Skocz do zawartości
Mariusz.paw

Premiksy 1%

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do osob co stosuja premiksy 1% czy dodajecie do paszy FOSFORAN DWUWAPNIOWY Z KOSCI bo podobno nalezy dodawac ? Z gory dzieki za odpowiedz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1% premiksy sa jakby szkieletem. Trzeba je uzupełnic w całą resztę dodatków jak aminokwasy itp. Oczywiście również w fosforany. Dwuwapniowy z kości to fosforan jak kazdy inny, no moze nawet o lepszej przyswajalności niz tradycyjne dwuwapniowe. Jego podstawowa zaleta jest jednak niska cena. Niestety jest pochodzenia organicznego (kości) dla mnie niewiele z organiki w nim pozostało, ale przepisy... Po krótce to dobra rzecz, jednak jego użycie wymaga specjalnych zezwoleń ( z tego co wiem). Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byl u mnie przedstawiciel firmy ktora zaopatruje w rozne pasze koncentraty i premiksy maja tez dodatki takie jak kreda zakwaszacze no i wspomnial o tym DWUWAPNIOWY FOSFORAN Z KOSCI i ze kiedys to byl klopot to kupic bo przepisy ale teraz mozna . czyli dobrze byloby go dodawac ,a jesli zaczolbym go dodawac to moze przestac stosowac krede pastewna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...