Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam duży problem ponieważ 2 ha buraków wykopałem a mi jeszcze 2ha zostały. tylko że tyle u nas napadało ze niczym ich nie można wykopać jak założyłem pronara do posejdona do pogóbiłem gwiazdy i wyorywacze pogiłem. a 10 listopada maja brac buraki. teraz jestem w kropce co zrobic isc do cukrowni i poprosic o poózniejszy termin brania czy może nając holmera i on by dał rada. dajcie swoje jakies propozycje bo ja sam nie wiem co robic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczekaj aż śnieg stopnieje i może będą przymrozki to wtedy da się kopać ja tak robiłem ale w 2002 roku wtedy była starsznie mokra jesień i w dzień nie dało się rady kopać a w nocy jak łąpał mróz to szło

 

Ja mam wykopane buraki ale sąsiedzi sporo mają do kopania bo skłąd ruszył dopiero 2 listopada

 

 

Jeśli chodzi o rwanie dziobami to wczoraj jak śnieg walił to widziałem jak gość rwał dziobami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłem dzisiaj w cukrowni po wytłoki i poszłem do biura i mi powiedzieli że węzma mi w pózniejszym terminie mówil że coś koło 1 grudania bo bęndą brac gdzies tu peger. czyli mam jeszcze misiąc na wyradlenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz co ty lepiej nie świruj z Typ pronarem tylko ustaw normalny bieg i obrotów dużych nie dawaj i posejdon też pujdzie!! sąsiad posejdonem MTZtem kopał i chodził jak zegarek.. a ja bym nei czekał tylko walił tak jak ma silny cągnik to pujdzie jak ta lala:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie to ja mam 1/4 pola pod wodą więc o kopaniu nie mam mowy poczeka aż woda zejdzie i założe albo new hollanda td60 labo zetora 7211 bo pronarem to można cały kombajn pogiąco i jakos pomalutku do 1 grudania wykopie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie gość wyjechał kopać 5002 i nic z tego za moment przyjechał

 

nie czekaj z tym kopaniem bo może ci na amen zamarznąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też bym nie czekał, pozatym nie wierze że pronarem kombajn pogniesz!! trzeba umieć!! c330 można pogiąć też ale bez przesady ludzie!1 Pozatym jak masz głębosza to bież i dawaj dookoła pola jak jest cos wyklkopane moze zejdzie trche woda i kop!! nie ma co czekać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorzej jest przejechać 4 x do okoła aż wjedziesz całą szerokością na świerzo radlone. A jak nie idzie to do przodu większego z napędem i go przytrzyma. Ja tak tydzień temu już zaczynałem jeden kawałek normalnie tragedia MF na 2 polowej i pełna kita tyle ziemi sie waliło(jechałem maxymalnie płytko jak tylko można było) i kleiło że gwiazda boczna stawała. Ale ten kawałek już skończyłem. Zostały mi 2 ha na trochę lżejszej ziemi ale też pewnie na poczatku pojadę w 2 ciagniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w tym roku buraków jeszcze nie kopałem śnieg przykrywał miejscami, że nie było widać rządków zawiewał bruzdę za każdym przejazdem, ale ziemia była sucha zamarznięta i szło bez problemu tylko przyczepy trzeba było wyciągać na dwa ciągniki MTZ+Zetor6 pod górkę ledwo, bo lodzio pod kołami się robił, ale już wykopane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyna nadzieja w przymrozkach.Na Holmera nie licz w takich przypadkach najlepiej zdaje egzamin samojezdny kombajn jednorzedowy. Badzmy dobrej mysli jak sie skonczy pelnia to poprawi sie pogoda i spokojnie wykopiesz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam teraz nie wiem co robic spróbuje do piero w srode bo jutro kopie marchew ostatnie 1.5ha. może do srody sie pogoda poprawia ale u nas ciagle pada w srode powiadomie was o efektach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie coniektórzy dziś radlili. Ja próbowałem liscie zwożić ale nie dało rady za miekko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wykopałem marchew z problemami a o kopaniu buraków nie mam mowy mam tak mięko że pronarem z dwoma kłami głebosz nie mogłem dac rady ale woda pomału schodzi więc jest nadzieja że pod koniec tygodania zaczne kopac

a całą naszą wioske przesuneli na 1 grudnia bo tylko jakies 10% buraków było wykopane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

głębosza porzyczyłem od sąsiada i objechałem dwa razy do okoła zobaczymy co bedzie za pare dni tylko mam nadzieje ze nie będzie padac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będzie dobże pujdzie w gąb woda jak w studnie:D hehe ale mozegłes jak siedało wiecej razy przejechac no ae zobaczymy jak będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj u mnie ładnie szło tylko problem na uwrociach bo sprzęt szedł gdzie chciał. Tylko 4x do okoła to MF ciągnąłem 914. Po sąsiedzku stanęła woda to nawet do neptuna założyli Zetora odpowiednik 914 ale też nie mogli ujechać po obiedzie zakładali spowrotem MF i do przodu Zetorka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dzisaj zeczełe kopac jakos w tym błocie szło wykopałem jakies 12t i znowu zaczeła padac no i już new holland nie dawał rady bo choc miałem włączony przodek tam to sie slizgał na tej ziemi i i szedł tam gdzie chciał. najgorsze jest to ze mam jeszcze do wykopania 90t z cały czas pada i znowu bedzie przerwa z 3 a 4 dni aż obeschnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to wykopane. sam i ch nie wykopałem bo pomógł mi mój kuzyn kleinem 2 rzędowym ale jakos wykopalismy. liscie poczaska ne -przynajmniej nie musze brac jakies 110 t z hektara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jeszcze nie wygrzebalem ani jednego buraka i zaluje ze czekam na holmera no ale coz mam odbior na 2 grudnia moz jakos wykopia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...