Skocz do zawartości
studencikmax

dziwne zachowanie prosiat po odsadzeniu!?

Rekomendowane odpowiedzi

wszyscy piszecie o biegunkach po odsadzeniu! ja mam inny problem. w drugim tygodniu po odsadzeniu dochodzi u niektorych prosiat jakby do porazenia nerwow! nie moga utrzymac rownowagi na nogach ,chwieja sie!co moze byc tego przyczyna?biegunka w tym czasie nie wystepuje!dodam ze w tym krytycznym okresie nie stosuje prawie wcale bialka lecz sam premix mieszanke zakwaszaczy i tlenek cynku oraz niewielka ilosc suszonej serwatki! jakie antybiotyki ewentualnie moge stosowac?teraz daje longamox z gory dzieki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj

mam pytanie - czy zaobserwowałes zgrubienia na stawach????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej nie maja zgrubien na stawach!weterynarz powiedzial ze to moze byc zapalenie mozgu spowodowanw e-coli ale mi sie nie chce w to wierzyc!nie ma zadnej biegunki a przy tych bakteriach to pierwszy objaw tak??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hans pewnie myśli o strepto jak nie pomaga amoksycyklina, penicylina, oxytetracyklina itp to pewnie AUJESZKYJEGO choroba i nie do wyleczenia objawy nawet podobne chwiejny ruch potem leza na boku ruszajac nogami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mysle ze to jet obrzekowka po dwuch tygodniach czesto sie tak dzieje

Pozdrawiam!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tęsknią za matką! A jak się je przywróci matce to im przejdzie? Może mają depresje i wtedy są bardziej podatne na choroby... (mówię poważnie, zwierzęta też mogą mieć depresje) Jak je odstadząłeś? Stopniowo, czy nagle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mysle ze to jet obrzekowka po dwuch tygodniach czesto sie tak dzieje

Pozdrawiam!!

no ale przy obrzekowce ktora tez powoduja bakterie e - coli powinna wystapic biegunka! a sraki nie maja!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mysle ze to jet obrzekowka po dwuch tygodniach czesto sie tak dzieje

Pozdrawiam!!

no ale przy obrzekowce ktora tez powoduja bakterie e - coli powinna wystapic biegunka! a sraki nie maja!

 

no i pasza z niskim poziomem białka....

 

mozesz napisac czym je leczyłeś ??????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy obrzkówce nie zawsze musi byc biegunka dlaczego nie podajesz bialka ja przez caly czas podaje taka sama pasze nie zmnieszam bialka i jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mysle ze to jet obrzekowka po dwuch tygodniach czesto sie tak dzieje

Pozdrawiam!!

no ale przy obrzekowce ktora tez powoduja bakterie e - coli powinna wystapic biegunka! a sraki nie maja!

 

no i pasza z niskim poziomem białka....

 

mozesz napisac czym je leczyłeś ??????????

lecze je longamoxem!wiem ze nie wolno przesadzac z bialkiem dlatego daje tylko troche lekkostrawnego bialka z suszonej serwatki!tez myslisz ze to obrzekowka??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuje prestarter już od 5 dnia życia a w czasie odsadzenia dostają specjalny prestarter odsadzeniowy. Longamox stosuje na 1 i 3 dzień życia i nic sie nie dzieje zero biegunek. Dodatkowo stosuje humokarbowit który jest niezastąpiony dla prosiąt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obrzękówka to nie za dużo białka tylko zachwianie rownowagi pomiędzy bialkiem a energią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie , piszesz o porazeniu.czy chodzi o podskakiwanie całych prosiat czy tylko głowy, czy one normalnie sie rozwijaja i pobieraja pokarm. jesli takie sa objawy a z wiekiem to mija badz nie.jeszcze jedno czy po porodzie juz cos zauwazyłes.jesli tak najprawdopodobniej to sprawka układu nerwowego, i nie ma co leczyc ich antybiotykami bo to nic nie da, poprostu tu odgrywa kluczowa role nasienie knura,i jakosc plemników.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...