Skocz do zawartości
mirek40

pojemność zbiorników do gnojowicy

Rekomendowane odpowiedzi

Pojemność całkowita a pojemnośc użytkowa to całkiem odmienne pojemności

Pojemność całkowita zbiornika na odchody zwierzęce jest większa od użytkowej średnio o ok. 10%. Wynika to z tego, że nie napełnia się ich "pod dekiel" a czasami przy opróżnianiu trzeba je rozmieszać - mając pełen spróbuj wtłoczyć tam jeszcze powietrze w czasie mieszania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok. tylkoiczy agencja uzna mi te zbiorniki jako wystarczające dla 12 sztuk dużych. bo w projekcie mam 20 m3 a wrzeczywistości mam 18 m3. Czy zostanie to przyjęte czy musze dokupić jeszcze zbiornik o pojemności 2m3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 SD x 3 m. sz. to daje 36 metrów - czy może coś przegapiłem

Może masz dodatkowy zbiornik, czy jest to pojemność na 4 mies.?

Jeśli potrzebujesz dodatkowego zbiornika to możesz zrobić studzienkę zbiorczą lub przepompownię o brakującej pojemności i wpisać ją do dokumentacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za robenem. Miejsza pojemność nie wchodzi w rachube, zostaniesz cofnięty. Pozatym pojekmność zbiornika musi być większa - to juz też było. Co do dodatkowego (znacznie mniejszego) zbiornika to nie jestem pewnien, czy odbierający inwestycję (pracownicy ARiMR) zrozumieją, że nie jest to jakiś tam osadnik studzienka pompowa, a uzupełnienie zbiornika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa zbiorniki w Agencji przechodzą - wszak i na forum są specjaliści co montowali po dwa i więcej zbiorników. Natomiast w dokumentacji musi być on ujęty jako zbiornik nie cóś innego. Papiór jest papiór i to sprawdza ARiMR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...