Skocz do zawartości
Błażej

Kiszonka z całych roślin zbożowych GPS

Rekomendowane odpowiedzi

kiszonki ze zbóż,jakie stosujecie mieszanki?ile jest mniej więcej plonu z hektara?co byście polecali.proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka.

Ja sieje jęczmień z peluszką, z tym że ja sieje jako poplon po jęczmieniu jarym, w tym roku z 4 ha zebrałem 80 balotów. :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli zakiszasz to w ten sam sposób co sianokiszonke?zawijasz w bele i owijasz folią?ale bez podsuszenia?kiedy to kosiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z podsuszaniem-choc jest cięzko wysuszyc, poza tym kosiłem końcem pazdziernika- troszke za wczas bo dopiero zawiązały się kłosy i strąki no ale taka pogoda i pużna data.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GPS robiłem z mieszanki jęczmień+owies+pelucha (odmiany wsiowe ).

Kosiłem to początkiem lipca, w momencie kiedy owies zaczynał zmieniać barwę z zielonej na żółtą (pierwsze rośliny).

W 1. roku była to sieczkarnia (ale nie sławetny orkan) i przyczepy objetościowe, w 2. przyczepa samozbierająca z 21 nożami.

Plon ok. 6 t s.m./ha, natomiast "za krowami" się znajdowało jedynie pojedyncze nasiona peluchy.

Natomiast jesli chcesz to polecam Futertrio (mieszanki życic jednorocznych). W tym roku miałem - z dwóch pokosów (mimo suszy) zebrałem ok. 10 t s.m./ha i ok. 2 - 3 t krowy zjadły na żywca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mialem futtertrio,na łąkach torfowych zasialem,plon niezbyt dobry niewiem dlaczego,choc to przy rzece i bardzo wilgotno tam nawet podczas suszy,teraz bylbyn nawet 4 pokos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Życice jednoroczne preferują raczej stanowiska mineralne - na organiczne polecam życice trwałe. Lepszy plon i co ważniejsze nie trzeba przewracać tej gleby - co powoduje straty materii organicznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robern a gdzie kupujesz te życice? bo ja nie mogę ich dostac jestem z wlkp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krowy to tak polubiły, że trudno mi będzie zrezygnować

A tak po prawdzie - jeśli uzyskuję plon ziarna średnio między 3 a 4 t/ha to po co mam zatrudniać wtedy kombajn. Kosiarka + przyczepa wychodzi mi taniej i dodatkowo nie przerzucam tego przez młynek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...