Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 01:55 Sro 18 Lip 2018

Agrolok
Gminy - ich praca, problemy, wpadki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Urzędy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
cwa

PostWysłany: 15:00 Pon 30 Sty 2012    Temat postu: straty Odpowiedz z cytatem

komisja klęskowa w naszej gminie kto chowa swinie to policzyli podwójny dochód sprzedaz zboza rzepaku i trzody i niema strat musze kupowac zboze bo zbrakło 19procent na strychu pustki Crying or Very sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marian892

PostWysłany: 10:22 Sro 4 Sty 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja swoją gmine moge pochwalić tylko za jedno cenz żyta 41zł przyjeta do obliczania podatku
Powrót do góry
Grześ

PostWysłany: 18:56 Wto 3 Sty 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie kobieta czekała 7 m-cy na decyzję o wycięciu drzew. Na szczęście jej siostrzenica pracuje w lokalnym szmatławcu jak oni zinteresowali się sprawą zaraz się okazało że sprawa skomplikowana bo rosną przy droże i ją wysadzają i takie tam inne. Miały być wyciągnięte wnioski ale cicho sza. Najlepsze jest to że za 5 dębów musiałaby zapłacić ponad 220 tysięcy zł.
U nas 1q zyta w tym roku kosztuje 50 zł i jest najtańszy w całym powiecie pozostali 55-60zł. Na szczęście w radzie gminy jest jeden porządny rolnik który wygarnie wszystkim co mu leży na sercu prosto w oczy. A jak mówił jak czegoś nie idzie załatwić sygnał do szmatławca i sprawa nabiera zaraz rozpędu. Very Happy Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
korsarz

PostWysłany: 09:01 Wto 3 Sty 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja dwa lata temu odśnieżałem dla gminy niezarobiłem dużo księgowa wystawiła mi jakiś papier i powiedziała że bodajże do 20 tyś to wystarczy nic nietrzeba do US rozliczać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
szopen72

PostWysłany: 08:03 Wto 3 Sty 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy robił ktoś legalnie usługi na rzecz gminy? Np. odśnieżanie dróg? ze mną chcą spisać umowę ale nie wiem jak to rozliczać żeby się nie wkopać w podatki i działalność.
Powrót do góry
SONAR

PostWysłany: 11:47 Sro 21 Gru 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ani to praca ani wpadka - po prostu czyste chamstwo urzędników - ale napiszę to tutaj , otóż było to tak :
Dawno dawno temu ojciec złożył w gminie podanie o wydanie pewnego papierka potrzebnego do budowy domu ( zgodnie z przepisami gmina ma miesiąc na rozpatrzenie takiego wniosku - góra dwa miesiące jeżeli sprawa jest bardziej skąplikowana ) - czekamy jeden miesiąc , drugi , trzeci - przychodzi powiadomienie , że ze względu na nawał pracy w gminie wydanie decyzji zostanie przesunięte o kolejny miesiąc - czekamy dalej ( w tym czasie mój znajomy składa identyczne podanie i dostaje decyzje w niecały miesiąc ) - coś tu śmierdzi , ale nic czekamy dalej - Po siedmiu miesiącach oczekiwania ojciec się wkór..ł , jak poszedł do gminy jak im wygarnoł co o nich myśli i że wie o tym , że inni dostają takie papiery o wiele szybciej ( użył też kilku mocnych słów których tu nie napiszę ) I wiecie , że to pomogło - papiery dostaliśmy niecałe dwa tygodnie po wizycie ojca w gminie Smile
Powrót do góry
korsarz

PostWysłany: 09:10 Pią 2 Gru 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas była akcja susza przyjmowali wnioski itd. potem chodziła komisja i mieli jakiś przelicznik gdzie wychodziło że spadek plonu z powodu susze zrekompensuje cena Razz czyli praktucznie niema suszy choć był spadek plonu teraz jak zaczeli obliczać podatek to cena już była podstawą do podniesienia podatku Razz ku...wa jak dorwe wójta to na nim suchej nitki niezostawie. Twisted Evil
Powrót do góry
osa21

PostWysłany: 22:27 Czw 1 Gru 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O ile podniosła wam "gmina" podatek ? Burmistrz złożył wniosek o wzrost podatku o 48%, radni gminy odrzucili projekt i podniśli o 100%. Głosowali za tym "saciowe pomioty" (Radni "dupolizy" na usługach starosty powiatowego, sać to nazwisko starosty, nawet wejdzcie na stone http://www.gryfice.pl/ i zobaczcie jego parszywą gębę).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
geo2

PostWysłany: 10:15 Sro 10 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kalkulatora nie widziałem, ale w ustawie jest tabelka z przelicznikami

http://isip.sejm.gov.pl/servlet/Search?todo=file&id=WDU19930940431&type=3&name=D19930431Lj.pdf
Powrót do góry
osa21

PostWysłany: 19:24 Wto 9 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ma może ktoś jakiś link do kalkulatora hektarów przeliczeniowych bo nie moge nic ciekawego znaleśc. z góry dzieki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
szopen72

PostWysłany: 10:08 Pią 6 Lut 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Budowa i modernizacja budynków inwentarskich. Mogą być budowane na kredyt, byle nie ze środków SPO, PROW.
Powrót do góry
hans

PostWysłany: 21:50 Czw 5 Lut 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

osa21 napisał:
w jakich przypadkach moze urząd gminy zwolnic z płacenia podatku rolniczego? wiem ze jak sie kupi ziemia to przez kilka lat sie nie płaci czy są oprócz tego jeszcze jakieś inne możliwosci?

moga tez byc budynki itp byle nie finansowane z prow
Powrót do góry
osa21

PostWysłany: 17:35 Czw 5 Lut 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w jakich przypadkach moze urząd gminy zwolnic z płacenia podatku rolniczego? wiem ze jak sie kupi ziemia to przez kilka lat sie nie płaci czy są oprócz tego jeszcze jakieś inne możliwosci?
Powrót do góry
gargamel

Skąd: z rejonu gdzie krowy nie uświadczysz , a świnki to morskie jedynie

PostWysłany: 21:00 Pią 2 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A w niektórych jest jak w stanach za czasow prohibicji.http://www.panoramaolesnicka.pl/index.php?dat=2008-04-16
Powrót do góry
Tax-Ator

PostWysłany: 12:13 Nie 26 Lis 2006    Temat postu: Gminy - ich praca, problemy, wpadki Odpowiedz z cytatem

<b> Niektóre Gminy bezprawnie naliczają podatek od dróg polnych </b>

Niektóre Gminy bezprawnie naliczają podatek od dróg polnych - w wyniku czego należność podatnik rośnie nawet dwukronie ...

Ponieważ osobom fizycznym podatek wymierza gmina. Podatnik ma więc tylko 14 dni na odwołanie się od niej (naliczonej kwoty podatku).

Jeżeli ronik nie odwołał się od decyzji, odwołanie w zwykłym trybie nie jest możliwe. Można jednak spróbować skorzystać z możliwości, jaką daje art. 247 Ordynacji podatkowej, czyli z procedury stwierdzenia nieważności decyzji wydanej z rażącym naruszeniem prawa albo uchylenia decyzji ostatecznej z art. 253 Ordynacji podatkowej

Polecam artykułu na ten temat.

http://www.gazetaprawna.pl/?action=showNews&dok=1838.27.13.2.12.1.0.1.htm
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Urzędy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: