Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zastanawiałem sie gdze mam zadać to pytanie tu czy w produkcji zwierzęcej. Czy na waszych polach pojawiła sie w tym roku rolnica? Mi wrąbała 8ha gorczycy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na temat zwalczania można poszperać na stronach IOR

http://www.ior.poznan.pl/stanfit/Zwalcz-rolnica-zb.htm

lub stronach firm chemicznych:

http://www.syngenta.pl/aktualnosci/artykul.php?id=42

Niestety to paskudztwo jest jednym z najtrudniej zwalczalnych, zwłaszcza jeśli sąsiedzi nie wykażą zrozumienia dla naszych starań (współpracy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem, ze trzeba pryskać co 5 dni, bo.....u owadów, tak jak w rodzinie, nie wszyscy o określonej porze zasiadają do stołu.

Tak naprawde to chyba tylko Nurella sprawę załatwia, ale koszt-tragedia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jedziesz w nocy pyretroidem a w dzień patrzysz jak ptaszki dziobią robaki na polu

myślę, że środek tak do 20zł. rolnica w dzień siedzi kilka do kilkanaście cm pod ziemią i nic jej nie zrobisz, ale w nocy wychodzi na żer i wtedy trzeba pryskać. trzeba dać np. 0,15 l Fastac, albo 0,25 l Alfazot, albo inne cypermetryny wg wskazań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o widze ze nie tylko ja mam problem z tym paskudztwem ale i wy juz przeciwdziałacie zagładzie swoich upraw!

 

Ja pryskałam w piątek w nocy i dałem DECIS 2,5 EC i DANADIN 400EC w dawce po 0,33l na hektar! a rano mozna uz było robaczki do wiaderka zbierac po polu i oczywiscie natychmiast przeciałem braki w uprawie siedział zwłaszcza na poptzrczkach i przy miedzach!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...