Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 07:34 Pon 19 Sie 2019

Rasy bydła - opinie, informacje
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Produkcja Zwierzęca
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Arturonas

PostWysłany: 18:23 Nie 20 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="limousine"][quote="d4rek"]mozna powiedizec ze juz jestem gotow zakupic charolais'a, lecz przeszukalem wszystkie ogloszenia z moich okolic (podlasie) i jak w morde strzelil nikt nie hoduje tej rasy :/.[/quote

Charolaise nadaje sie do produkcji na twoim terenie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
limousine

PostWysłany: 15:01 Nie 20 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

d4rek napisał:
mozna powiedizec ze juz jestem gotow zakupic charolais'a, lecz przeszukalem wszystkie ogloszenia z moich okolic (podlasie) i jak w morde strzelil nikt nie hoduje tej rasy :/.

Charolaise nie nadaje się do produkcji na twoim terenie
Powrót do góry
Błażej

PostWysłany: 12:17 Nie 20 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

limousine napisał:
d4rek napisał:
mozna powiedizec ze juz jestem gotow zakupic charolais'a, lecz przeszukalem wszystkie ogloszenia z moich okolic (podlasie) i jak w morde strzelil nikt nie hoduje tej rasy :/.

Bo ta rasa nie nadaje sie do produkcji na tym twoim terenie

a co tu teren ma do tego?bardziej moda na tym terenie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
limousine

PostWysłany: 11:14 Nie 20 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

d4rek napisał:

Bo ta rasa nie nadaje sie do produkcji na tym twoim terenie
Powrót do góry
Błażej

PostWysłany: 21:03 Sob 19 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie mozliwe zadzwon do zwiazku pod ten numer i ci powiedza gdzie na podlasiu ktos ma charolaisy 0 661 974 426 lub ten 022 849 19 10 tyle osób pewnie ma charolaisy ze sie zdziwisz
Powrót do góry
d4rek

PostWysłany: 13:16 Sob 19 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Błażej

PostWysłany: 17:33 Czw 17 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja widzialem byczka 512 kg 8 miesiecy we francji oczywiscie charolais,a pierwiastki charolaisa mozna kryc w wieku 15 miesiecy juz bo sie latuja,np.angusem,salersem.limousinem,itd.a potem jechac czysciohem charolaisem i az milo patrzec jak w oczach rosnie
Powrót do góry
Arturonas

PostWysłany: 10:49 Czw 17 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam sie z Błażejem

Jak by niebyło charolaise to bydło które jakoś lepiej postrzegane przez chodowców w krajach które maja wieksze doświadczenie w chodowli ras mięsnych (Francja Niemcy Hiszpania czy nawet Wielka Brytania i Irlandi )niz Limousine.Do kazdej chodowli trzeba nabrac doswiadczenia a przy charolaise trzeba pamiętać o wycieleniach i tak naprawde problemy sa tylko z pierwiastkami i tu doradzam krycie jałówek charolaise rasami dającymi małe cielęta lub czekać jak ma jałówka ok dwa lata alle lepiej zacielniać półtoraroczne małymi rasami , z krowami nie ma problemów z wycieleniami.A zalety to spokojna rasa,najlepsze przyrosty i a krowy mamki maja duzo jak na rase mięsną mleka.Ja mam obecnie byczka który ma 5 miesiecy i wazy juz prawie 300 kg. a jego matka dostaje obecnie tylko słome i mocze im suche wytłoki bo pasza mi sie skączyła ale juz jutro idą na pastwisko .
Powrót do góry
Błażej

PostWysłany: 08:17 Czw 17 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

d4rek napisał:
z pewnością lepsze przyrosty maja z tym ze cielaki duże, wiem bo kiedyś mieliśmy kryte krowy, ojciec tez głowa pokręcił o tej rasie Wink, sąsiad zapładnia krowy to jak sie cieli trzeba z 4 chłopa Very Happy, a jak sie cieli moja mućka to praktycznie sam dam rady wyciągnąć. Z resztą w moim terenie (podlasie->bielsk) nie ma nikt tej rasy a limusine nawet sporo w okolicy ludzi ma. Wiec pozostanę chyba przy tym wyborze ale dzięki za poradę im więcej opcji tym lepszy będzie efekt Smile.

Drogi kolego znam wiele hodowli ze charolaisy ciela sie bez problemow tajemnica w tym zeby miec byka ktory daje male cielęta i nie zapasac krow i wszystko bedzie ok.
Powrót do góry
d4rek

PostWysłany: 13:07 Pon 14 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z pewnością lepsze przyrosty maja z tym ze cielaki duże, wiem bo kiedyś mieliśmy kryte krowy, ojciec tez głowa pokręcił o tej rasie Wink, sąsiad zapładnia krowy to jak sie cieli trzeba z 4 chłopa Very Happy, a jak sie cieli moja mućka to praktycznie sam dam rady wyciągnąć. Z resztą w moim terenie (podlasie->bielsk) nie ma nikt tej rasy a limusine nawet sporo w okolicy ludzi ma. Wiec pozostanę chyba przy tym wyborze ale dzięki za poradę im więcej opcji tym lepszy będzie efekt Smile.
Powrót do góry
Błażej

PostWysłany: 12:27 Nie 13 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

d4rek napisał:
właśnie sam do tego doszedłem, ale dziewki za odpowiedz. Bylem u faceta ma hodowle Limousine mówił ze sprzeda 8zl/kg takiego 300kg wiec trochę trzeba włożyć pieniędzy ale myślę ze sie zwróci.
ja mam przyklad ze charolaisy sa tez dobre w ekstensywnym chowie,matki na sianie i slomie tylko zadnego pastwisko krowy stare powyzej 10 lat a cielaki po 250 kg w 7 miesiacu zycia, a po roku u mnie po 650-750kg Cool
Powrót do góry
Błażej

PostWysłany: 12:24 Nie 13 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

poszukaj charolaisa lepsze przyrosty i wykorzystanie paszy we wszystkich badaniach naukowych itd charolaisy wypadaja najlepiej w krzyzowkach tez polecam ksiązke maraiana kuczaja-skutki krzyzowania bydla w polsce w latach 1946-1997 i przejrzyj badania.
Powrót do góry
d4rek

PostWysłany: 16:21 Sob 12 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

właśnie sam do tego doszedłem, ale dziewki za odpowiedz. Bylem u faceta ma hodowle Limousine mówił ze sprzeda 8zl/kg takiego 300kg wiec trochę trzeba włożyć pieniędzy ale myślę ze sie zwróci.
Powrót do góry
Misiu

PostWysłany: 18:21 Czw 10 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to kup byka mięsnego i sam zapładniaj krowy
Powrót do góry
d4rek

PostWysłany: 16:16 Nie 6 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chce przejść na bydło mięsne, a zapasione nie są raczej po prostu duże sztuki i nie ma problemu z zapłodnieniem przez byka lecz przez inseminatora jak napisałem.
Powrót do góry
marcin82

PostWysłany: 14:40 Nie 6 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

d4rek - krowy zapasione = problemy z kryciem. Nierozumiem czemu kryjesz mięsnimi skoro chcesz mieć mleko??
Powrót do góry
d4rek

PostWysłany: 11:53 Nie 6 Kwi 2008    Temat postu: Jak przejśc na miesne bydło ? Odpowiedz z cytatem

Witam.
Posiadam w gospodarstwie krowy mleczne, jeśli można nazwać je takimi MCB czarno-białe i czerwono- białe. Chciałbym z tych krówek wykrzesać w końcu "coś", ponieważ do tej pory rodzice mieli mleka dosłownie tyle co kot napłakał. Moje pytanie jest następujące: jaką rasa mięsną proponowalibyście pokryć moje "stadko", dodam ze większość krów jest sporych gabarytów tak z 600kg spokojnie, myślę ze na ta rasę to może być, chyba ze sie mylę to mnie poprawcie. Kilka razy już przekonywałem rodziców do zmiany, ale ile razy wezwiemy inseminatora, aby pokrył jakaś mięsna rasa to trzeba wzywać go po 2 razy zapłacić słono a wynik i tak nie pokryte. Jak przyjeżdża to mowie, zęby spodnie wieszał na gwózdku tu wbiłem, bo coś słabo sie sprawuje Wink. Końcem końców kryjemy swoim bykiem, ale jest strata, bydło nie ma przyrostów karłowacieje byki tylko 600kg po 1,8 miesiącach wiec ... jedyny plus ze przynajmniej " byk vs inseminator " 1:0 .
Proszę o porady, wszystkie mile widziane.
Dziękuje i pozdrawiam.
Powrót do góry
Błażej

PostWysłany: 17:52 Pią 28 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to wrzuć te zdjęcia
Powrót do góry
slawekk

PostWysłany: 15:02 Nie 23 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.ki-samen.nl/upload/04079-Barco%20nakomelingen.jpg
mieszańce HF*BBB , mam więcej zdjęć z wielu krajowych obór , bardzo skuteczne przekrzyżowanie , trochę słabsze efekty przynosi krzyżowanie HF z Blonde d Aquitaine
Powrót do góry
ARTUR123

PostWysłany: 21:18 Sro 19 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Misiu napisał:
kiszonka z kukurydzy i pasza Question
Jasne.Do woli,a na zakładkę słoma lub siano.
Powrót do góry
Misiu

PostWysłany: 18:57 Pią 14 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kiszonka z kukurydzy i pasza Question
Powrót do góry
ARTUR123

PostWysłany: 22:34 Czw 13 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Inseminuję BBB słabsze HF od 2 lat,porody są w miarę normalne.Ciąża jest krótsza o około 10 dni.Cielę co ważne ma małą głowę, niepokój może wzbudzić wygląd wód płodowych[są intensywnie żółte]ale to norma.Po porodzie traktować jak tucznika,inaczej nic z niego nie będzie.
Powrót do góry
klimek_pl

PostWysłany: 16:15 Sob 8 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.hgplus.pl/artykuly.htm polecam tą strone, jest tu masa artykułów dotyczacych tego tematu, sam jestem w trakcie czytania.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Misiu

PostWysłany: 21:02 Sro 5 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jak porody są ciężkie??? czy nie????
Powrót do góry
Lordaxeda

PostWysłany: 16:02 Pon 3 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mistrz_Yoda napisał:
ARTUR123 napisał:
Realia realiami a jak handlarz zobaczy mieszańca HF-BBB to zaraz jest inna rozmowa,tacy są bardziej spolegliwi.Inną bajką jest ich opas,tu nie wystarczy sianko i troszkę paszy,one wymagają tuczu intensywnego i to bardzo.

dokładnie super rasa jak masz super pasze- taki wołowy brojler

pod Ełkiem inseminują nasieniem BBB na krowy HF z których nie chcą już potomstwa (słaba genetyka, polskie czarno białe), jest już kilknaście byczków. To prawie jak tucznik, nie moga być na sianku czy niedojadach, tylko specjalnie skomponowana dawka, za to wołowina doskonałej jakości, rzeźnie sie biją o te mieszańce! Kto jest blisko Elku, niech jedzie zobaczyć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Produkcja Zwierzęca Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 4 z 8

Skocz do: