Skocz do zawartości
Technik rolnik

Renta strukturala, premia dla młodego rolnika!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieńdobry

 

W styczniu chciałbym przejąc ziemie od ojca, który przeszedłby na rente strukturalną a ja dodoatkowo chciałbym starać się o premie dla młodego rolnika (50 tysięcy złotych). Czy ktoś z was złożył wniosenk lub będzie składał. Jak się ma do tego wykształcenie. Wiem, że na premie jest czas trzech lat na jego uzupełnienie a na rente strukturalną??? Tytuł technika rolnika będzie dopiero w lipnu a mi zależy na tym, aby już w styczniu złozyć wniosek i spełniać wszystkie wymagania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to raczej mało prawdopodobne, odkąd dostepne są fundusze strukturalne nigdy nic nie startowało punktualnie. co do renty strukturalnej też masz trzy lata na uzyskanie wykształcenia, ale musisz udowodnić staż w gospodarstwie, ale to tylko papierek, który podpisujesz ty i twoi rodzice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem na prezentacji PROW 2007-2013. Prowadząca jednoznacznie powiedziała, że ze względu na negocjacje warunków ostatecznych PROW z UE do końca grudnia, pierwsze polskie rozporządzenia będą ukazywać się dopiero w lutym - marcu 2007 i wtedy będą znane zasady składania wniosków. Ponadto ARiMR planuje na przełom stycznia i lutego szkolenia gminne, gdzie rolnicy mają być informowani o zasadach nowego PROW.

Jednocześnie pierwsze będą składane wnioski na działania już wdrożone (młody rolnik, drobnotowarowe, agroturystyka itp.) a w następnej kolejności nowe zaplanowane w nowym budżecie.

Większość wymagań "starych" działań nie zostanie zmienionych - więc można już zbierać dokumenty na podstawie znanych już wymagań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...