Skocz do zawartości
Jurek30

podatek od kwoty mlecznej

Rekomendowane odpowiedzi

"Zycie" (to taka pani Minister) może być pięknie i szuka wszędzie pieniędzy. Ostatnio się dopatrzyła, że transakcję kupna sprzedaży kwoty mlecznej można by było opodatkować VAT. Takie ma ciekawe pomysły

Chyba nie wie, że w państwie prawa nie obowiązuje podwójne opodatkowanie - wszak już rolnicy płacą 5% transakcji (zwrot do puli rezerwy) na rzecz państwa - konkretnie ARR. Ale chyba jest osamotniona - na razie - w swoim pomyśle. I niech tak zostanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli w tym roku tranzakcje kupna sprzedaży nie sa obciążone podatkiem wat ani od wzbogacenia, tylko dlaczego w nowym numerze Plonu jest opisane w jaki sposób dokonać darowizny kwoty mlecznej żeby nie płacić podatku? To w końcu trzeba płacić podatek czy nie wogóle to ja chce dokupić kwoty a wat to płaci sprzedający?>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z podatkiem w przypadku darowizny kwoty, nastąpiło to już wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W "plonie" pisali że osobie niespokrewnionej można darować do 4900zł a po rodzinie coś około 8 tyś zł do takiej wartości darowizna nie jest opodatkowana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś dokładniej napisze w którym plonie to napisali - bo wg mojej wiedzy żaden podatek (poza 5% potrącenia kwoty) państwu się nie należy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podatek od kwoty mlecznej 1% trzeba zapłacić do US +formularz PCC +kopia umowy kupna kwoty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w przupadku darowizny to kwota wolna od podatku to ok. 4,6 tys. ale nie jestem pewny po przekroczeniu tej kwoty podatek od wzbogacenia 13%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rejestrujesz umowę w US to oczywiście musisz wypełnić PCC i opłacić podatek od czynności cywilno-prawnych. Nie wiem czy od kwoty mlecznej jest 1%, ale od sprzedaży maszyn rolniczych płaciłem 2%.

Natomiast jeszcze obowiązują dwa progi podatku od darowizny 9,6 tys. od najblizszych oraz 4,6 tys. od innych. Od nowego roku zostaje zniesiony ten pierwszy, gdzie nie będzie ograniczeń przy spadkach i darowiznach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...