Skocz do zawartości
Technik rolnik

Ziarno gniecione czy rozdrabniane?

Rekomendowane odpowiedzi

to zależy dla kogo dla przeżuwaczy tylko gniecione ze względu na budowę układu pokarmowego przezuwaczy u nas gość wykończył dwie krowy dając ziarno po rozdrabniaczu bijakowym bijakowy tylko dla trzody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak oceniacie swoje gniotowniki, jakiej produkcji są i ile nimi pracujecie?? zastanawiam się nad gniotownikiem Masz-Rolu w miare dobra cena - 4 tyś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam tak ustawiony srótownik ze rozbija ziarno zbóż na pół częśc miele bardziej i w takiej formie po wymieszaniu z woda podaje bydłu i nigdy żadna sztuka mi nie padła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobrze ale ile sie przy tym narobisz?? ja nie mam tego luksusu posiadania nadniaru wolnego czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno to nie należy do moich ulubionych zajec ale cóz raz na 3 dni mozna sie zmusić jak nie mam sprzetu do gniecenia ziarna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie gniecione. Pyłkiem niech się zajadają świnie. gniecione zboże stosują już Amerykańcy od dawna, Holandia od paru lat. Wyniki mają bardzo dobre (oszczędność kasy, wiecej mleka i lepsza zdrowotność stada). Dla cieląt z kolei Amerykanie stosują gnicione na świeżo ziarno kukurydzy potem dosuszane (takie płatki jakby), bo wyliczyli, że podawanie calych ziaren jednak jest nieekonomiczne, bo część z nich ląduje w oborniku. Oni wszystko przeliczają, ale widać tak trzeba. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym kupić śrutownik do zboża, ale na walcowy niestety mnie nie stać, a poza tym nie bardzo się chyba opłaca na gospodarstwo 4 ha dla jednej krowy, jednego bysia i 5 świń. Myślałem o śrutowniku na kamienie i padł mi taki w oko

http://allegro.pl/srutownik-malo-uzywany-tanio-i1208459222.html

Możecie powiedzieć jak ten śrutownik będzie się sprawował, czy można dokupić kamienie i wogóle czy ten typ jest dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...