Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 22:41 Pią 10 Lip 2020

Pytania dotyczące programu Młody rolnik 2015

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Unia Europejska
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
joniaklukasz

PostWysłany: 12:31 Wto 3 Mar 2015    Temat postu: Pytania dotyczące programu Młody rolnik 2015 Odpowiedz z cytatem

Witam,

zamierzam przejąć niedługo część gospodarstwa ( 14 ha ) i zająć się uprawą, chcę skorzystać z programu młody rolnik 2015 i mam kilka pytań:

1. Jednym z warunków jest posiadanie prawa jazdy na ciągnik, czy wystarczająca jest kat B ( ciągnik bez przyczepy ) - bo podobno tak ale wole dopytać za wczasu.

2. Czy wystarczające jest przejęcie jedynie > minimalnych ( dla mojego woj. 10,42 ha ) czy trzeba również stać się właścicielem maszyn rolniczych i budynków gospodarskich ? - pytam bo gospodarstwo nie będzie przepisywane w całości

3. Biznes plan.

Czy w biznes planie można zapisać wydatki na m.in. nawozy, opryski, paliwo, inne opłaty ? czy tylko tylko zakup maszyn ( śr. trwałych ) do modernizacji gospodarstwa.

Narazie tyle pytań mi się nasuwa.

Z góry dzięki forumowiczom za odpowiedzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Unia Europejska Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: