Skocz do zawartości
Silver

Gniotownik czy rozdrabiacz bijakowy?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam bydło mleczne i robie osypkę rozdrabnioaczem"bąk" założyłem do niego bijaki ale wraz robi dużo mąki i nie rozdrabia tak jak należy np żyta.

Mam zamiar kupic gniotownik i myśle że zwróci mię to we wzroście wydajności osypke robie z żyta przenżyta jęczmienia i owsa czasem kukurydza, a Wy czym mielecie ziarno?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ssąco-tłoczący od miejscowego rzeźbiaża zastanawiałem sie czy dla bydła można założyć większe sita tak żeby to ziarno było aby przetrącone. Gniotowniki z tego co słyszałem mają piorunującą wydajność i bardzo małe zapotrzebowanie na moc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja mam śrótownik bijakowo ssący i własnie jak założyz większe sitko chyba 4-5mm to wedy masz jakby ćwiartki i jest bardzo grube ,,aby przetrącone". Także jak najbardziej sitkami regulujesz grubość a wtedy wydajność też bardzo wzrasta:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby przetrącone?To może wogóle nie mleć, u mnie te przetrącone ziarko to widze ale w krowich plackach, dlatego chce gniotownik, bo ile można stać nad bąkiem i mąke wdychać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile mógł bym zacenić za starego bąka silnik 7,5kw, wszystko sprawne nowa obudowa komplet sit i wstawione bijaki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez obrazy kiedyś jeszcze mali tapiceży to kupowali do śrutowania pianki teraz tego nikt niechce .Ja mam takiego samego na strychu gość chciał mi za niego dać całe 200 zł wolałem go zostawić choćby ze względu na silnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aby przetrącone?To może wogóle nie mleć, u mnie te przetrącone ziarko to widze ale w krowich plackach, dlatego chce gniotownik, bo ile można stać nad bąkiem i mąke wdychać

 

kupujac gniotownik, polecam kupic nakie fajne sluchawki co w lesie przy pilach spalinowych maja, swietnie tlumia "dudnienie" gniotownika - bez tego ogluchniesz w blyskawicznym tempie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem gniotownik sipmy silnik 7,5 kw walce 30 cm wydajnośc była duża silnik prawie nie czuł roboty tylko z owsem miałem kłopoty bo nie chciał go wyłuskać kukurydza pszenica jęczmień tylko trzeszczało tak szedł dla lepszego gniecenia owsa dorobiłem trzeci walec ale zato spadła mi wydajnośc teraz myśle kupić rozdrabniacz bijakowy jakiej firmy są najlepsze oczywiście sąco tłoczące

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jozekrej a gniotłeś sam owies? Ja w bąka puszczam wiadro owsa, żyta, jęczmienia czasem kukurydza, przenica i razem to wszystko lepiej się miele może i gniotło by się lepiej.

Z nagim owsem to będzie cacy .

Jozokrej co sądzisz o mniejszym gniotowniku sipmy jest dużo tańszy 2200zł chyba, ale nie wiem czy gożej nie zgniata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja gniotłem mieszanka owies +jęczmień +pszenica .Pszenica i jęczmień to było ok tylko owies nawet w takiej mieszance zostawał nierozgnieciony a z peluszki to robiło takie placki ogólnie gniotowniki to tylko dla krów się nadają trzoda chlewna niechce za bardzo jeśc szczególnie prosięta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przez lata uzywalismy srutownikow, jakis czas temu zakupilismy gniotownik pneumatyczny, fakt drozszy od gniotownika zasypowego ale pracy o niebo mniej pozatym pasza duzo zdrowsza juz widac to po poprawie mlecznosci pozatym oszczednosc czasu i trwalosc materialow.

Zaartosc maki znikoma frakcja idealna dla bydla, nigdy nie wrocimy do srutownika

 

gniotownik pneumatyczny posiadamy jakies 1,5 roku gdyby ktos mial jakies pyt 697169333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...