Skocz do zawartości
Silver

Co sądzicie o ciągnikach Farmtrac

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Chciałbym dowiedzieć się jak sprawują się ciągniki z Mrągowa, zwłaszcza Farmtrac 70. Prosze o opinie użytkowników. [/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkąd zmienili pompy paliwa z rotacyjnych na rzędowe nie jest źle. Praktycznie bezawaryjne, II generacja znacznie cichsza od I, precyzyjna skrzynia biegów bez zgrzytów i jęków, małe zużycie paliwa i mały promień skrętu no i przede wszystkim 2 lata gwarancji. Cena też nie zwala z nóg. Dostępność od ręki. W skali 1 na 10 daję 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o farmtrack 70 (3-cylindrowym), czy f80 perkinsie?

Wykonanie farmtracków chyba jest na wyższym poziomie niż np. pronarów.

A wogóle jak wypada w porównaniu z ursusem 4514 i zetorem 5340 farmtrack 70. Komfort pracy, spalanie i jakość wykonania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega kupił parę miesięcy temu Farmtraca 80-krótki taki jakiś jest ale mój pług (960 kg)podniósł bez problemu -nawet przodu mu za bardzo nie rzucało chyba na ten swój ciężar (coś koło 3 ton)ma nieźle rozłożoną masę-ale podnosi bardzo nisko(chyba trzeba przestawiać na ramionach ale może wtedy wejść w kolizję z kabiną).Koleś twierdzi,że pali mu w ciężkiej pracy 5,5 l/h i jakoś nie chce mi się w to wierzyć (wg.mnie w ciągu godziny można zrobić 20 bel lub zaorać 0,8 ha-w naszych warunkach -podkreślam)i oznaczałoby to ,że taki Farmtrac spaliłby 7l/ha???NIEMOŻLIWE (przynajmniej ja tak myślę).Ciekawie będzie w następnym roku jak wyposaży go w Tura-ja mu doradzam coś krótkiego ale chyba będzie brał z Mrągowa (najkrótszy to on chyba nie jest).A może ktoś wie który z Turów najmniej wystaje poza obrys ciągnika ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do rakieta: Ta druga generacja to ten z euro II, ale to druga generacja 70-tki silnik forda ma pompe rotacyjną, czy coś jeszcze jest zmienione poza tą pompa i która to pompa stwarzała problemy w pierwszej czy w drugiej generacji, bo jest dostępna starsza i nowsza wersja. Czy miałeś na myśli jakąś inną modernizację

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja bym chcial sie przyłączyc do forum. ja mam f70 juz rok i wymienalem silnik na nowy na przełomie marca gdy chcialem wymienic starą pompe na rotacyjną serwisant powiedzial mi ze wyprodukowali ok 6 takich pomp eksperymentalnie. Czy pompy rotacyjne są juz produkowane seyjnie ?

 

/edit - Wto Paź 3 17:26:04

moim zdaniem farmtracki w takim wyposażeniu jakim są za taką cenę są na poziomie john deere lub new hollanda farmtrack to trafny wybór

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepaliło uszczelkę pod głowicą

 

/edit - Wto Paź 3 17:31:55

myslałem ze to moze byc złe paliwo gdy jechalem z 4 tonowymi przyczepami pelnymi dzrewa po drodze ciągnik stawał jechałem 1 szosową a on juz ledwo co az nastepnego razu nie odpalił

 

/edit - Wto Paź 3 17:37:40

do jasiorek. wtedy na tym pierwszym silniku nie obrobiłem nawet 10 ha teraz uzywam go w gospodarstwie w 120% a na ciagniku ani śladu usterki

 

/edit - Weź się najpierw zastanów, a dopiero później wysyłaj posta. Ostrzegam, następnym razem zostanie tylko pierwszy post, a reszta zostanie usunięta. Może w ten sposób coś dotrze. MOD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważasz że to wspaniały traktor , a masz go dopiero rok i już wymieniałeś silnik . Co znaczy że go używasz na 120%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jaki masz teraz silnik z pompą rotacyjną czy rzędową, bo te z rotacyjną to nowsza wersja ero II, ile w końcu pali f70?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dodali ci obciążniki i zaczep z przodu i z tyłu bo teraz chcą dopłaty, jak te 60 km z trzech cylinderków daje radei, w porównaniu do zetora 5340, czy u 4514 chyba w niczym nie ustępuje, jakie maszyny nim ciągasz i jaki ciągnik miałeś wcześniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale piep... farmazony, porównaniie farmtracka do NH czy JD to głupota najwieksza jak słyszałem Jak można porównac jakiegos składaka produkowanego od kilku lat z markami o kilkudziesiecio letniej tradycji i doswiadczeniu!!!! Teciagniki sprzedaja sie tylko ze wzgledu na swoja cene !!!!!

 

Super wybór tylko silnik padł po niecałym roku

 

Czuje ze jakbym go dorwał w swoje rece i dostawał tak w du.. jak mój 7341 to po 3 latach byłaby to kupka złomu, a mój ma juz 2,5 roku 1300mth i chodzi jak nówka zadnej awari jakiegos głownego mechanizmu, jedynie jakies pierdółki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obciążniki mialem od poczatku. Jak mi silnik przywiezli to jeszcze wytargowalem za darmoche zaczep przedni.Dobrze sobie radzi w polu iu w transporcie, nie porównywalem go z innymi ciagnikami ale moj jeste najbardziej zwrotny i tego jestem pewien w 100%.Ciągne nim agregat wyrównojący 2,7 metra, kupilem do niego nie dawno plugi obracane 3skibowe i daje sobie rade bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Biały-mój kolega we wsi kupił Farmtraca 80 i uważa ,że jest o niebo lepszy od mego JD-a ja go w tym mniemaniu nawet wspieram-chodzi po prostu z reguły o to kto z jakiego na jaki sprzęt się przesiadł-on z MF-255 na Farmtraca a ja z 7211 na 5720-i podejrzewam,że to właśnie w jego wypadku ta różnica (in plus) jest większa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do biały 2005:

po co tak klnąc tak na farmtracka u mnie sąsiedzi narzekają na z7340 chleje jak smok, wolno podnosi i sie sypie, a to rozrusznik, hydraulika albo cos innego

 

a tak na marginesie to najlepszy jest mf 255 i c330

u mnie w mf255 85r. 10000 mth skrzynia i podnosnik jeszcze nie był otwierane a w takim z7745 z 89r. podnośnik skrzynia , przedni most juz nie raz były rozbierane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj c-330 ma 37 lat teraz musze wymienic tloki i bedzie chodzil drugie tyle.Za 30 lat po tych nowych ciagnikach co my mamy nie bedzie najmniejszego sladu jaki by nie byl to sie rozleci :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale piep... farmazony, porównaniie farmtracka do NH czy JD to głupota najwieksza jak słyszałem Jak można porównac jakiegos składaka produkowanego od kilku lat z markami o kilkudziesiecio letniej tradycji i doswiadczeniu!!!! Teciagniki sprzedaja sie tylko ze wzgledu na swoja cene !!!!!

 

Super wybór tylko silnik padł po niecałym roku

 

Czuje ze jakbym go dorwał w swoje rece i dostawał tak w du.. jak mój 7341 to po 3 latach byłaby to kupka złomu, a mój ma juz 2,5 roku 1300mth i chodzi jak nówka zadnej awari jakiegos głownego mechanizmu, jedynie jakies pierdółki.

 

To masz powody do zadowolenia znajomemu w takim zetorku jak twój wyskaiwał wsteczny zaprowadził do gravitu i połowe skrzyni do wywalenia dobrze że jest gwarancja jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moj c-330 ma 37 lat teraz musze wymienic tloki i bedzie chodzil drugie tyle.Za 30 lat po tych nowych ciagnikach co my mamy nie bedzie najmniejszego sladu jaki by nie byl to sie rozleci

Pewnie za te 30 lat nie będzie już nam na tym zależeć

A swoją drogą to i tak myślę,że niedługo nasze stare traktorki KE każe zaprowadzić na szrot (normy emisji spalin)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo jak teraz sie produkuje i zetor z jakoscia wykonania i dokładnoscia zaczyna troche nawalac i jak sie trafi dobry egzemplarz to jest wszystko oki najgorzej jak jakis felerny. Wyniki sprzedazy i informacje zetora mówia same za siebie ze poprostu nie wyrabiajaj z produkcja i robia na ilosc co wiaze sie z obnizeniem jakosci. Jam iałem wczesniej 7211 i 3512 teraz mam 3512 i 7341 i przesiadka z 7211 na 7341 to tez niebo i ziemia przynajmniej dla mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w sql jest f70 bez przodka,z turem z gizycka,zlom jaki moze tylko byc.Ciagali nim 2 UNIA obracane,chyba IBIS,skubany sie kopal,lekki jest.Jak wlaczyc blokade to w miare idzie.A z turem to szkoda gadac.lyzka zwiru i przodek do osi schowany

ciagalem nim kosiarke z MESKO rol to w miare idzie.Talerzowka na 12 talerzy to 3 szosowa i ogien

a do tych plugow jak zaczepilem zetora 5320 to innna jazda byla,niebo a ziemia

w tych farmtrakach to chyba skrzynia jak w MF ach bo strasznie zrywne sa z miejsca ale i szybkie

jedyne co mi w nich sie podoba to rewers i mala kierownica a takze biegi z prawej strony i jeszcze: te bez napedu to strasznie zwrotne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...