie musi się dużo naszukać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sa chyba jakies jaja xD czemu biurokracja jest taka glupia i bezmyslna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...