Skocz do zawartości
Don

Jak łatwo zdobyć dziewczynie wkształcenie?

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyna konczy studia ekonomiczne wczesniej ukonczyła liceum ekonomiczne, chciałbym uzyskac na nią premie dla młodego rolnika w jaki sposób najłatwiej uzupełnić kwalifikacje

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Moja dziewczyna konczy studia ekonomiczne wczesniej ukończyła liceum ekonomiczne,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmdzięki kserkess

z tego co można tam wyczytac

 

Za staż pracy w gospodarstwie rolnym uznaje się okres, w którym wnioskodawca podlegał ubezpieczeniu społecznemu w KRUS jako domownik oraz okres, w którym rolnik prowadził przejęte gospodarstwo rolne

 

a dziewczyna w miescie mieszka i z krusem jeszcze nie mialanic wspólnego, wiec chyba to jej nie tyczy

 

Z tego co sie orientuje premie na wspólmałrznka sie nie nalezy chyba ze przed slubem sporzadzono intercyze to moze to cos zmienic wiec trzeba kwestie premi urególowac wczesniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to przeczytałeś

W przypadku, gdy wnioskodawca nie spełnia wymagań w zakresie kwalifikacji zawodowych, pomoc może być przyznana pod warunkiem, że wnioskodawca uzupełni swoje wykształcenie w okresie nie dłuższym niż 5 lat od chwili podjęcia prowadzenia gospodarstwa rolnego.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak to zawsze jest ułatwienie, ale chciałbym w przyszłym roku aby zdobyła jednak ten zawód gdzies zapodział mi sie link do strony z tymi zawodami które spełniaja kryteria agencji. i od razu spełniała wszystke wymagania, produkcja wyłacznie roslinna i te wymagane 12 ha w wielpopolsce, z tego co słyszałem to w przyszłym roku wniosek na pomoc bedzie sie składac zanim ktos rozpocznie działalnosc , podobnie jak obecnie ze sprzetem .gdy juz ktos bedzie ją prowadził pomoc nie zostanie udzielona, ale to tylko tak słyszałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli kończyła ekonomię na akademii rolniczej to, o ile się nie mylę, będzie potraktowana jako absolwent wyższej szkoły rolniczej, czyli nie ma problemu. jesli nie, to jest jeszcze jeden prosty sposób: zacząć zaoczne policealne (lub pomaturalne) studium rolnicze. będzie miała po tym tytuł technika rolnika, jesli zda koncowy egzamin zawodowy. to trwa 2 lata na podbudowie średniej szkoly. pytajcie o to w technikach, zespołach szkół rolniczych, centrach kztałcenia ustawicznego itp. ja skończyłam taką szkołę w trakcie studiowania kierunku niezwiązanego z rolnictwem ze względu na kredyt dla młodego rolnika, który w końcu udało mi sie uzyskać i ze wzgledu na dofinansowanie dla młodego rolnika, o ktore planuje sie ubiegac w tym roku. co z tego bedzie, zobaczymy. moim zdaniem nie masz co liczyc na to, ze dostanie, zanim rozpocznie dzialalnosc. co prawda, agencja poznańska jest zdecydowanie normalniejsza niż nasza, tj. wrocławska, i nie stawia rolnikom aż tak kosmicznych wymagań, ale ja po perypetiach związanych z zalatwianiem tego cholernego kredytu, bede sie teraz ubezpieczac na wszelkie mozliwe sposoby. najlepiej, zeby miala placona skladke KRUS i byla wlascicielka ziemii/gospodarstwa oraz miala przynajmniej zaczeta szkole rolnicza w momencie zlozenia wniosku. a czy wiecie, ze jesli dostanie to dofinansowanie, to przez minimum 5 lat bedzie musiala byc platnikiem krus i prowadzic dzialalnosc rolnicza? czyli nie podejmie legalnej pracy jako pracownik na czas okreslony lub nieokreslony z oplacana skladka ZUS przez te 5 lat. ale moze to wiecie. pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...