Skocz do zawartości
Arturo

Preparaty mlekozastępcze

Rekomendowane odpowiedzi

Do tej pory chyba temat nie był poruszany na forum. Interesują mnie wasze opinie na temat preparatów mlekozastępczych. Jakich używacie i jak długo podajecie cielętom? Używałem do tej pory Sano ,ale nie jestem zbyt zadowolony.

Może polecicie coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie jest to moja opinnia bo sam mam trzodę ale sąsiad ma krówki 50 dojnych i mówił mi że lepszego preparatu mlekozastepczego jak z Josery to jeszcze nie miał, więc może warto sprawdzić ja osobiście tak samo mam niezłe zdanie o tej firmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz zwrócić uwagę na zawartość włókna w preparacie, optymalnie dla cieląt od 14tego dnia życia (bo od tego wieku radzę zaczynać podawać preparaty mleko zastępcze) to 0,2 %.Preparaty dla "starszych" cieląt tj. od ok. 4-5 tyg. życia mogą mieć powyżej 0.4%.Zawartość włókna mówi o tym ile użyto surowców pochodzenia roślinnego (soja).Jak wiadomo znacznie gorzej przyswajalna niż białko pochodzące z mleka np. kazeina,ale wiadomo tańsza jest soja...Należy też zwrócić uwagę na sposób odpajania cielęcia..,unikać podawania jałówkom mleka od krów chorych..Nlażałoby zastanowić sie nad wprowadzeniem skróconego odchowu cieląt..

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...