Skocz do zawartości
david_a

Myjki ciśnieniowe

Rekomendowane odpowiedzi

witam

ostanio zastanawiam się nad kupnem myjki ciśnieniowej (silnik elektryczny, tylko na zimną wodę).

czasem trzeba domyć ciągnik z rozwiewaczem, czasem umyc skrzynię bięgow przed remontem (trafil mi się taki jeden 2 latka temu), czasem umyc samochod. zresztą wiecie jak jest na gospodarce. zresztą teraz będę szykował jeden ciągnik do malowania i przyczepę także jak zrobię burty. nie będą to zastosowania wyczynowe i sprzęt nie będzie katowany 24/7/365.

zastanawiam się co wybrac bo nie mam rozeznania w tym temacie.

bawilem się tylko myjką kranzle. na plus dam jej niezle wykonany "pistolet" - solidna robota choc gosc u ktorego robilem narzekal na nią. w pl malo ich widzialem i cenowo nie są tanie.

oglądalem ostatnio sprzęt firmy karcher (amatorski chyba k5 cos tam i k7 cos tam) i wykonany byl kiepsko - pistolet i caly myjka sprawiala wrazenie jakby miala się zaraz rozpaść.

dziś przeglądając forum dowiedzialem się ze stihl robi także myjki ciśnieniowe aczlkolwiek nie mam rozeznania.

 

 

co byscie polecili???

zastanawiam się nad czyms do kwoty okolo 1300z.

zalezy mi na sprzęcie nowym - gwarancja i bardzo trwalym zarazem.

 

pzdrwm david_a

GG#: 1277053

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam myjke Stihla teraz nie znam symbolu ale ma 130 barów. Myjka ta to bardzo dobra rzecz do mycia wszelkich zabrudzeń. Najlepsza jest końcówka wirowa odbije nawet najbardziej zaschnięty olej na bloku . Za tą myjke zapłaciłem coś troche ponad 1300 PLN. Jest to wersja z bębnem na wąż i dodatkowo jest on dłuższy.

 

Tylko jak bedziesz kupować myjke to odrazu kup filtr taki specjalny który daje sie przed myjką bo jak ci zaciągnie piasku do tłoczków to bedziesz musiał ją ciągnąć do serwisu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam stihla nie jestem pewien jaki typ ( odpadły naklejki , jak pamiętam MH106) była to chyba wtedy najtańsza ok. 8 lat temu ok. 800 złotych . ciśnienie ok. 110 atm. teraz uważam że to jest za mało , przepływ chyba 400 l na godzinę ( podobno to jest bardzo ważne , większy strumień lepiej myje ) . Do niezawodności nie mam pretensji . Wtedy jak kupowałem był to sprzęt prawie nieznany i wyboru też specjalnie nie było .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...........Wtedy jak kupowałem był to sprzęt prawie nieznany i wyboru też specjalnie nie było .

 

to tak jak teraz.

wszędzie mają karcher'a i nic innego. dlatego wolę podpytac i nawet kupic cosik wysylkowo. zresztą wszystko się zmienia i moze weszly juz jakies nowe firmy na rynek polski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz nieznany , a co dopiero jak ja kupowałem mało kto słyszał o czymś takim wtedy nawet nie wiedziałem o Karcherze . Mogę powiedzieć że Stihl raczej ma dobry sprzęt ( nawet dlatego kupiłem tę myjkę że wcześniej kupiłem piłę spalinową i byłem zadowolony ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mając do wyboru wybralem husqvarne. i piłe spalinową od nich i kosę spalinową. ale oni nie robią myjek więc myslę nad Stihl'em albo Karcherem bo na nowego Kranzle to mnie nie stac.

 

pzdrwm david_a

gg#:1277053

 

/edit - Sob Sie 26 19:49:47

myslę sobie o:

RE 127 PLUS

tutaj jest np:

http://www.protech.koszalin.pl/go/_info/?id=712&sess_id=97c675874c8050702cf43e66eb34313a

 

tylko pytanie czy ona ma pompę z alu czy z mosiądzu

 

pzdrwm david_a

gg#:1277053

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W MAKRO jest w dobrej cenie KARCHER k721 MX Plus 1200zł+VAT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem używanego Karchera na gorącą wodę po przeglądzie w serwisie i sprawuje sie dobrze, umyje nim każdy brud a myjka na zimną wodę masz ciężko umyc niektóre zabrudzenia. na twoim miejscu wolałbym kupic cos uzywanego na gorącą wode i o dużej mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tylko wizyta w serwisie moze mnie drogo wyjsc. mieszkam dosc daleko - pln warmia i mazury - 4 km od granicy z obwodem kaliningradzkim i ciąganie się po serwisach i przede wszytkim ich szukanie jest uciązliwe.

poza tym jak napisalem w pierwszym poscie - sprzęt nie będzie pracował non stop. ciągnik będę malowal 1 raz, a ostatnio jak u nas byl malowany robil to tato ponad 18 lat temu. a czyszczenie bloku skrzyni/silnika myslę ze pojdzie zimną wodą+dodatek do zmywania smarow (w karcherze na zimna wodę, woda ma max 60 st. co nie jest malo). poza tym czyszcząc w uk karcherem zdarzalo się ze woda spadla na kogos kto przelazil obok więc gorąca woda raczej odpada.

 

moglbys podac model tego karcher co masz???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od roku mam karchera HD690 daje około 180 barów jest zimno wodna ale z serii profesionalnej i na prąd trójfazowy (nie wyłacza sie co chwile jak jednofazowki) Odrazu dokupiłem dodatlkowy przewód 10m czyli mam w sumie 22m i filterek przed pompa bo ten oryginalny jest za słaby i tak mi doradzono przy zakupie. mam zbiornik na chemie i 2 dysze jedna wirowa a druga 3 funkcyjna : z chemia, płaski strumien i punktowy. Niemam co narzekac choc jej cena była dosc wysoka bo wyszła mnie 3500zł oczywiscie nówka, troche bałem sie kupowac uzywki, ale teraz to chyba bym zaryzykował i kupił uzywke i obowiazkowo na goraca wode, duzo daje goraca woda!!! Ale ta dysza wirowa niech nikt nie próbuje myc przypadkiem samochodu który miał szpachle bo to sie moze zle skonczyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję ciągle w dobrej cenie i stanie myjki HDS690 ewentualnie HDS760 większe za dużo wody chemii opału dla mnie podstawa to jednak 3 fazy i ciepła woda

Każdemu według potrzeb 1lub 3 fazowa na ciepło lub zimno, ale najważniejsze by nie kupować jakiegoś badziewia w supermarkecie np. z plastikowa pompą czy dziwnej firmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj coś może z używek ja kupiłem używanego karchera na zimną wode dałem za niego wtedy 450zł a wali 160bar także jak słabsza farba to tylko płaty lecą... mam ją już chyba 4 lata i nic sie z nią nie dzieje a używam ją tak ja ty napisałes. Karchery to sprawdzone sprzęty firma ma w tym juz doświadczenie pozatym są ogólno dostępne częsci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myjka jest bardzo przydatna(...) umyć ciagnik, rozrzutnik, a nawet świniaka po smaleniu

mam karchera 160 bar z taką chytrą koncówką (nie wiem jak to się dokładnie nazywa). wsypuje do taczki przesiany piasek, wlewam wodę, wsadzam tam końcówkę i myjka ciągnie dodatkowo ten piasek(...) na korozje to super sprawa. jedyną wadą jest to, że przed malowaniem trzeba dokładnie spłukać sama wodą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ty możesz tym piaskować. Ekstra To jest sprzęt przed malowaniem a nie jazda ze szczotka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 2-lata temu myjkę PIRO na ALLegro - cena koło 400 zł z 2- letnią gwarancją. Działa bez zarzutu. Jedyny mankament - brak regulacji ciśninenia, ale fabrycznie pompuje do 13. sprawdza się idealnie przy czyszczeniu sprzętu rolniczego oraz samochodu - funkcja aktywna piana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA MAM KARCHERA K3.97M 130BAR I DO MYCIA SPRZETU CZY ODKARZANIA CHLEWNI LUX PRZYDALA BY SIE JESZCZE GORACA WODA ALE WYSTARCZY MI TO MAMA JA KUPILA W NIEMCZECH DALA 250EURO A W POLSCE WIDZIALEM TAKA ZA 1600ZL ALE ZABAWKA JEST SUPER SPRAWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weitam mam f1 170bar okolo10lat stary jednak z praktyki wiem ze do zastosowan profesjonalnych najtrwalszy sprzet robi karcher.seria PROFI LINE.jest to jeden z najstarszych producentow na swiecie.z wlasnego doswiadczenia wiem ze sprzet tani ponizej 600 pln oraz nieznanych firm to wyzucone pieniadze.sam kupilem kiedys karchera za 600zlotych mial dawac 100 bar ale tylko w teorii po godzinie przetarl sie waz nietypowe koncowki i nie dawalo sie zkuc na nowo. .kupilem nowy 220 zl sztuka popracowal 15 min.i pekl na to nie ma gwarancji uslyszalem w serwisie. :evil: za te pieniadze miabym nowke profi line 150bar i 10 do 13 litrow na minute. a czy ktos mial juz stycznosc ze sprzetem dajacym cisnienia1000 do 3000 bar?tam mozna dopiero zobaczyc potege wody :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
weitam mam f1 170bar okolo10lat stary jednak z praktyki wiem ze do zastosowan profesjonalnych najtrwalszy sprzet robi karcher.seria PROFI LINE.jest to jeden z najstarszych producentow na swiecie.z wlasnego doswiadczenia wiem ze sprzet tani ponizej 600 pln oraz nieznanych firm to wyzucone pieniadze.sam kupilem kiedys karchera za 600zlotych mial dawac 100 bar ale tylko w teorii po godzinie przetarl sie waz nietypowe koncowki i nie dawalo sie zkuc na nowo. .kupilem nowy 220 zl sztuka popracowal 15 min.i pekl na to nie ma gwarancji uslyszalem w serwisie. za te pieniadze miabym nowke profi line 150bar i 10 do 13 litrow na minute. a czy ktos mial juz stycznosc ze sprzetem dajacym cisnienia1000 do 3000 bar?tam mozna dopiero zobaczyc potege wody
chodzi o falch f1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3000 bar rewelacja dwa razy wiecej niz common rail.........

 

 

juz sie nie moge doczekac..............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do ciecia wodą używa się ciśnienia 3000-4000bar i taki element można później łatwo obrabiać po cięciu tlenem czy plazmą nie da się np. frezować czy toczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
myjka jest bardzo przydatna(...) umyć ciagnik, rozrzutnik, a nawet świniaka po smaleniu

mam karchera 160 bar z taką chytrą koncówką (nie wiem jak to się dokładnie nazywa). wsypuje do taczki przesiany piasek, wlewam wodę, wsadzam tam końcówkę i myjka ciągnie dodatkowo ten piasek(...) na korozje to super sprawa. jedyną wadą jest to, że przed malowaniem trzeba dokładnie spłukać sama wodą.

co to za piaskowanie z wodą i tak zaraz natym wystampi korozja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
myjka jest bardzo przydatna(...) umyć ciagnik, rozrzutnik, a nawet świniaka po smaleniu

mam karchera 160 bar z taką chytrą koncówką (nie wiem jak to się dokładnie nazywa). wsypuje do taczki przesiany piasek, wlewam wodę, wsadzam tam końcówkę i myjka ciągnie dodatkowo ten piasek(...) na korozje to super sprawa. jedyną wadą jest to, że przed malowaniem trzeba dokładnie spłukać sama wodą.

co to za piaskowanie z wodą i tak zaraz natym wystampi korozja

 

no ja się wlasnie nad czyms takim zastanawiam.

bo przewaznie to mycie ciągnikow, rozrzutnik, czasem samochod, no i sprzet przed zimą.

zastanawia mnie tez wlansie to piaskowanie - powiedzmy ze chce wymalowac przyczepe i rozrzutnik ale czyszczenie mnie zniechęca do takiej roboty.

czy piaskując na strumnieniu wody doczyscimy kazda rdze????

czy jest to oplacalne, ile czasu zajmuje i jak wplywa na zywotnosc karchera

 

co do korodowania po czyszczeniu myjką - krozja będzie zawsze jak będziesz malowal w mokre dni, niedoczyszczony metal. imho jak juz cos robic to piaskowanie&malowanie zostawic na suche dni. no i odpowiednia farba ofcourse

 

pzdrwm Nikita_Bennet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piaskowanie woda polega na usuwaniu pokryc malarskich rdzy i innych zanieczyszczen za pomoca wody pod wysokim cisnieniem wymieszanej z piaskiem.mieszanie nastepuje w glowicy zamontowanej na koncu pistoletu zamiast zwyklej dyszy myjacej, a wiec nie ma to najmniejszego wplywu na trwalosc pompy.wada tego jest pojawianie sie natychmiast po czyszczeniu rdzy nalotowej na powierzchni stali jednak mozna ja w prosy sposob usunac woda pod cisnieniem uzywajac tej samej myjki. wydajnosc zalezy od uzytego sprzetu zasada jest im wyzsze cisnienie i moc pompy tym wyzsza wydajnosc.zaleta jest niskie zuzycie piasku i paliwa w porownaniu z tradycyjnym piaskowaniem. przy pompie 500 bar i 15kw(ok.25l wody/MIN) oczyszczenie maski samochowej do golego z obu stron zajelo okolo godziny i 50kg piasku 0,4-0,8mm.a codo sprzetu najwyzszych cisnien to uzywa sie go ruwniez do kucia betonu usuwania powlok malarskich jak i do ciecia roznych materialow jednak sprzet ten nie jest na kieszen przecietnego smiertelnika (pompa 120kw 2500bar bez osprzetu to wydatek okolo 60000 euro +10000 osprzet) jest to jedna z najmniejszych dostepnych maszyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a propos istnieja maszyny 4000bar jednak problemem jest osprzet weze przy srednicy DN4(4mm) maja zewnetrzna srednice 18 -20mm i sa sztywne jak stalowy pret jednak przy tym cisnieniu mozna uzyskac klase czystosci SA3 sama woda tak jak prrzy piaskowaniu na sucho .ciekawostka jest ze woda wydostajaca sie z dyszy przy cisnieniu 2000bar uzyskuje predkosc 600m/s czyli prawie 2 MACHA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...