Skocz do zawartości
PIOTR FARMER

knur do wykastrowania

Rekomendowane odpowiedzi

mam knura ok 350 kg nikt niechce go odemnie kupic mysle go sam wykastrowac odczekac az sie wygoi i mam go zamiar zabic i przerobic na kielabase mam pytanie czy ktos kastrowal juz knura bez znieczulenia jak tak to jak dlugo sie goil i jak poszlo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze

 

spoko- jest do zrobienia, potrzebna jest stalowa linka z petla ktora zaklada sie na gorna szczene, swiniak mocno napiera do tyłu a ty go ciach ,ciach i po sprawie

 

ale zeby go odrazu jesc to nieeeeeeeeeeeeeeee

 

ps.slyszalem ze jak mocno przemrozisz mieso to swad zginie

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrze Farmerze !

Po pierwsze podanie znieczulenia nie ma żadnego wpływu na szybkość gojenia, a po drugie nie pisz publicznie takich rzeczy bo to podchodzi pod paragrafy Ustawy o Ochronie Zwierząt i możesz mieć kłopoty ! A tak między nami mówiąc to nie po to człowiek ma rozum i wynikającą z tego wiedzę, żeby uprawiać takie barbarzyństwo i wierz mi to nie jest żadne bohaterstwo wykastrować bez znieczulenia !! Jeśli on ma taka wagę to znaczy, że już swoje zrobił i chyba zarobił dla Ciebie jakieś pieniądze tym samym chyba zasłużył (zapracował) na to aby wezwać weterynarza i zrobić to tak jak należy !!

Zapach pozostaje nawet 2 miesiące licząc od momentu wygojenia rany ,to już zawsze będzie knur !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chce go wykastrowac sam bo ostatnie dwa knury zakopalem do glebokiej dziury przez weteryniarza za pierwszym razem nie obudzil sie po narkozie a za drugim sie wykrwawil pomimo szybkiej interwencj weterynarza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba bym się nie skusił na taką kiełbase ze starego knura. U mnie biorą kazdą ilość knurów chyba po 1.40 zł za kilogram. Życze smacznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No osobnik o takiej masie może okazać się bardzo wrażliwy na cięcie i możesz nie zdążyć uciec przed nim. Lepiej poszukaj jakiegoś klienta na niego. Swego czasu brali u mnie knury i stare lochu a jak pytałem co z nimi robia to że wszystko idzie na kiełbasę i na giełdę. Od tego czasu za każdym razem jak jestem na jakiejś imprezie masowej i czuję zapach przypalonego mięsa to przypomina mi się knur którego sprzedawałem temu gosciowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr Farmer podaj twoje gg to mozemy porozmawiac w sprawie tego knura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piotr Farmer podaj twoje gg to mozemy porozmawiac w sprawie tego knura

Chodzi mi o kastrowanie nie o skup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm.szczerze powiem że kiedyś gdy pracowałam na fermie to knur który miał już 2 lata był normalnie sprzedawany do ubojni. oni robią tak że płacą mniej a biorą z jajkami i np. na 200 świń do kiełbasy wrzucają 1 knura. i wtedy nie czuć tego zapachu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popytaj po skupach na pewno ktoś kupuje ( podobno one idą do zoo lub lisów płacą 1.2-1.5)

na wózek i sprzedać nawet 100 kilometrów wywieść to pewniejsze niż kastracja

tak dużej sztuki-niewykonalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Moze to zabrzmi dziwnie ale my z ojcem ubijalismy knura ok 250kg bez kastrowania wczesniej. po ogłuszeniu i spuszczeniu krwi trzeba natychmiast wyciąć prącie nasieniowody i jądra. można od razu wyrzucic jelita a dziurę prowizorycznie zaszyć i potem smalić i myć. mięsa nie było czuć zapachem, tylko trochę tłuszcz. a miejscowy masaż mówił że to niemożliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest smieszne zeby kastrowac na zywca tak jak piszecie , nawet ze stalową linką hwytajac go za górną szczeke , ne za kazdym razem knur bedzie sie cofał do tyłu a bedzie tesz napierał do przodu.(wiem z doswiadczenia)ja knura z weteryniarzem usypiam podajac srodek przez zyłe na uchu,poczym lerzacemu wiazemy nogidla bezpieczenstwa i potem działa lekarz.pacjent pódzi sie po okolo30min-1godz.po zabiegu nie ma zadnych komplikacji.min 3 mies.po zabiegu jemy kiełbase. smacznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W temacie świń jestem całkowicie zielony, więc wyjaśnijcie mi o co chodzi z tym smrodem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam że to jest jakiś wysoko mięsny knur przy tej wadze nie jest też pierwszej młodości więc nie dożyje końca zabiegu. pogadaj z lekarzem i jeśli już boisz się narkozy to niech użyje STRESNILU to taki głupi jaś

 

 

PS jak będzie po wszystkim to napisz jak pacjęt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Knury po 1,50zł sprzedaj go i po kłopocie.Ile dostaniesz za wykastrowanego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się podzielić doświadczeniem o tym jakie są skutki chodzenia na skróty przez hodowców i szukania oszczędności na weterynarii.

Rok temu jechałem samochodem z Gdańska do Olsztyna. Zmierzchało się . Nagle zauważyłem, że do drogi z pola biegnie chyba dzik. Zwolniłem i widzę, że trochę dziwny ten dzik. Bekonowy. Normalny, hodowlany knur, który świńskim truchtem wszedł na drogę i nie zważając na mnie zaczął biec przed autem. W swietle reflektorów zauważyłem na lewym jądrze świeże cięcie. Jakiś chłop postanowił zapewne sam wykastrować, "na żywca" knura, ten pewnie, kiedy poczuł, co chcą mu zrobić zerwał się z powroza i wybrał wolność. Ocalił tym swoją męskość i wolność. Nie wiem tylko, jak długo na niej pozostanie. Sezon polowań wszak był bliski....

Chłop zaoszczędził ewidentnie na wydatkach za kastrację, zaoszczędził też na kosztach transportu do ubojni, no i na paszy (jedna morda do koryta mniej...) Same plusy! Tomasz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.1 zastrzyk domiesniowy

2.2 zastrzyk dozylny

efekt:spi jak zabity....

3.jodyna

4.2 ciecia

5.2 jadra z oslonami

6.zacisniecie kleszczy

7.odciecie

8.zostawienie kleszczy na 2-3minuty

9.zabranie kleszczy

10.sam sie wybudzi po pewnym czasie........koniec filozofii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...