Skocz do zawartości
akinom-ryb

Zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego

Rekomendowane odpowiedzi

Maksymalna ilość zwrotu z 1 ha wynosi 38,70 (86l x0,45zł). To znaczy, że jeżeli mam 4 ha, to chcąc otrzymać maksymalną kwotę zwrotu (czyli 38,70 x 4= 154,80) musiałabym mieć fakturę na 344l oleju? Czy dobrze to rozumiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem.Przejołem gospodarstwo w maju 2006 roku i zbierałem od tego czasu fakyury za paliwo .Ale wniosek gmina odrzuciła bo.........kuźwa ktoś dał w nim rubrykę ,że liczy się stan posiadania na dzień 1 kwietnia 2006 , a wtedy nie posiadałem ziemi..I kto mi teraz zwróci akcyzę za okres o maja do września ?? Gdzie się odwołać od takiej interpretacji? I co ciekawsze: jak ktoś w dniu 1 .04. 2006 posiadał ziemię a natępnego dnia ją sprzedał może odliczyć akcyzę za okres od kwietnia do września mimo że nie jest już rolnikem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze tak było , że liczyli stan na 1 kwietnia i raczej nic tu nie poradzisz, ale teoretycznie ten od kogo przejmowałeś gospodarstwo mógłby się o to starać. przynajmniej tak było z bonami paliwowymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dużo z Was składa wniosek o zwrot akcyzy i na jaką kwotę.

Ja mam zakup ok. 1200 l - czyli zwrot ok. 660 zł.

Kupowałem średnio po 3,50 zł/l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W lokalnej gazecie wyczytałem, że w ub.r. z gminy zgłaszało się 2-6 chętnych a zwrot akcyzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie czy na fakturach umieszczaja wam cene jednego litra netto ?? bo korde mi na stacji powiedzieli ze oni maja standartowa fakture a tam tego nie ma. W rozporzadzenu podali ze powinno sie znalesc i nie wiem co zrobic (

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na każdej fakturze muszą wystawić cenę jednostkową netto - to wynika z przepisów finansowo-skarbowych. Jeśli nie chcą wystawić Ci prawidłowo faktury to powiedz im, że z błędnie wystawioną fakturą zgłosisz się do Urzędu Skarbowego!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak jest u was ale u mnie mowia ze ceny jednostkowej netto nie wstawiaja i to zaroznowna orlenie i shellu i nie wiem coz tym fantem zrobic mowia ze to sa zaakceptowane faktury i juz. Jeszcze jedno czy ma znaczenie gdzie kupuje olej ?? czy to musi byc wojewodztwo w ktorym mam gospodarstwo albo cos takiego ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena zakupu netto jest podana na każdej z podanych faktur (sam mam z tych miejsc) - tylko zakup jednostkowy jest liczony w 200 bądź więcej litrach

Natomiast przepis mówiący o swobodzie gospodarczej nie ogranicza Cię do zakupu "na własnym" podwórku. Sam kupowałem 100 km od domu - opłacało mi się mimo kosztów transportu (na litrze było po 0,14 zł taniej!!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ie rozumiem czy ja mam kupic minimum 200l ?? na raz bo niekapuje jak kupuje 60 litrow to mam normalna fakture drukowana przez kase.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakup jednostkowy to za każdym razem inna wielkość - na ostatniej fakturze mam np. 55,5 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he he to chyba wiem juz czemu zle myslalem Cene jednostkowa rozumialem jako cene jednego litra a nie cene powiedzmy 50 litrow netto. Bo ta na fakturze jest ale ceny jednego lira netto nie ma. Jak rozumiem nie musi sie ona tam znajdowac ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W świetle przepisów o rachunkowości faktura musi podawać cenę netto całego zakupu, nie trzeba natomiast podawać ceny 1 kg, l, szt. itp. lub innych jednostek netto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

95gr które mają zwracac (a nie jak było 55gr) to zwrócą mi za teraz kupione paliwo, jest już to zatwierdzone czy to dopiero jakieś przymiarki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
95gr które mają zwracac (a nie jak było 55gr) to zwrócą mi za teraz kupione paliwo, jest już to zatwierdzone czy to dopiero jakieś przymiarki?

 

;D to chyba faktycznie jest już kampania w każdym razie wrześniowa akcja wnioskowa poskutkuje tylko kwotą 86*0,55zł/ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
95gr które mają zwracac (a nie jak było 55gr) to zwrócą mi za teraz kupione paliwo, jest już to zatwierdzone czy to dopiero jakieś przymiarki?

 

;D to chyba faktycznie jest już kampania w każdym razie wrześniowa akcja wnioskowa poskutkuje tylko kwotą 86*0,55zł/ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nigdzie się nie można doczytać od kiedy będą wyższe dopłaty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi jak tzn co mam zrobic zeby dostac zwrotu troszke od paliwa?? otoz czy faktury sklada sie w gminie czy w ARMiR?? co mam zrobic?? dopiero zaczynam i mam z tym do czynienia pierwszy raz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powiedzcie mi jak tzn co mam zrobic zeby dostac zwrotu troszke od paliwa?? otoz czy faktury sklada sie w gminie czy w ARMiR?? co mam zrobic?? dopiero zaczynam i mam z tym do czynienia pierwszy raz
faktury zanosisz do gminy, do tego jeszcze wypełniasz wniosek. Teraz możesz tylko zbierać faktury za okres 01,09 do 31,03 i pożniej złożyc wniosek.

 

za wcześniejszy okres wniosek trzeba było złożyć do końca września.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co oszukali nas w czasie kampanii wyborczej miało byc 0,95gr za litr jest po staremu,a teraz na odchodne znowu podwyższyli na 0,85gr.Poprawcie gdybym się myliła.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i co oszukali nas w czasie kampanii wyborczej miało byc 0,95gr za litr jest po staremu,a teraz na odchodne znowu podwyższyli na 0,85gr.Poprawcie gdybym się myliła.Pozdrawiam.
Jeszcze nic nie wiadomo, zanim nie przyjmą budżetu, a wnioski i tak dopiero w kwietniu będziemy składać a do tego czasu jeszcze wszystko wywrócą do góry nogami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

różnica zawsze pomiędzy on a op wynosi około 1,10zł tak więc zwrot powinien oscylować w tych granicach inaczej to bez sensu. jak ktoś się nie zgadza to niech pisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

O tych 0,85gr tez juz czytalem.2007 mam juz rozliczony, cala doplate wykorzystalem wiosna.

Ale mam pytanie, ktos wie moze od kiedy mozna kupowac rope na doplate za 2008 ?Z jaka data wsteczna za zakupione paliwo w tym roku 2007 beda one uznawane w 2008?

Paliow idzie do gory i mysle, ze waro pomyslec o zakupie juz teraz, potem mozna niezle przeplacic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...