Skocz do zawartości
Silver

Co lepiej wybrać mtz 82 czy ursusa c385?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Potrzebuje mocniejszego ciagnika do zwożenia bel siana, nie raz z rzadkich łąk i układania w stodole i w sterte za pomocą kolca czepianego na TUZ i do ładowania gnoju też ładowaczem "kolcami" na TUZ. Planuje rotacyjną 2,1 m, ziemie mam lekkie to jak w polu sprawdza się nie piszcie. Interesuje mnie jeszcze który lepszy w transporcie i w lesie. Taki do 25 tyś czy była by mtz z dużą kabiną? Który mniej się jebie i ma mocnieszy podnośnik do tych bel?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mtz 82!! ma przedni naped i do tego jest szybszy od 385 a poza tym duzej kabinie wg mnie jest wygodniej niz w ursusie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok ale od którego roku mtz jest w dużej kabinie? Co sądzicie o tych mtz ściąganych z zachodu warte polecenia? Nie wiem jak ta hydraulika w mtz bo mam zamiar dużo dzwigać, a z drugiej strony 80tka ma chyba mniejszy udzwig?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stare mtz to mają dość słaby udżwig.

W cenie do 25 tysięcy to spokojnie 912 kupisz, a 912 i 902 mają udżwig 3 tony.

Natomiast 385 miała z zasady udzwig 1700 kg a niektóre miały więcej

Natomiast stare mtz ma udzwig coś ponad 2 tony, ale w praktyce dużo mniej bo przód lekkki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MTZ z duzą kabina na polske szły od 89r. Ja bym Ci radził wybrac MTZ-ta. Posiada przedni napęd, a to jest duzy plus jak gdzies jest podmokła ziemia, nie ma problemu z przejazdem. Jest o duzo szybszy od 385, wiec w transporcie sie napewno sprawdzi. Duża kabina wygodniejsza niz w 385. Obita w srodku tapicerka. Miło sie siedzi, a w 385 sama blacha na około wiec nie za dobrze jest w srodku. Podnośnik niby podnosi 2000kg lub w wersji z zachodu 2700kg. Wprawdzie bedzie troche mniej podnosił. W ursusie 1700kg wiec jeszcze mniej bedzie podnosił. W MTZ dociążysz odpowiednio przód i bedziesz dzwigał wiecej kg na podnosniku. A wiec ja bym Ci radził MTZ. Wybierz jak Ci pasuje, jak uważasz. POzdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

duża kabina jest gdzieś od 90 roku, udźwig przeważnie 2800 kg. Na podmokłe łąki chyba MTZ82 będzie lepszy ( przedni napęd). dobrze poszukasz to i poniżej 10tys. sprowadzanego może znajdziesz i żeby był na szerszych gumach z tyłu niż te 15,5x38. podnośniki niestety są ugwazdolone jak to w Ruskich sprzętach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kserkes: ja mam 89 rok i mam dużą kabine. Uuu wątpie zeby poniżej 10tys na duzej kabine cos znalazł. Chyba ze z małą kabiną to cos kupisz. No i na szerszych oponach ma lepszy uciąg i jest stabilniejszy, np 18,4 r30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja teraz szukam ciągnika typu od U385 do 914 włącznie. Nie mam doświadczenia z dużymi ursusami ale wujek ma mtz82, którego czasem pożyczamy i ten mtz to nie najlepszy ciągnik jest. Co z tego ze mtz jest przedni naped jak i tak sie traktor jest lekki i się ślizga. Teraz wujek ma z tyłu szerokie opony i dalej sie ciągnik slizga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest ze spalaniem bo słyszałem opinie że 80tka pali troche mniej ale mtz troche silniejszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silver już kwestię spalania raz przerabialiśmy

 

Nie wiem ile dokładnie pali 385 ale mtz pali tyle co 360+50 % (tak mój wujek mówi bo ma oba te ciągniki) Na przykład przy orce w ciężkim polu mtz i 360 spalą mniej więcej tyle samo w przeliczeniu na hektar

 

A co Ty o tej 385 cały czas piszesz? Już Ci mówiłem że w cenie do 25 tysięcy to spokojnie 912 kupisz

 

Mtz 82 ma 81 koni

385 ma coś koło 76 koni, a 912 ma bodajże 78 koni. Przy tych mocach to te 3-5 koni różnicy nie wyczujesz. Tak naprawdę prawdziwa moc w starym ciągniku zależy od tego ile ten ciągnik przejechał że +/- 3-5 koni przy 80 kucykach to nie robi różnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakiegoś Zetora weź pod uwage. Do tego celu co piszesz nie polecam MTZ przełaczanie biegów wykończy cie nerwowo. Do ciążkich prac polowych to może jest i dobry. Trudny wybór. Szukaj zobaczysz co ci sie trafi. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uuu wątpie zeby poniżej 10tys na duzej kabine cos znalazł.

kiedyś widziałem do remontu za 3 tys. nie wiem ile miał lat, ale miał dużą kabinę, inną niż te z lat 90-tych. biegi naprawdę potrafia zdenerwować starsze zetor czy ursus to jest niemal to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biegami nie masz sie co przejmować pojeździsz troche i z zamkniętymi oczami wszystkie powłaczasz, tylko tyle ze troszke wajchowania jest, mówisz ze chcesz układać bele w stodole - 80-siątka jest zwrotniejsza od mtz-ta, ale ja ogólnie polecałbym Ci mtz-ta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to i nad zetorem 7211 bym się zastanawiał, a co do biegów najważniejsze żeby szybko przód tył przełączyć, pisałem do 25 tyś ale chętnie widział bym 914 bo chyba przedni napęd będzie w dużo lepszym stanie jak w mtz, a wogóle jak jest z żywotnością przednich napędów bo nigdy nie miałem z tym do czynienia, czy w wysłużonym już troche traktorze dużo z tym problemów?

Wogóle ludzie licytują się który to ma lepszy uciąg zetor czy ursus itp. ale jak nie ma przedniego napędu to każdy na niższej łące siada, kto nie ma przodka to na belarce u nas nie zarobi, rok temu belował u mnie zetorem cristalem to topił się sam wyciągnąłem go moim mf255 a belarka została chciał na dwa ją rwać ja sam podjechałem i mf wyciągnął, wiec myśle że do łąk jednak lepszy mtz, a czepiłem się tej 80tki bo prawie kupiłem miesiąc temu, ale do remontu za 7 tyś no i bez papierów, bardzo mało u nas pracuje większych starych maszyn, dopiero teraz kupują duże ale nowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam MTZa, nauczysz sie nim jeździć, to ci sie odwdzięczy niskim zużyciem paliwa, natomiast komfort (duża kabina) poczujesz od razu, nie ma porównania z 385, czy nawet 912.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

N komforcie zalezy mi szczególne tylko troche wysoko do tego mtz wsiadać, a jak z awaryjnością słyszałem że skrzynie w mtz słabe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsiadanie jest o wiele wygodniejsze jak do 385, fakt, że trzy stopnie w drabince musisz pokonać, ale nie walniesz sie w głowe o przedni słupek kabiny, bo jest prosty, a w 385 pochylony i w dodatku niska kabina, no a w MTZcie siedzisz sobie wysoko, cichutko, przytulnie, wszystko obłożone tapicerką, żadnej blachy w środku w kabince, eleganckie nawiewy latem pięknie przewietrzają wnętrze, dach bardzo dobrze wygłuszony, a co do awaryjności skrzyni biegów, to nie mam pojęcia, bo przy moim przez osiem lat nie ruszałem skrzyni, nie było potrzeby, nic sie nie psuło. Jedyny mankament, to troche nieszczelna hydraulika- rozdzielacz, ale jeśli będziesz dbał o czystość i co jakiś czas przelecisz myjką, nie będzie śladu po przeciekach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To misiek twoja skrzynia była (CENZURA, szanowny Panie Moderatorze, zrób Pan coś z tym miśkiem), więc albo miałeś nie udany egzemplarz MTZa, albo nie potrafiłeś nim poprostu pracować, mój MTZ przeżywał katorgi ale skrzynia była nie do zajechania, jak i cały ciągnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak chwalicie te mtz-tki że coraz bardziej zastanawiam się może by tak nowego belarusa ale w gołej wersji, albo 594 co sądzicie o tych mniejszych mtz-tkach dużo mniej palą od tej 82 km bo te 82 km nie często bym wykorzystał. Nie wiem co z tymi przednimi napędami czy kupując nowego belarusa jest sens dać 10000 tyś za przód typu belkowego?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, źle mnie zrozumiałeś nowy belarus ze zwykłym stożkowym przodem kosztuje około 60 tys a z belkowym koła 24' już ponad 70 tyś dlatego pytam co jest z tymi przodami bo każdy na nie narzeka znajomy ma mtz z 86 roku to już nie pamięta kiedy przód działał a robił go ze 20 razy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi jeden gość powiedział że mtz-em by niemógł jeździć bo jak sie nachla to jak z niego wyleci to można sie zabić (hla nałogowo) ogólnie niemam nic do MTZ82 sam będe zakładał do niego tura można dać mu dużego PLUSA za zużycie paliwa. (zgodzicie sie ze mną?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...